dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
13°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
Pražský život

Praha 11: Založte si komunitní zahradu

Praha 11 hledá aktivní zájemce o založení a provozování nových komunitních zahrad na území Jižního Města.

V Praze 11 prospívá komunitní a městská zahrada Vidimova, která se nachází na pozemku přímo v sousedství jedné z budov radnice Prahy 11. Její provoz se úspěšně rozvinul až do současného rozsahu, kdy je současná kapacita prostoru již zcela naplněna.

Proto před několika týdny došlo k dohodě mezi zástupkyněmi společnosti Kokoza, starostou Prahy 11 Jiřím Dohnalem a místostarostou Jakubem Lepšem, jejímž hlavním obsahem je následující výzva, směřující ke vzniku dalších komunitních zahrad na Praze 11 podle zmíněného modelu z Vidimovy ulice.

Pokud budete mít zájem, radnice nabízí komplexní metodickou pomoc ze strany společnosti Kokoza ohledně založení a provozování komunitní zahrady, asistenci ze strany městské části Praha 11, pomoc s vyhledáváním a zpracováním dotací a mediální podporu.

Kontaktujte do 15. října buďto Radku Pokornou z Kokozy (radka@kokoza.cz) a/nebo místostarostu Prahy 11 pro životní prostředí Jakuba Lepše (lepsJ@praha11.cz).

Předem si vytipujte plochu, která by podle vás byla pro projekt komunitní zahrady vhodná, tedy ideálně pozemek ve vlastnictví hl.m. Prahy a svěřené správě MČ Praha 11. Vlastnictví libovolného pozemku si můžete ověřit přímo zde.


Začátkem listopadu nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 11:45

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na následující týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další slevy pro živnostníky chystá Praha 1

28. října 2020 v 18:07

Provozovny ze sítě občanské vybavenosti, kulturní zařízení anebo provozovny veřejného stravování budou z rozhodnutí radnice Prahy 1 zařazeny mezi subjekty, které od ní od listopadu na dobu 6 měsíců obdrží padesátiprocentní slevu na nájemném. Sleva se bude týkat provozoven v nebytových prostorech...

Praha 4 chce zlepšit park na Fidlovačce, oslovila veřejnost

27. října 2020 v 08:34

Park Na Fidlovačce je krajinářsky cennou, přesto poměrně málo využívanou parkovou plochou ve správě městské části Praha 4. To chce radnice změnit a vypsala anketu pro veřejnost.

V Livornské ulici musel být pokácen strom

24. října 2020 ve 21:32

Při opravách chodníku v Livornské ulici došlo k poškození stromu. Kořen stromu byl narušen, když bagr vyzvedával obrubník a ten musel být pokácen.

Další články
Nahoru