Dnes Středa - oblacno 6°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 20. 1. 2021
Svátek má Ilona
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Praha 11 zřídila odběrové místo na testování na covid-19

Od pondělí funguje v metropoli nové odběrové místo na testování na covid-19. Na parkovišti areálu multifunkční haly Jedenáctka VS jej zřídila Praha 11 ve spolupráci s laboratorně diagnostickým centrem PREVEDIG medical.

„Jsem velmi rád, že se nám po několika týdnech podařilo ve spolupráci s hlavním městem a uvedenou společností vyřešit veškeré administrativní požadavky a spustit tak provoz odběrového místa pro obyvatele naší městské části. Pevně doufám, že provoz místa pomůže v boji s cobid-19 na území celé Prahy," uvedl starosta jedenácté městské části Jiří Dohnal (Piráti).

Testování zde probíhá metodou PCR, odběr vzorků je prováděn výtěrem z nosohltanu. Jak ho můžete podstoupit?

1. Online rezervace

Vzhledem k omezené kapacitě je nutné rezervovat si pro návštěvu odběrového místa konkrétní čas v rámci stanovené provozní doby, která je od 8:00 do 16:00 hodin. Rezervaci lze provést ZDE.

Odběrové místo přijímá všechny objednané pacienty.

  • Pacientům s elektronickou žádankou od lékaře hradí vyšetření zdravotní pojišťovna.

  • Samoplátci uhradí vyšetření přímo na místě prostřednictvím bezkontaktní platby kartou – hotovost nelze přijmout! Cena vyšetření činí 1700 korun, s vydáním certifikátu pro výjezd do zahraničí 1800 korun.

2. Testování

  • Odběrové místo funguje i v drive-in režimu, proto je možné dorazit na testování automobilem, a to v čase, který jste si předem rezervovali. Odběrové místo najdete v areálu multifunkční sportovní haly Jedenáctka VS (Mírového hnutí 2385/3, Praha 11 – viz mapa), kde je umístěno na parkovišti vlevo tak, aby nemusel být omezen provoz areálu.

  • Dle směrových značek se s automobilem zařadíte na místo registrace a poté do prostoru odběrového stanu, kde bude proveden samotný výtěr.

  • Pacient z vozu nevystupuje, registrace i samotný výtěr se uskuteční přes otevřené okénko vozidla.

  • Po dokončení vyšetření odjedete výjezdem z parkoviště do ulice Mírového hnutí.

Po jednání městské části s provozovatelem odběrového místa je možné absolvovat vyšetření i mimo režim drive-in, tedy bez nutnosti přijet na místo v automobilu a test podstoupit z okénka. I v tomto případě však bude nutné rezervovat si čas vyšetření online.

3. Výsledek testu

Odkaz pro stažení výsledku Vašeho vyšetření Vám na e-mail zašle laboratorně diagnostické centrum PREVEDIG, které odběry provádí.

  • Po otevření tohoto odkazu vložíte do zobrazeného okénka přístupový kód, který Vám bude zaslán zprávou SMS.
  • V případě problémů se zobrazením výsledku si, prosím, přečtěte tyto pokyny.

Aby měli možnost absolvovat vyšetření i pacienti, kteří nemají k dispozici automobil, připravuje nyní Praha 11 ve spolupráci se společností EUC Klinika Praha zřízení druhého odběrového místa: „Druhé odběrové místo by mělo být otevřeno začátkem prosince v prostorách polikliniky Šustova. Pacienti by se na vyšetření opět objednávali přes rezervační systém, tentokrát by však šlo o standardní koncept pro ‚pěší‘," dodal radní městské části pro sociální věci a zdravotnictví Petr Jirava (ANO).


Radotínští dostanou od radnice dezinfekci

Včera v 16:39

Kvůli pokračujícímu výskytu koronaviru zajistila Praha 16 dezinfekční prostředky pro občany Radotína.

Seniorská informační linka Prahy 15

Včera ve 12:24

Praha 15 provozuje informační linku pro seniory na čísle: 702 171 742. Radnice je zárovň připravena zajistit osobám se zhoršenou pohyblivostí dopravu na očkovací místo.

V Praze 7 již bylo naočkováno 1100 seniorů nad 80 let

Včera v 07:07

Sedmá městská část od minulého týdne pomáhá seniorům starším 80 let zajistit včasné očkování. Prostřednictvím praktických lékařů se v Praze 7 podařilo naočkovat již zhruba 1100 seniorů. 

Klienti Domova pro seniory Zity Kabátové v Praze 13 už byli očkováni proto covidu

18. ledna 2021 ve 22:33

Domov pro seniory Zity Kabátové v třinácté městské části dnes dokončil očkování svých klientů proti onemocnění covid-19. 

V Praze 15 očkovali seniory

18. ledna 2021 v 10:59

V Centru sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 15 byla ve čtvrtek 14. ledna zahájena první etapa očkování klientů 80+ v pobytové sociální službě.

Diskuse: Odborníci z oboru imunologie a farmakologie na téma vakcína

18. ledna 2021 v 09:37

Vývoj vakcíny proti onemocnění covid-19 představoval v uplynulých měsících jednu z největších vědeckých výzev, kterou lidstvo doposud poznalo. Co o vakcínách dokážou říci špičkoví odborníci z oboru imunologie a farmakologie se dozvíte v online diskusi, kterou na toto téma pořádá Přírodovědecké...

Praha odpustí podnikatelům poplatky za předzahrádky až do konce března

17. ledna 2021 ve 22:30

Praha prodlouží podnikatelům možnost mít před svou provozovnu předzahrádky zdarma, a to až do konce března tohoto roku. Rozhodli o tom radní. Cílem je podpora podnikatelů v době koronavirové krize, za předzahrádky přitom nic provozovatelé restaurací neplatili již od dubna minulého roku, podobně...

Praha 1 a Nemocnice Na Františku spouštějí očkování seniorů

17. ledna 2021 v 18:07

Centrum metropole je plně připraveno na očkování proti nemoci covid-19. Praha 1, její Nemocnice Na Františku a Středisko sociálních služeb společně se společností GHC Genetics spouštějí očkovací akci, jejíž součástí budou i mobilní očkovací týmy. 

V sobotu Praha 2 úspěšně naočkovala 140 seniorů

16. ledna 2021 v 19:58

Začátkem týdne radnice spustila speciální informační linku pro seniory 80+ z Prahy 2 a pomáhala s registrací při očkování.

GHC Genetics přesunuje odběrové místo na Výstavišti Holešovice na novou lokaci v rámci areálu

16. ledna 2021 v 11:26

Odběrové místo GHC Genetics na Výstavišti Holešovice bude v rámci areálu výstaviště přesunuto na nové místo. Nově bude od 19. ledna situováno do prostoru parkoviště před Tipsport Arénou blízko ulice U Výstaviště.

Praha 2 začíná očkovat dvojkové seniory 80+

16. ledna 2021 v 07:57

Dnes bude Praha 2 ve spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze na Karlově náměstí očkovat prvních 140 dvojkových seniorů. 

Další články
Nahoru