Dnes Pátek - polojasno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 23. 4. 2021
Svátek má Vojtěch
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Praha 11 zřídila odběrové místo na testování na covid-19

Od pondělí funguje v metropoli nové odběrové místo na testování na covid-19. Na parkovišti areálu multifunkční haly Jedenáctka VS jej zřídila Praha 11 ve spolupráci s laboratorně diagnostickým centrem PREVEDIG medical.

„Jsem velmi rád, že se nám po několika týdnech podařilo ve spolupráci s hlavním městem a uvedenou společností vyřešit veškeré administrativní požadavky a spustit tak provoz odběrového místa pro obyvatele naší městské části. Pevně doufám, že provoz místa pomůže v boji s cobid-19 na území celé Prahy," uvedl starosta jedenácté městské části Jiří Dohnal (Piráti).

Testování zde probíhá metodou PCR, odběr vzorků je prováděn výtěrem z nosohltanu. Jak ho můžete podstoupit?

1. Online rezervace

Vzhledem k omezené kapacitě je nutné rezervovat si pro návštěvu odběrového místa konkrétní čas v rámci stanovené provozní doby, která je od 8:00 do 16:00 hodin. Rezervaci lze provést ZDE.

Odběrové místo přijímá všechny objednané pacienty.

  • Pacientům s elektronickou žádankou od lékaře hradí vyšetření zdravotní pojišťovna.

  • Samoplátci uhradí vyšetření přímo na místě prostřednictvím bezkontaktní platby kartou – hotovost nelze přijmout! Cena vyšetření činí 1700 korun, s vydáním certifikátu pro výjezd do zahraničí 1800 korun.

2. Testování

  • Odběrové místo funguje i v drive-in režimu, proto je možné dorazit na testování automobilem, a to v čase, který jste si předem rezervovali. Odběrové místo najdete v areálu multifunkční sportovní haly Jedenáctka VS (Mírového hnutí 2385/3, Praha 11 – viz mapa), kde je umístěno na parkovišti vlevo tak, aby nemusel být omezen provoz areálu.

  • Dle směrových značek se s automobilem zařadíte na místo registrace a poté do prostoru odběrového stanu, kde bude proveden samotný výtěr.

  • Pacient z vozu nevystupuje, registrace i samotný výtěr se uskuteční přes otevřené okénko vozidla.

  • Po dokončení vyšetření odjedete výjezdem z parkoviště do ulice Mírového hnutí.

Po jednání městské části s provozovatelem odběrového místa je možné absolvovat vyšetření i mimo režim drive-in, tedy bez nutnosti přijet na místo v automobilu a test podstoupit z okénka. I v tomto případě však bude nutné rezervovat si čas vyšetření online.

3. Výsledek testu

Odkaz pro stažení výsledku Vašeho vyšetření Vám na e-mail zašle laboratorně diagnostické centrum PREVEDIG, které odběry provádí.

  • Po otevření tohoto odkazu vložíte do zobrazeného okénka přístupový kód, který Vám bude zaslán zprávou SMS.
  • V případě problémů se zobrazením výsledku si, prosím, přečtěte tyto pokyny.

Aby měli možnost absolvovat vyšetření i pacienti, kteří nemají k dispozici automobil, připravuje nyní Praha 11 ve spolupráci se společností EUC Klinika Praha zřízení druhého odběrového místa: „Druhé odběrové místo by mělo být otevřeno začátkem prosince v prostorách polikliniky Šustova. Pacienti by se na vyšetření opět objednávali přes rezervační systém, tentokrát by však šlo o standardní koncept pro ‚pěší‘," dodal radní městské části pro sociální věci a zdravotnictví Petr Jirava (ANO).


Na Mariánském náměstí je nové odběrové místo. Testovat se bude i ze slin

20. dubna 2021 v 09:38

Pražský magistrát ve spolupráci s Městskou poliklinikou Praha a Českým červeným křížem otevřel nové odběrové místo na Mariánském náměstí v Praze 1. Testovat se zde mohou lidé jak pomocí antigenní metody, tak i formou PCR testu neinvazivní metodou odběrem vzorku...

Seniory s omezenou pohyblivostí na očkování odvezou mikrobusy na zavolání

20. dubna 2021 v 09:34

Praha schválila rozšíření nabídky služeb tzv. mikrobusů na zavolání, které vozí osoby s těžkým zdravotním postižením. Díky částečnému uvolnění kapacit v souvislosti s celkovým snížením mobility obyvatel v rámci pandemických opatření bude možné využít tyto mikrobusy i pro odvoz seniorů nad 70 let...

V Praze přibylo 85 nakažených covidem, opět méně než před týdnem

19. dubna 2021 v 09:20

Laboratoře odhalily v Praze v neděli 85 nových případů nemoci covid-19, o 63 méně než před týdnem, uvedla ČTK.

Pilotní projekt PCR testování ze slin v mateřských školách Prahy 3

17. dubna 2021 v 11:33

Praha 3 spouští pilotní projekt PCR testování ze slin v několika vybraných mateřských školách zřízených městskou částí, v období od 1. 5. do 30. 6. Cílem je zajistit dětem Prahy 3 nejlepší možnou variantu testování a prokázat, že je realizovatelné. 

Praha 3 rozdává respirátory lidem v nouzi

16. dubna 2021 v 10:22

Respirátory pro lidi v nouzi jsou přichystány v Infocentru Prahy 3.

Farmářské trhy se otevírají za přísných opatření

16. dubna 2021 v 09:25

Na náplavce u Rašínova nábřeží bude v sobotu spuštěn provoz tržitě s farmářskými produkty. Vstup je však možný při dodržování všech vládních nařízení pouze pro nákup potravin, nikoliv pro procházení a konzumaci občerstvení.

Praha 2 pomůže seniorům 65+

14. dubna 2021 v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Další články
Nahoru