Dnes Pátek - skorojasno 8°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 8°C
Pátek 31. 3. 2023
Svátek má Kvido
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 11 žádá policisty a strážníky o zvýšený dohled nad několika oblastmi
Okolí stanice metra Háje. Foto: PP

Praha 11 žádá policisty a strážníky o zvýšený dohled nad několika oblastmi

Starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP11) zaslala jménem rady městské části žádost adresovanou Obvodnímu ředitelství policie Praha IV a Obvodnímu ředitelství městské policie Praha 11 o zvýšený dohled nad několika oblastmi, ve kterých je dlouhodobě problém se zvýšenou kriminalitou. Městská část o tom informovala na sociálních sítích. 

Jedná se o pochozí zónou Háje u metra včetně náměstíčka Galaxie, okolí supermarketů Tesco a Albert v ulici Hviezdoslavova a nejbližší okolí stanice metra Opatov.

„Zvýšenou pozornost požadujeme také v území Centrálního parku,“ sdělila na sociálních sítích starostka.

Vedení Prahy 11 podle ní stojí zároveň před rozhodnutím nadále spolupracovat se soukromou bezpečnostní agenturou, která napomáhá v dohledu nad zmíněnými oblastmi.

„Uvědomuji si, jak důležité je bezpečí a pořádek v místě, kde člověk bydlí, chodí do práce, nakupovat, na procházky, kam si děti chodí hrát, kudy chodí do školy, na kroužky, zkrátka v prostoru, kde tráví svůj čas,“ sdělila Zdeňková, která věří, že bude žádosti vyhověno.


Autor: puc

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

Včera ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru