Dnes Sobota - prehanky-dest 22°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 11 zatím zlevnila nájemné téměř třiceti podnikatelům
Radnice Prahy 11. Foto: archiv

Praha 11 zatím zlevnila nájemné téměř třiceti podnikatelům

Městská část Praha 11 odpustila 30 procent nájemného ve svých nebytových prostorách zatím 28 podnikatelům, kteří o to požádali v rámci podpory podnikatelů v době koronavirové krize. Vyplývá to z usnesení rady městské části.

Sleva se ve většině případů týká nájemného za duben, květen a červen letošního roku, kdy podnikatelé museli mít provozovny kvůli nařízení vlády zavřené. Méně bude za zmíněné měsíce platit i plavecký bazén Jedenáctka. Slevu pro něj odsouhlasilo na svém zasedání zastupitelstvo městské části.

Jednomu nájemci byla podle usnesení rady městské části sleva poskytnutá za kratší dobu, kdy měl provozovnu v nájmu. Neschváleno zatím bylo 24 žádostí. K nejčastějším důvodům zamítnutí žádostí podle místostarosty Prahy 11 Ondřeje Prokopa (ANO) patřilo neplnění finančních závazků nájemce vůči městské části a to, že se nejednalo o oprávněné nájemce.

Městská část na slevách zatím přišla asi o 600 000 korun, uvedl pro ČTK Prokop, v jehož kompetenci jsou investice, správa majetku městské části a podpora podnikání. Místostarosta doplnil, že termín pro podání žádosti není limitovaný, uvedená částka tak není konečná.

Podnikatelé na Jižním Městě, kterým byla sleva schválena, se mohli přihlásit do státního programu Covid-nájemné, jenž připravilo ministerstvo průmyslu a obchodu, a získat dotaci 50 procent nájmu. Mnozí z nich budou ve výsledku za uvedené měsíce platit nájemné 20 procent běžné částky.

Radnice jedenácté městské části v minulosti podnikatelům odpustila mimo jiné i nájemné za restaurační předzahrádky umístěné na pozemcích městské části.


Autor: ČTK

EY Světovým podnikatelem roku 2022 se stal Gaston Taratuta z Argentiny

10. června 2022 v 19:44

Vítězem letošního světového finále soutěže EY Podnikatel roku byl na slavnostním ceremoniálu v monackém Salle des Étoiles vyhlášen Gaston Taratuta, zakladatel a generální ředitel argentinské společnosti Aleph Group, Inc. Soutěže se zúčastnilo více než 350 podnikatelů, Gaston Taratuta byl vybrán...

Skanska spouští prodej vysočanského bytového domu Alfred

6. června 2022 v 07:54

Společnost Skanska zahajuje prodej bytů v dalším domě druhé etapy projektu čtvrť Emila Kolbena. Bytový dům Alfred vyroste na 11 tisících m2 a nabídne 179 bytových jednotek. Výstavba začne ke konci letošního roku a její dokončení se předpokládá v roce 2025. 

Téměř tři čtvrtiny sporů se zahraničními prodejci loni vyřešilo ESC

30. května 2022 v 11:40

Čeští spotřebitelé se loni dočkali výrazné pomoci od Evropského spotřebitelského centra (ESC). Jeho právníci úspěšně vyřešili 72 procent jejich sporů s podnikateli z jiných zemí Evropské unie, Norska, Islandu a Velké Británie, a to hlavně v oblasti nákupů přes internet. Nejvyšší mimosoudně...

Konference ve Slovanském domě se zaměřila na digitalizaci a kryptoměny

24. května 2022 v 11:44

Jaký vliv a dopady má digitalizace na vzdělání, životní prostředí a platební systémy? Světoví experti a osobnosti na oblasti informačních technologií, bankovnictví i umění o tématu diskutovali na prestižní mezinárodní konferenci o digitalizaci a kryptoměnách – Platon Life Global Digital Ecosystem...

V dubnu vzniklo 2256 společností, nejméně od září loňského roku

24. května 2022 v 10:34

V dubnu vzniklo v České republice 2 256 obchodních společností, což je o 329 méně než v březnu a zároveň nejméně od září minulého roku. Zároveň v dubnu zaniklo 990 společností, o 123 méně než v březnu a nejméně od října 2017. V Česku tak minulý měsíc přibylo 1 266 obchodních společností. Vyplývá...

Další články
Nahoru