Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Praha 11 zřídila u polikliniky Šustova druhé odběrové místo na testování covid-19

Od 3. prosince fungují v Praze 11 dvě odběrová místa na testování covid-19. Vedle odběrového místa v areálu multifunkční haly Jedenáctka VS, které lze navštívit i v režimu drive-in, mohou nově zájemci o testování využít také druhé místo u polikliniky Šustova. Městská část Praha 11 jej zřídila ve spolupráci se společností EUC Klinika Praha.

Testování u EUC Kliniky v Šustově ulici probíhá metodou PCR, odběr vzorků je tedy prováděn výtěrem z nosohltanu.

Jak se nechat vyšetřit
Online rezervace
Vzhledem k omezené kapacitě je nutné rezervovat si pro návštěvu odběrového místa konkrétní čas v rámci stanovené provozní doby, která je v pondělí až pátek od 8 do 13 hodin. Rezervaci lze provést ZDE.

Odběrové místo přijímá všechny objednané pacienty.
•    Pacientům s elektronickou žádankou od lékaře hradí vyšetření zdravotní pojišťovna.
•    Samoplátci vyšetření hradí, cena je 2200 Kč ve standardním režimu s výsledky do 1–2 pracovních dnů. Je možné platit kartou nebo v hotovosti (je nutné mít připravenou přesnou částku). Vyšetření si lze také zakoupit předem na e-shopu a na odběr přijít jen s fakturou nebo voucherem v tištěné či elektronické podobě.

Testování
Odběrové místo najdete na parkovišti EUC Kliniky (Šustova 1930/2, Praha 11 – viz mapa). Vyšetření zde nelze absolvovat v režimu drive-in (z automobilu): tímto způsobem se však můžete nechat testovat na odběrovém místě u multifunkční haly Jedenáctka VS.

Výsledek testu
Výsledky vám přijdou v elektronické podobě v šifrovaném e-mailu (na e-mail vám bude zaslán odkaz a na mobilní telefon SMS zpráva s PIN kódem pro otevření výsledku). Podle potřeby si lze rovněž po domluvě vyzvednout výsledky osobně. V případě vyšetření na žádanku od lékaře přijdou výsledky lékaři, který žádanku vystavil.


Praha 2 pomůže seniorům 65+

14. dubna 2021 v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Testovací centrum na covid-19 odbaví 180 lidí za hodinu bez rezervace a front

13. dubna 2021 v 09:00

Nové testovací centrum na covid-19 se otevřelo 28. března v Praze 11 ve zdravotnickém centru FYZIOklinika. Díky vlastní aplikaci pro rychlejší administraci sem může člověk přijít bez rezervace a po dvou minutách být hotov. Kapacity zdravotníků zvládají i nejvytíženější časy a firemní skupiny bez...

Praha 13 prominula podnikatelům poplatky z ubytování

13. dubna 2021 v 08:26

Vedení Prahy 13 svým aktuálním rozhodnutím prodloužilo dobu, ve které nemusí místní podnikatelé hradit poplatky z ubytování.

Praha 7 se zapojí do pilotního projektu PCR pooling testování

12. dubna 2021 v 16:55

Praha 7 ve spolupráci s hl. m. Prahou spouští v ZŠ Fr. Plamínkové pilotní testování metodou PCR poolingu. Systém průkazných a spolehlivých PCR testů nabízí možnost návratu všech dětí do škol při testování bezpečnou a šetrnou formou, cenově srovnatelnou se současnými antigenními...

Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

11. dubna 2021 v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Praha 6 nabízí dětem šetrné testování

11. dubna 2021 v 08:01

První možnost testování před návratem dětí do školy již dnes odpoledne.

Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

10. dubna 2021 v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Další články
Nahoru