Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - polojasno 1°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 11 vypsala dotační programy v oblasti životního prostředí
Dotace lze získat třeba i na zakládání a údržbu květnatých luk. Foto: archiv

Praha 11 vypsala dotační programy v oblasti životního prostředí

V lednu a únoru bude opět možné podávat žádosti v dotačním programu Prahy 11 v oblasti životního prostředí. V programu bude několik změn. Informovala o tom místostarostka Ivana Hovorková (HPP11).  

Zlepšení životního prostředí a péče o zeleň je prvním tématem dotačního programu, který bude mít nově dva podprogramy – Úpravy veřejně přístupných ploch zeleně a zlepšení vzhledu MČ Praha 11 a Zachytávání dešťových vod s využitím pro zeleň.

V rámci prvního podprogramu lze žádat o příspěvek například na úprav a rekultivace předzahrádek nebo na zakládání a údržbu květnatých luk. „Podpořit je také možné zakládání a činnost komunitních zahrad," podotkla Hovorková. 

V rámci druhé podprogramu je cílem instalace nadzemních nádob k zadržování a opětovnému využití dešťové vody na sídlištích. Žádat mohou SVJ, bytová družstva a spolky. U všech programů a podprogramů se žadatel podílí minimální částkou 30 procent z celkových nákladů.

Programem číslo 2 je Environmentální výchova, vzdělávání a osvěta občanů Prahy 11. Název je nový, cíl zůstává stejný – podpora aktivit v oblasti ekologické výchovy a vzdělávání.

Třetí program Soužití lidí a zvířat ve městě, který si klade za cíl například zvýšení informovanosti o správném zacházení a komunikaci se zvířaty, zejména se psy, má dva podprogramy: Zvířata chovaná v městských bytech a Volně žijící zvířata ve městě a jeho okolí.

Čtvrtý program se dočkal rozšíření o druhý podprogram, s čímž souvisí také změna jeho názvu. V programu s názvem Snižování množství odpadu na území MČ Praha 11 lze žádat o příspěvek na pořízení kompostéru, a to konkrétně v podprogramu Městské kompostování. Další podprogram se jmenuje Předcházení vzniku odpadu.

Podrobnější informace o „Dotačním programu v oblasti životního prostředí pro rok 2024" lze získat osobně na Úřadu MČ Praha 11, Odboru životního prostředí ve Vidimově ulici. Kontaktní osobu je Alice Bašná, tel.: 267 302 514, email: basnaa@praha11.cz.


Autor: puc

Den Vltavy 2024

Dnes v 08:32

Vševltavský spolek chystá i letos Den Vltavy. Již tradičně se akce koná první jarní dny jako symbolické otevření lodní sezóny na Vltavě, tentokrát v neděli 17. března od 9 do 16 hodin.

Setkání v parku Generála Lázaro Cárdenase

Dnes v 07:37

Praha 6 zve na procházku, na které představí obnovu stromů v parku Generála Lázaro Cárdenase. Setkání se koná 27. února od 16 hodin, místem setkání je roh parku u ulic Terronská a A. Čermáka.

Rock’n’roll na Barče

Dnes v 07:16

V sobotu 24. února Rock’n’roll na Barče. Od 18:30 vystoupí skupina hrající Shadows revival se zajímavým názvem Geront.

Praha 6: StaroMatějská pouť 2024

Včera v 09:29

První jarní pouť v historickém termínu, svátku sv. Matěje, 24. února.

V březnu začínají trhy na Kulaťáku

Včera v 09:20

Patnáctá sezóna trhů na Kulaťáku v Praze 6 startuje v sobotu 2. března. Od 8 do 14 hodin se můžete těšit na oblíbené prodejce a na nový sortiment.

Park Rajská zahrada je opět otevřen

Včera v 08:14

V parku Rajská zahrada v Praze 3 začala v konci loňského roku rozsáhlá oprava mlatových cest. Z toho důvodu byl park pro veřejnost do minulého týdne uzavřený.

Hloubětínská pobočka DDM Praha 9 nabízí řadu aktivit

22. února 2024 v 15:15

Od loňského podzimu na místě bývalého komunitního centra v ulici Kardašovská na Lehovci funguje nová, hloubětínská pobočka Domu dětí a mládeže Praha 9 (DDM), která stejně jako dříve centrum nabízí širokou škálu aktivit pro různé věkové skupiny.

Neděle: Procházka Ďáblickým hřbitovem

22. února 2024 ve 12:24

Komentované procházky hřbitovy přinášejí historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu a umělecká díla, která jim dodávají jedinečný charakter. V neděli 25. února ve 13:30 hodin se projdete Ďáblickým hřbitovem.

PVK: Do konce února nepoteče voda v těchto ulicích

22. února 2024 v 11:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 5: Den pro Život dětem

22. února 2024 v 09:41

Připojte se k Charitativnímu zážitkovému dnu pro Život dětem v sobotu 24. února. Akce se koná v Praze 5 v Aréně sportu, na Hořejším nábřeží. Začíná se v 10 hodin, program potrvá do 19 hodin.

Přednáška: Příběh Táborky

22. února 2024 v 08:35

Petr Kučera, ředitel NKP Vyšehrad, představí výsledky stavebně-historického průzkumu Táborské brány, který výrazně změnil pohled na její historii a význam v rámci vyšehradského opevnění. 

Zemědílna O vodní kapce

22. února 2024 v 07:49

Nechte se vtáhnout v sobotu 24. února od 10 hodin do koloběhu vody v přírodě. 

Další články
Nahoru