dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - snih
2°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
6°C
ZpravodajstvíKomerční sdělení

Praha 11 zahájila regeneraci vnitrobloku Stříbrského, Cyprichova, Sulanského

V úterý 2. října byla zahájena regenerace vnitrobloku při severní straně ulice Stříbrského. Prostor zkrášlí množství stromů a květinové záhony. V rámci úprav lokality dojde k odstranění betonového amfiteátru a dalších betonových prvků, ve vnitrobloku pak bude vytvořen klidový prostor určený primárně pro oddych a relaxaci.

Výrazným prvkem bude diagonální cesta vedená z jihovýchodní do severozápadní části vnitrobloku, která je odvozena od motivu listu. Cesty budou z živičného a mlatového povrchu.

Prostor bude vhodně doplněn mobiliářem, veřejným osvětlením, trvalkovými záhony a dosadbou stromů. Předpokládaný termín dokončení prací připadá na začátek roku 2019. Pozemek je ve svěřené správě MČ Praha 11, zhotovitelem je společnost Gardenline.


Aktivisté budou protestovat při jednání pražského zastupitelstva

Včera ve 13:25

Hnutí Extinction Rebellion ČR neboli Rebelie proti vyhynutí bude ve čtvrtek 12. prosince v Praze na Nové radnici protestovat za serióznější přístup zastupitelů ke klimatické změně. Protest v budově na Mariánském náměstí začne ve 12:30 hodin, tedy v okamžik, kdy při posledním letošním jednání...

Další články
Nahoru