Dnes Čtvrtek - jasno 13°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 11 zatím nepřijme dotaci od magistrátu na dokončení bytového domu Sandra
Rekonstruovaná Sandra (vpravo) a bývalý hotel Opatov. Foto: Jan Puci

Praha 11 zatím nepřijme dotaci od magistrátu na dokončení bytového domu Sandra

Radnice Prahy 11 zatím nepřijme stomilionovou dotaci od magistrátu na dokončení rekonstrukce bytového domu Sandra na Opatově. Přijetí půjčky tento týden neschválili zastupitelé městské části. Zastupitelé se přeli zejména o podmínky, za kterých jim magistrát dotaci nabídl, kdy je někteří z nich považují za pro radnici nevýhodné. Multifunkční objekt v ulici Nad Opatovem by měl podle nyní platných smluv být zkolaudovaný do konce roku 2023. Na Praze 11 zatím nevznikla po volbách nová koalice, a radnici tak řídí dosavadní vedení. Volbu nového vedení v úterý zastupitelé neschválili a odložili na další zasedání.

Dosluhující vedení radnice předložilo zastupitelům dokument, podle kterého by radnice přijala zmíněnou dotaci výměnou za to, že by magistrátu připadla na deset let část bytů a zároveň by se radnice vzdala možnosti získat od města další peníze mimo jiné na výstavbu parkovacího domu v Šalounově ulici.

Právě to se části zastupitelů nelíbilo. „Podmínky jsou jak ekonomicky nevýhodné, tak nebezpečné. Ve chvíli, kdy si hlavní město vymiňuje, že nebude přispívat na stavbu parkovacího domu, tak jeho stavba je podmínkou toho, aby byla Sandra dostavěna a zkolaudována," řekl zastupitel a dosluhující místostarosta Martin Sedeke (ODS). Stejně jako zastupiteli Ondřeji Prokopovi (ANO) mu pak vadí, že o pronájmu bytů by rozhodoval magistrát a ne Praha 11.

Starosta Jiří Dohnal (Piráti) řekl, že se mu podmínky také nelíbí, avšak je podle něj nutné, aby radnice s magistrátem jednala. Zastupitelstvo by podle něj v usnesení mohlo vybrat jednoho člena, který by o změně podmínek s městem jednal a pokusil se vyjednat jejich změnu. Týkala by se jak možnosti žádat o další peníze na dotacích, tak počtu bytů, které by město využívalo. Jeho návrh nakonec zastupitelé neodsouhlasili.

Za podporu přijetí dotace se postavil také zastupitel Jan Jaroš (Praha 11 Sobě), podle něhož by odmítnutí mohlo znamenat, že radnice nakonec od města nedostane vůbec nic.

Definitivní rozhodnutí, zda přijmout, či odmítnout magistrátní dotaci, musí zastupitelé Prahy 11 učinit do konce letošního roku. Příští zasedání zastupitelů by se mělo konat v první polovině prosince.

Bývalá ubytovna nedaleko stanice metra C Opatov se opravuje od léta 2019. V budově by měly vzniknout kancelářské prostory, sál pro kulturní akce či jednání zastupitelstva, restaurace a 174 nových bytů. Ty by měly primárně sloužit mladým rodinám, seniorům, učitelům, lékařům, hasičům, strážníkům městské policie či zdravotním sestrám.


Autor: ČTK

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

Dnes v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru