dnes
Sobota - skorojasno
25°C
zítra
Neděle - polojasno
26°C
pozítří
Pondělí - polojasno
28°C
Praha 11 z dotace 196 milionů korun od metropole investuje největší část na rekonstrukci škol
ZŠ Campanus se rozroste o sportovní halu. Foto: archiv P11

Praha 11 z dotace 196 milionů korun od metropole investuje největší část na rekonstrukci škol

Zastupitelstvo Prahy 11 schválilo uplynulý čtvrtek navýšení rozpočtu o účelové dotační prostředky poskytnuté hlavním městem Prahou. Více než 196 milionů investuje městská část hlavně do rekonstrukcí školských objektů, sportovních hřišť, regenerací vnitrobloků a veřejných prostranství.

Přes 120 milionů tak bude použito na zhodnocení školských objektů, konkrétně na přístavbu sportovní haly ZŠ Campanus, rekonstrukci pavilonu tělocvičen ZŠ K Milíčovu, přístavbu západního křídla ZŠ Květnového vítězství 57, rekonstrukci objektu SŠ Michael nebo varny ZŠ Pošepného. 

„Nejen zajištění dostatečných kapacit v jihoměstských školách, ale i zkvalitnění prostředí, ve kterém se dětí učí, patří k našim dlouhodobým prioritám. Mám proto velkou radost, že se nám oba cíle daří kontinuálně naplňovat,“ uvedl Jakub Lepš (TOP 09), zástupce starosty MČ Praha 11 pro školství, sport a kulturu.

Dostane se však i na sport: díky dotacím poskytnutým metropolí vyroste v Praze 11 nový fitpark, proběhne rekonstrukce čtyř hřišť na malou kopanou, dvou školních hřišť (při ZŠ Mendelova a víceúčelového hřiště v areálu ZŠ Donovalská) či atletického oválu ZŠ Campanus.

Druhou oblastí, kam zamíří velká část získaných finančních prostředků, je pak jednoznačně životní prostředí. Místní obyvatelé se mohou těšit na regeneraci několika vnitrobloků a veřejných prostranství, například mezi ulicemi Křtinská – K Milíčovu, Stříbrského – Cyprichova nebo Ke Kateřinkám – Opatovská.

Zbývající prostředky pomohou mimo jiné s realizací elevace pro KC Zahrada a potřebnou rekonstrukcí hasičské zbrojnice chodovského Sboru dobrovolných hasičů.


Pražský magistrát přijal opatření pro implementaci GDPR

Včera v 11:52

S účinností od 25. května vstupuje v platnost Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (General Data Protection Regulation – GDPR), které v dubnu 2016 schválil Evropský parlament. 

Výročí Pražské defenestrace v roce 1618 si připomněli účastníci panelové diskuze na Staroměstské radnici

24. května 2018 v 15:46

V Brožíkově sále Staroměstské radnice se včera uskutečnila panelová diskuze a následná tematická prohlídka historických prostor radnice u příležitosti 400. výročí Pražské defenestrace 23. května 1618. Panelové diskuze se zúčastnili přední odborníci na dané historické období. Pozvání přijali prof....

Environmentální certifikace budov: Klíč ke kvalitní výstavbě

24. května 2018 v 10:41

Hlavní město Praha ve spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy dnes uspořádalo seminář pro pracovníky stavebních úřadů a odborů životního prostředí, který jim poskytl souhrnné informace o významu certifikačních systémů pro kvalitu budov a jejich okolí a zejména o přínosech a výhodách...

Město dá na modernizace škol a další aktivity nově 25 milionů korun

24. května 2018 v 08:35

V návaznosti na jednání pražské tripartity, tedy Rady hospodářské a sociální dohody hlavního města Prahy, předložila radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková městské radě návrh na skokové navýšení podpory odbornému vzdělávání. Radní s návrhem vyslovili na včerejším zasedání souhlas. Roční...

Dobrovolní hasiči Prahy 11 převzali od města novou cisternu

23. května 2018 v 19:15

Cisternovou automobilovou stříkačku CAS 30 SCANIA včera večer slavnostně převzala jednotka Sboru dobrovolných hasičů Prahy 11. Na půdě hasičské zbrojnice na Chodově nový přírůstek do technického parku předal Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci...

Další články
Nahoru