Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - oblacno 4°C
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský život

Praha 11: Založte si komunitní zahradu

Praha 11 hledá aktivní zájemce o založení a provozování nových komunitních zahrad na území Jižního Města.

V Praze 11 prospívá komunitní a městská zahrada Vidimova, která se nachází na pozemku přímo v sousedství jedné z budov radnice Prahy 11. Její provoz se úspěšně rozvinul až do současného rozsahu, kdy je současná kapacita prostoru již zcela naplněna.

Proto před několika týdny došlo k dohodě mezi zástupkyněmi společnosti Kokoza, starostou Prahy 11 Jiřím Dohnalem a místostarostou Jakubem Lepšem, jejímž hlavním obsahem je následující výzva, směřující ke vzniku dalších komunitních zahrad na Praze 11 podle zmíněného modelu z Vidimovy ulice.

Pokud budete mít zájem, radnice nabízí komplexní metodickou pomoc ze strany společnosti Kokoza ohledně založení a provozování komunitní zahrady, asistenci ze strany městské části Praha 11, pomoc s vyhledáváním a zpracováním dotací a mediální podporu.

Kontaktujte do 15. října buďto Radku Pokornou z Kokozy (radka@kokoza.cz) a/nebo místostarostu Prahy 11 pro životní prostředí Jakuba Lepše (lepsJ@praha11.cz).

Předem si vytipujte plochu, která by podle vás byla pro projekt komunitní zahrady vhodná, tedy ideálně pozemek ve vlastnictví hl.m. Prahy a svěřené správě MČ Praha 11. Vlastnictví libovolného pozemku si můžete ověřit přímo zde.


Autor: TZ, red

V sadech Svatopluka Čecha budou vodotrysky, mlžítka a brouzdaliště

Dnes v 10:13

Praha 2 zahájila minulý týden stavební práce v sadech Svatopluka Čecha. Výsledkem bude nový vodní prvek v centrální části parku. Vodotrysky a brouzdaliště osvěží návštěvníky už letos, zahájení zkušebního provozu je plánováno během letních prázdnin. V ploše mezi tryskami bude viditelný úryvek...

Středisko volného času Jednička pozve na Island

Včera v 08:15

První cestovatelský večer, v rámci kterého se pokocháte dechberoucími fotografiemi ze země ohně a ledu doprovázenými povídáním o historii a legendách se koná v SVČ Jednička v pondělí 24. ledna od 19 hodin.

Praha 11: U retenční nádrže Hájecká se budou kácet topoly

21. ledna 2022 ve 14:28

Ve dnech 24. ledna až 28. ledna budou Lesy hl. m. Prahy v lokalitě ulice U Přehrady provádět práce spojené s kácením devíti vzrostlých topolů, které rostou na hrázi retenční nádrže R1 Hájecká a svým kořenovým systémem tuto hráz narušují.

Dobrý nápad pro Dvojku. Hlasovat můžete do 6. února

21. ledna 2022 v 10:21

Prvního srpna odstartoval pilotní projekt participativního rozpočtu Prahy 2. Během dvou měsíců občané podali celkem třináct návrhů, do další fáze postoupily celkem čtyři návrhy.

Chci se v klidu vyspat. Sousedská poradna Prahy 1

21. ledna 2022 v 07:58

Jak se bránit nepřizpůsobivým krátkodobým nájemníkům? Jak se bránit, když je porušován domovní řád? Můžete mít ve výtahu kameru?

Po stopách Ludvíka Očenáška se vydají studenti společně se seniory

19. ledna 2022 v 09:29

Ludvík Očenášek, konstruktér, vynálezce a odbojář za první světové války působil nedaleko dnešní litevské ambasády v Praze 5. Očenášek zde instaloval tajnou telefonní stanici, díky které mohl odposlouchávat rozhovory na žhavé lince Vídeň–Berlín. Zprávy pak předával odbojové organizaci Maffie pod...

Další články
Nahoru