Dnes Pátek - polojasno 28°C
Zítra Sobota - polojasno 26°C
Pátek 30. 7. 2021
Svátek má Bořivoj
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Praha 11 zřídila u polikliniky Šustova druhé odběrové místo na testování covid-19

Od 3. prosince fungují v Praze 11 dvě odběrová místa na testování covid-19. Vedle odběrového místa v areálu multifunkční haly Jedenáctka VS, které lze navštívit i v režimu drive-in, mohou nově zájemci o testování využít také druhé místo u polikliniky Šustova. Městská část Praha 11 jej zřídila ve spolupráci se společností EUC Klinika Praha.

Testování u EUC Kliniky v Šustově ulici probíhá metodou PCR, odběr vzorků je tedy prováděn výtěrem z nosohltanu.

Jak se nechat vyšetřit
Online rezervace
Vzhledem k omezené kapacitě je nutné rezervovat si pro návštěvu odběrového místa konkrétní čas v rámci stanovené provozní doby, která je v pondělí až pátek od 8 do 13 hodin. Rezervaci lze provést ZDE.

Odběrové místo přijímá všechny objednané pacienty.
•    Pacientům s elektronickou žádankou od lékaře hradí vyšetření zdravotní pojišťovna.
•    Samoplátci vyšetření hradí, cena je 2200 Kč ve standardním režimu s výsledky do 1–2 pracovních dnů. Je možné platit kartou nebo v hotovosti (je nutné mít připravenou přesnou částku). Vyšetření si lze také zakoupit předem na e-shopu a na odběr přijít jen s fakturou nebo voucherem v tištěné či elektronické podobě.

Testování
Odběrové místo najdete na parkovišti EUC Kliniky (Šustova 1930/2, Praha 11 – viz mapa). Vyšetření zde nelze absolvovat v režimu drive-in (z automobilu): tímto způsobem se však můžete nechat testovat na odběrovém místě u multifunkční haly Jedenáctka VS.

Výsledek testu
Výsledky vám přijdou v elektronické podobě v šifrovaném e-mailu (na e-mail vám bude zaslán odkaz a na mobilní telefon SMS zpráva s PIN kódem pro otevření výsledku). Podle potřeby si lze rovněž po domluvě vyzvednout výsledky osobně. V případě vyšetření na žádanku od lékaře přijdou výsledky lékaři, který žádanku vystavil.


Praha 13 očkuje na radnici bez přechozí registrace

27. července 2021 ve 14:59

Praha 13 otevřela 26. července očkovací místo přímo v budově radnice na Slunečním náměstí. Na očkování dvoufázovou vakcínou Moderna se zájemci nemusí registrovat předem a přijít mohou ve vyhlášených otevíracích hodinách.

Odběrové místo na Mariánském náměstí zajišťuje jak PCR, tak antigenní testy i další služby

16. července 2021 v 07:24

Od čtvrtka 15. července je novým provozovatelem odběrového místa na Mariánském náměstí společnost GHC Genetics. Zároveň se zde rozšiřuje spektrum poskytovaných služeb. Vedle PCR testů také antigenní testy, a to jak pro pojištěnce, tak pro samoplátce.

Praha 6 očkovala v Azylovém domě

7. července 2021 v 15:36

Dnes se mobilní očkovací tým vydal do Azylového domu pro muže v ulici Antonína Čermáka v Praze 6, kde během dvou hodin zvládli naočkovat 14 lidí bez domova.

V metropoli za týden přibylo 356 případů covidu

2. července 2021 ve 14:19

Epidemická situace v Praze se dál zhoršuje. Za uplynulých sedm dnů testy odhalily 356 případů koronaviru, to je o 150 víc než předešlý týden.

Další články
Nahoru