Dnes Úterý - jasno 0°C
Zítra Středa - prehanky-snih 2°C
Úterý 26. 1. 2021
Svátek má Zora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Praha 11: Založte si komunitní zahradu

Praha 11 hledá aktivní zájemce o založení a provozování nových komunitních zahrad na území Jižního Města.

V Praze 11 prospívá komunitní a městská zahrada Vidimova, která se nachází na pozemku přímo v sousedství jedné z budov radnice Prahy 11. Její provoz se úspěšně rozvinul až do současného rozsahu, kdy je současná kapacita prostoru již zcela naplněna.

Proto před několika týdny došlo k dohodě mezi zástupkyněmi společnosti Kokoza, starostou Prahy 11 Jiřím Dohnalem a místostarostou Jakubem Lepšem, jejímž hlavním obsahem je následující výzva, směřující ke vzniku dalších komunitních zahrad na Praze 11 podle zmíněného modelu z Vidimovy ulice.

Pokud budete mít zájem, radnice nabízí komplexní metodickou pomoc ze strany společnosti Kokoza ohledně založení a provozování komunitní zahrady, asistenci ze strany městské části Praha 11, pomoc s vyhledáváním a zpracováním dotací a mediální podporu.

Kontaktujte do 15. října buďto Radku Pokornou z Kokozy (radka@kokoza.cz) a/nebo místostarostu Prahy 11 pro životní prostředí Jakuba Lepše (lepsJ@praha11.cz).

Předem si vytipujte plochu, která by podle vás byla pro projekt komunitní zahrady vhodná, tedy ideálně pozemek ve vlastnictví hl.m. Prahy a svěřené správě MČ Praha 11. Vlastnictví libovolného pozemku si můžete ověřit přímo zde.


Praha 6: Nápad pro Šestku prodloužen do února

Včera ve 12:54

V listopadu loňského roku vyhlásila Praha 6 již čtvrtý ročník Nápadu pro Šestku. V projektu participativního rozpočtu je připraveno 5 000 000 korun na nápady veřejnosti, která se tímto může podílet na úpravách veřejného prostoru v šesté městské části.

První fáze Rezidence Neklanka se dočkala kolaudace

Včera v 11:59

Developerská společnost Geosan Development dokončila výstavbu dvou bytových domů v první fázi rezidenčního projektu Rezidence Neklanka. Ty se nacházejí přímo u hranice lesa mezi původní vilovou zástavbou v Radlicích v Praze 5, což je necelých pět minut jízdy od Anděla. Všech 31 bytů v dispozicích...

Osobnosti uctily Křižíkovu památku

23. ledna 2021 v 11:40

V pátek 22. ledna si Národní technické muzeum, České vysoké učení technické a spolek Svatobor připomněli výročí 80 let od úmrtí Františka Křižíka.

Bála se o svého milého, ten přitom jenom spal

22. ledna 2021 ve 14:03

Žena měla strach o svého přítele, na pomoc přivolala strážníky. Její milý naštěstí jen jen spal jako dudek.

V dejvickém kostele se uskuteční dvoudenní sbírka oblečení pro lidi bez domova

21. ledna 2021 ve 22:36

Zítra od 13 do 20 hodin a v sobotu od 8 do 20 hodin se v kostele sv. Vojtěcha v Dejvicích koná sbírka oblečení pro lidi bez domova.

O názvech ulic v Praze 13 se dočtete na webu městské části

21. ledna 2021 v 11:53

Některé ulice a prostranství mají svůj název odjakživa a nikdo neví proč, jiné jsou připomínkou slavných osobností nebo událostí. Někdy nás nenapadne, proč zrovna tento název, jindy tápeme, kdo ta či ona osobnost byla. V Praze 13 nesou ulice jména jako Otavova po operním pěvci Zdenku Otavovi ale...

Maraton Robothon 2021: Oslava sta let slova robot

20. ledna 2021 v 07:41

V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla inovační online maraton Robothon 2021 připomínající stoleté výročí vzniku slova robot, které se objevilo poprvé ve hře R.U.R. Karla Čapka v lednu 1921. Na Robothonu se proti sobě postaví týmy studentů českých vysokých...

Další články
Nahoru