Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - oblacno 5°C
Neděle 10. 12. 2023
Svátek má Julie
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Praha 11 vysadí v listopadu nové stromy

V listopadu bude na Jižním Městě probíhat podzimní výsadba 67 stromů. Společně s 38 stromy z jara tak bude odborem životního prostředí radnice Prahy 11 za rok 2023 vysazeno celkem 105 nových stromů.

Stromy rozšíří stávající vzrostlou zeleň, část výsadeb je zamýšlena také jako náhrada za rozsáhlejší kácení v některých lokalitách, např. v ulicích Ke Stáčírně, Augustinova, Čenětická, které bylo uskutečněno z důvodu špatného zdravotního stavu dřevin.

Změnou oproti předchozím letům bude upřednostňování podzimní výsadby stromy se lépe ujímají, a tím mají vyšší růstovou perspektivu, ve školkách je větší výběr sazenic, snižují se nároky na zálivku, je více času na realizaci, a lze sázet za příhodnějších klimatických podmínek.

Městská část za letošní výsadbu více jak 1,5 mil. korun. Sází se totiž stromky s obvodem kmínku nejméně 14–16 cm (cca 5 cm v průměru), jejichž stáří je cca 10 let. Důvodem je to, že stromy mají větší šanci se v městském prostředí a za současných klimatických podmínek uchytit, jsou odolnější vůči vandalům a zároveň také mohou o mnoho let dříve plnit své ekosystémové funkce.

Zdroj: Praha 11, Klíč


Autor: Cen

Starosta Kubín předal dárky pro hendikepované dítě

Dnes v 08:51

Starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS) předal v pondělí 4. prosince vánoční dar městské části Praha 4 určený pro devítiletého hendikepovaného chlapce.

V Praze 2 začala bruslařská sezóna, fungují tři venkovní kluziště

Dnes v 00:56

Ve středu 6. prosince byla na Praze 2 oficiálně zahájena bruslařská sezóna. Zprovoznění kluziště na Grébovce se zúčastnil starosta Jan Korseska a další členové vedení druhé městské části.

Praha 14 zve na Lokální fórum na Černém Mostě II

Včera v 08:54

Obyvatelé čtrnácté městské části se mohou zapojit do přípravy strategického plánu pro rozvoj do roku 2035. Sběr podnětů od veřejnosti probíhá na setkáních, a druhé v tomto roce se koná ve středu 13. prosince od 17:30 hodin ve volnočasovém centru Plechárna. Určeno je pro obyvatele sídliště Černý...

Beseda: Husité na Žižkově

8. prosince 2023 v 06:48

Beseda s Petrem Čornejem, na které představí svou novou knihu Husité na Žižkově o proměnách Žižkova v průběhu času, se koná v pondělí 11. prosince. Vstup je zdarma.

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

7. prosince 2023 v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

7. prosince 2023 v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

Další články
Nahoru