Dnes Čtvrtek - oblacno 7°C
Zítra Pátek - skorojasno 2°C
Čtvrtek 2. 12. 2021
Svátek má Blanka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Dětská Praha

Praha 11 zmodernizovala web o jihoměstském školství

Praha 11 vyslyšela přání mnoha rodičů a zmodernizovala speciální web o jihoměstském školství www.skolstvijm.cz. Ten prošel kompletním redesignem, všechny informace jsou tak nyní k dispozici on-line na jednom místě a bez složitého vyhledání. 

Nový kabát s přehlednou strukturou a hravou grafikou získal web z iniciativy Zuzany Ujhelyiové (Piráti), radní Prahy 11 pro školství.

Registrace domény proběhla už před několika lety v rámci aktivit pracovních skupin Místního akčního plánu pro vzdělávání na Praze 11 (MAP) a web byl následně naplněn standardním obsahem.

„Po mém nástupu do funkce jsem myslela především na rodiče – chtěla jsem, aby měli o školství lepší přehled. Proto jsem se rozhodla vytvořit novou strukturu webu a oživit grafiku tak, aby byla pro rodiče co nejpříjemnější,“ vysvětlila radní Prahy 11 pro školství Zuzana Ujhelyiová (Piráti) s tím, že při restrukturalizaci webu byl brán ohled i na rodiny cizinců a portál tak nově funguje hned v několika jazykových mutacích.

„Základní informační dokumenty jsme nechali přeložit do angličtiny, ruštiny, ukrajinštiny a vietnamštiny. Část pro cizince plánujeme ještě rozšířit a usnadnit tak sousedům s odlišným mateřským jazykem orientaci v našem školském systému,“ dodává Ujhelyiová. 

A co všechno návštěvníci na webu najdou?
Hlavní menu nabízí přehled škol zřizovaných městskou částí Praha 11, informace o přijímacím řízení i spádových oblastech. Nechybí zde však ani seznam ostatních „jedenáctkových“ škol, ať už soukromých či zřizovaných Magistrátem hl. m. Prahy. V další rubrice informuje místní odbor školství a kultury o evropských projektech, do kterých jsou školy zřizované městskou částí zapojeny. V současné době běží projekty s finanční podporou Evropské unie hned dva, konkrétně MAP II a Rozvoj demokratické kultury na školách Prahy 11.

Web se také věnuje nejčastějším otázkám, na něž rodiče hledají odpovědi. Díky výstižné infografice navíc získají lepší povědomí o roli zřizovatele škol, organizaci školního roku i o tom, na koho se obrátit o pomoc při řešení běžných situací.

„Webová stránka je nicméně živý organismus, stále je co vylepšovat. Proto bych chtěla vyzvat rodiče k zaslání dalších dotazů a podnětů, které pro web zpracujeme. Ke komunikaci mohou využít kontaktní formulář, který se přímo na webu www.skolstvijm.cz nachází,“ uzavírá Ujhelyiová.


Autor: TZ, red

Kluziště se na Dvojce otevřou začátkem prosince

25. listopadu 2021 v 10:08

Stejně jako v předchozích letech otevře Praha 2 kluziště na dvou místech. Letos radnice vybrala Riegrovy sady a Grébovku.

Praha 9 rozsvítí čtyři vánoční stromky

24. listopadu 2021 v 06:20

Divadlo, kapely, vystoupení dětí, tanečníci ale i opékání buřtíků a svařené víno. Radnice Prahy 9 zve na rozsvěcení vánočních strommků.

Praha 1 rozsvítí Kozí plácek

23. listopadu 2021 v 10:56

Rozsvícení Kozího plácku společně s pěveckým souborem Biskupáček se koná v neděli 28. listopadu v 18 hodin.

Praha 1: Předvánoční hlídání dětí v Rodinném centru YMCA

22. listopadu 2021 v 07:43

Nestíháte nákupy s malými dětmi? Rodinné centrum YMCA nabízí po tři soboty pomoc.

Pro děti: Venkovní kluziště a kouzelná schránka

17. listopadu 2021 v 08:39

Od prvního prosincového dne otevírá centrum Westfield Chodov venkovní kluziště, na které 5. prosince zavítá i Mikuláš.

FOK představí dětem Beethovena v pořadu Orchestr na dotek

17. listopadu 2021 v 08:26

Symfonický orchestr hl m. Prahy FOK chystá druhý koncert z rodinné řady Orchestr na dotek. Tentokrát se děti hravým způsobem seznámí s Ludwigem van Beethovenem.

V Praze 13 se bude bruslit

16. listopadu 2021 v 08:02

Školní zimní stadion Bronzová v Praze 13 zahájí znovu zimní sezonu. Bruslení pro veřejnost bude možné od středy 17. listopadu v případě příznivých meteorologických a epidemiologických podmínek.

Galerie Butovice startuje pestré Vánoce

10. listopadu 2021 v 07:39

Jedna z hlavních letošních akcí proběhne v Galerii Butovice již tento čtvrtek 11. listopadu od 16 do 19 hodin. Obchodní centrum představí svým návštěvníkům vánoční světelnou výzdobu, ale vystoupí zde také atraktivní hosté jako skupina Děda Mládek Illegal Band, a nejen děti se mohou těšit na zhruba...

Žáci z Prahy 6 se seznámí s problematikou první pomoci

9. listopadu 2021 v 15:16

Praha 6 společně se Školicím střediskem první pomoci Life Rescue – záchranáři Praha realizuje projekt výuky a osvěty první pomoci u žáků sedmých tříd všech základních škol na území Prahy 6 pod názvem Projektový den Dětského záchranáře.

Další články
Nahoru