dnes
Čtvrtek - jasno
28°C
zítra
Pátek - skorojasno
27°C
pozítří
Sobota - zatazeno
29°C
Praha 11 z dotace 196 milionů korun od metropole investuje největší část na rekonstrukci škol
ZŠ Campanus se rozroste o sportovní halu. Foto: archiv P11

Praha 11 z dotace 196 milionů korun od metropole investuje největší část na rekonstrukci škol

Zastupitelstvo Prahy 11 schválilo uplynulý čtvrtek navýšení rozpočtu o účelové dotační prostředky poskytnuté hlavním městem Prahou. Více než 196 milionů investuje městská část hlavně do rekonstrukcí školských objektů, sportovních hřišť, regenerací vnitrobloků a veřejných prostranství.

Přes 120 milionů tak bude použito na zhodnocení školských objektů, konkrétně na přístavbu sportovní haly ZŠ Campanus, rekonstrukci pavilonu tělocvičen ZŠ K Milíčovu, přístavbu západního křídla ZŠ Květnového vítězství 57, rekonstrukci objektu SŠ Michael nebo varny ZŠ Pošepného. 

„Nejen zajištění dostatečných kapacit v jihoměstských školách, ale i zkvalitnění prostředí, ve kterém se dětí učí, patří k našim dlouhodobým prioritám. Mám proto velkou radost, že se nám oba cíle daří kontinuálně naplňovat,“ uvedl Jakub Lepš (TOP 09), zástupce starosty MČ Praha 11 pro školství, sport a kulturu.

Dostane se však i na sport: díky dotacím poskytnutým metropolí vyroste v Praze 11 nový fitpark, proběhne rekonstrukce čtyř hřišť na malou kopanou, dvou školních hřišť (při ZŠ Mendelova a víceúčelového hřiště v areálu ZŠ Donovalská) či atletického oválu ZŠ Campanus.

Druhou oblastí, kam zamíří velká část získaných finančních prostředků, je pak jednoznačně životní prostředí. Místní obyvatelé se mohou těšit na regeneraci několika vnitrobloků a veřejných prostranství, například mezi ulicemi Křtinská – K Milíčovu, Stříbrského – Cyprichova nebo Ke Kateřinkám – Opatovská.

Zbývající prostředky pomohou mimo jiné s realizací elevace pro KC Zahrada a potřebnou rekonstrukcí hasičské zbrojnice chodovského Sboru dobrovolných hasičů.


Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou lidé zasílat už jen týden

Dnes v 17:19

Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části Prahy mají na jejich odeslání už jen sedm pracovních dní. Právě v posledním týdnu ale obvykle dochází k největšímu nárůstu doručovaných připomínek. Za první tři týdny se jich na pražském...

Zvýšení průtočnosti v úseku Vltavy na Maninách

Včera v 09:55

Rada Prahy včera vybrala nejvhodnějšího uchazeče o zakázku na zvýšení průtočnosti Vltavy na Maninách v rámci protipovodňových opatření na ochranu hl. m. Prahy. Stala se jím společnost Aquatest, a. s. s nabídkovou cenou 7 870 048,06 korun bez DPH.

Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce Prahy

Včera v 09:37

Hlavní město má od včerejška Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce hl. m. Prahy na období 2018–2022. Jde o dokument, který pro uvedené období definuje priority, opatření a projekty, které povedou k zajištění hospodárného nakládání s energií v souladu s udržitelným...

Nadační fond Kapka naděje dostane dotaci

Včera v 09:10

V rámci akce „Koně pomáhají 2018“ hlavní město Praha poskytne jednorázovou investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun Nadačnímu fondu Kapka naděje. 

Další články
Nahoru