Dnes Pátek - skorojasno 8°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská Praha

Praha 11 zmodernizovala web o jihoměstském školství

Praha 11 vyslyšela přání mnoha rodičů a zmodernizovala speciální web o jihoměstském školství www.skolstvijm.cz. Ten prošel kompletním redesignem, všechny informace jsou tak nyní k dispozici on-line na jednom místě a bez složitého vyhledání. 

Nový kabát s přehlednou strukturou a hravou grafikou získal web z iniciativy Zuzany Ujhelyiové (Piráti), radní Prahy 11 pro školství.

Registrace domény proběhla už před několika lety v rámci aktivit pracovních skupin Místního akčního plánu pro vzdělávání na Praze 11 (MAP) a web byl následně naplněn standardním obsahem.

„Po mém nástupu do funkce jsem myslela především na rodiče – chtěla jsem, aby měli o školství lepší přehled. Proto jsem se rozhodla vytvořit novou strukturu webu a oživit grafiku tak, aby byla pro rodiče co nejpříjemnější,“ vysvětlila radní Prahy 11 pro školství Zuzana Ujhelyiová (Piráti) s tím, že při restrukturalizaci webu byl brán ohled i na rodiny cizinců a portál tak nově funguje hned v několika jazykových mutacích.

„Základní informační dokumenty jsme nechali přeložit do angličtiny, ruštiny, ukrajinštiny a vietnamštiny. Část pro cizince plánujeme ještě rozšířit a usnadnit tak sousedům s odlišným mateřským jazykem orientaci v našem školském systému,“ dodává Ujhelyiová. 

A co všechno návštěvníci na webu najdou?
Hlavní menu nabízí přehled škol zřizovaných městskou částí Praha 11, informace o přijímacím řízení i spádových oblastech. Nechybí zde však ani seznam ostatních „jedenáctkových“ škol, ať už soukromých či zřizovaných Magistrátem hl. m. Prahy. V další rubrice informuje místní odbor školství a kultury o evropských projektech, do kterých jsou školy zřizované městskou částí zapojeny. V současné době běží projekty s finanční podporou Evropské unie hned dva, konkrétně MAP II a Rozvoj demokratické kultury na školách Prahy 11.

Web se také věnuje nejčastějším otázkám, na něž rodiče hledají odpovědi. Díky výstižné infografice navíc získají lepší povědomí o roli zřizovatele škol, organizaci školního roku i o tom, na koho se obrátit o pomoc při řešení běžných situací.

„Webová stránka je nicméně živý organismus, stále je co vylepšovat. Proto bych chtěla vyzvat rodiče k zaslání dalších dotazů a podnětů, které pro web zpracujeme. Ke komunikaci mohou využít kontaktní formulář, který se přímo na webu www.skolstvijm.cz nachází,“ uzavírá Ujhelyiová.


Autor: TZ, red

Festival volného času Prahy 13: Atletické odpoledne TJ Stodůlky Praha

24. září 2022 ve 12:14

Na tradičním atletickém odpoledni na hřišti Fakultní základní školy prof. Otokara Chlupa ve Fingerově ulici se mohou 27. září všichni zájemci zapojit do sportovních atletických her.

Praha 6 spustila podporu kroužků

20. září 2022 v 09:52

Radnice Prahy 6 převedla další milion korun do projektu @Aktivní město. Pro rodiče a děti s trvalým bydlištěm v Praze 6 to znamená možnost využití voucheru na nejrůznější aktivity v tomto školním roce.

Festival volného času Prahy 13: Koloběžkový workshop

19. září 2022 v 10:26

Ve Skateparku v Mohylové ulici se v rámci Festivalu volného času Prahy 13 koná koloběžkový workshop určený pro děti a mládež (11–19 let) jezdící na freestyle koloběžce, kteří se svojí jízdou teprve začínají.

Dny Prahy 15: Dětský den – Z pohádky do pohádky

18. září 2022 v 11:44

V parku před Švehlovou sokolovnou se koná ve středu 21. září Dětský den.

Pohádkový les v Hostivaři

12. září 2022 v 19:54

Pohádkový les je pro děti připraven na sobotu 24. září. Od 10 hodin na ně čekají soutěže, dárky, diskotéka i skákací hrad.

Čert a Káča v H55

10. září 2022 v 07:26

Klasická česká pohádka v neděli 11. září, kde děti spolupracují s herci, tančí, zpívají a stávají se součástí představení.

Když nemůžeš, tak přidej. Běh pro Zátopka

8. září 2022 v 07:04

Běh pro Zátopka se koná v parku na Kampě v pátek 16. září.

Den Prahy 2 s IZS

7. září 2022 v 19:43

Praha 2 zve malé i velké fanoušky složek Integrovaného záchranného systému na již tradiční akci Bezpečná Dvojka – Den Prahy 2 s IZS, která se koná v pátek 9. září od 10 do 17 hodin před sokolovnou v Riegrových sadech.

Hurá začínáme! V Centrálním parku u Komunitního centra Matky Terezy

4. září 2022 v 07:35

V úterý 6. září od 15 hodin zve Dům dětí a mládeže Jižní Město na tradiční zahajovací akci v Centrálním parku u Komunitního centra Matky Terezy.

Dětské hřiště na Kampě je opět otevřeno

3. září 2022 v 10:54

Dětské hřiště v parku Kampa je po proběhlé rekonstrukci opět otevřeno pro veřejnost.

Další články
Nahoru