Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Praha 11 vysadí v listopadu nové stromy

V listopadu bude na Jižním Městě probíhat podzimní výsadba 67 stromů. Společně s 38 stromy z jara tak bude odborem životního prostředí radnice Prahy 11 za rok 2023 vysazeno celkem 105 nových stromů.

Stromy rozšíří stávající vzrostlou zeleň, část výsadeb je zamýšlena také jako náhrada za rozsáhlejší kácení v některých lokalitách, např. v ulicích Ke Stáčírně, Augustinova, Čenětická, které bylo uskutečněno z důvodu špatného zdravotního stavu dřevin.

Změnou oproti předchozím letům bude upřednostňování podzimní výsadby stromy se lépe ujímají, a tím mají vyšší růstovou perspektivu, ve školkách je větší výběr sazenic, snižují se nároky na zálivku, je více času na realizaci, a lze sázet za příhodnějších klimatických podmínek.

Městská část za letošní výsadbu více jak 1,5 mil. korun. Sází se totiž stromky s obvodem kmínku nejméně 14–16 cm (cca 5 cm v průměru), jejichž stáří je cca 10 let. Důvodem je to, že stromy mají větší šanci se v městském prostředí a za současných klimatických podmínek uchytit, jsou odolnější vůči vandalům a zároveň také mohou o mnoho let dříve plnit své ekosystémové funkce.

Zdroj: Praha 11, Klíč


Autor: Cen

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

Dnes v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

Dnes v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další květinové záhony s podporou ambasád Prahy 6

Včera v 17:29

Květinové záhony kolem Vítězného náměstí symbolizují vlajky států, které mají v Praze 6 zastoupení. Tyto záhony vznikly ve spolupráci s místními ambasádami, ty zároveň na jejich osazení přispěly finančně.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 29. týden

Včera ve 14:17

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 15: Na letní kino v H2 se můžete těšit i v červenci

Včera ve 12:07

Připraveny budou 3 filmy, promítat se bude od 16. července vždy od 20 hodin za příznivého počasí do 30. července.

Bezbariérová toaleta na Senovážném náměstí je v provozu

Včera v 09:04

Veřejná toaleta na Senovážném náměstí je opět v provozu. Společnost JCDecaux vyslyšela žádost radní Prahy 1 pro sociální věci a bezbariérovost Ivany Antalové a občanů a dlouhodobě uzavřenou toaletu opět zprovoznila.

Dovolená? Ideální důvod ke zřízení služby SMS-INFO

Včera v 08:25

Prázdniny a doba dovolených jsou v plném proudu. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují zákazníkům aktivaci služby SMS INFO.

Úřad Prahy 13 chce obsadit několik pracovních pozic

10. července 2024 v 08:04

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pracovních pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.

Další články
Nahoru