dnes
Neděle - jasno
0°C
zítra
Pondělí - jasno
0°C
pozítří
Úterý - jasno
1°C
Praha 11 z dotace 196 milionů korun od metropole investuje největší část na rekonstrukci škol
ZŠ Campanus se rozroste o sportovní halu. Foto: archiv P11

Praha 11 z dotace 196 milionů korun od metropole investuje největší část na rekonstrukci škol

Zastupitelstvo Prahy 11 schválilo uplynulý čtvrtek navýšení rozpočtu o účelové dotační prostředky poskytnuté hlavním městem Prahou. Více než 196 milionů investuje městská část hlavně do rekonstrukcí školských objektů, sportovních hřišť, regenerací vnitrobloků a veřejných prostranství.

Přes 120 milionů tak bude použito na zhodnocení školských objektů, konkrétně na přístavbu sportovní haly ZŠ Campanus, rekonstrukci pavilonu tělocvičen ZŠ K Milíčovu, přístavbu západního křídla ZŠ Květnového vítězství 57, rekonstrukci objektu SŠ Michael nebo varny ZŠ Pošepného. 

„Nejen zajištění dostatečných kapacit v jihoměstských školách, ale i zkvalitnění prostředí, ve kterém se dětí učí, patří k našim dlouhodobým prioritám. Mám proto velkou radost, že se nám oba cíle daří kontinuálně naplňovat,“ uvedl Jakub Lepš (TOP 09), zástupce starosty MČ Praha 11 pro školství, sport a kulturu.

Dostane se však i na sport: díky dotacím poskytnutým metropolí vyroste v Praze 11 nový fitpark, proběhne rekonstrukce čtyř hřišť na malou kopanou, dvou školních hřišť (při ZŠ Mendelova a víceúčelového hřiště v areálu ZŠ Donovalská) či atletického oválu ZŠ Campanus.

Druhou oblastí, kam zamíří velká část získaných finančních prostředků, je pak jednoznačně životní prostředí. Místní obyvatelé se mohou těšit na regeneraci několika vnitrobloků a veřejných prostranství, například mezi ulicemi Křtinská – K Milíčovu, Stříbrského – Cyprichova nebo Ke Kateřinkám – Opatovská.

Zbývající prostředky pomohou mimo jiné s realizací elevace pro KC Zahrada a potřebnou rekonstrukcí hasičské zbrojnice chodovského Sboru dobrovolných hasičů.


Stav muže, který se zapálil v centru, je vážný

Včera v 18:08

Stav muže, který se v pátek odpoledne zapálil na Václavském náměstí v Praze, je i nadále vážný. Je stále na jednotce intenzivní péče na klinice popáleninové medicíny v umělém spánku. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Jana Roubalová.

Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Další články
Nahoru