dnes
Úterý - zatazeno
19°C
zítra
Středa - zatazeno
24°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Praha 11 zahájila regeneraci vnitrobloku Stříbrského, Cyprichova, Sulanského

V úterý 2. října byla zahájena regenerace vnitrobloku při severní straně ulice Stříbrského. Prostor zkrášlí množství stromů a květinové záhony. V rámci úprav lokality dojde k odstranění betonového amfiteátru a dalších betonových prvků, ve vnitrobloku pak bude vytvořen klidový prostor určený primárně pro oddych a relaxaci.

Výrazným prvkem bude diagonální cesta vedená z jihovýchodní do severozápadní části vnitrobloku, která je odvozena od motivu listu. Cesty budou z živičného a mlatového povrchu.

Prostor bude vhodně doplněn mobiliářem, veřejným osvětlením, trvalkovými záhony a dosadbou stromů. Předpokládaný termín dokončení prací připadá na začátek roku 2019. Pozemek je ve svěřené správě MČ Praha 11, zhotovitelem je společnost Gardenline.


Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

Včera v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

Včera v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru