Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 25°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 11 vypsala dotační programy v oblasti životního prostředí
Dotace lze získat třeba i na zakládání a údržbu květnatých luk. Foto: archiv

Praha 11 vypsala dotační programy v oblasti životního prostředí

V lednu a únoru bude opět možné podávat žádosti v dotačním programu Prahy 11 v oblasti životního prostředí. V programu bude několik změn. Informovala o tom místostarostka Ivana Hovorková (HPP11).  

Zlepšení životního prostředí a péče o zeleň je prvním tématem dotačního programu, který bude mít nově dva podprogramy – Úpravy veřejně přístupných ploch zeleně a zlepšení vzhledu MČ Praha 11 a Zachytávání dešťových vod s využitím pro zeleň.

V rámci prvního podprogramu lze žádat o příspěvek například na úprav a rekultivace předzahrádek nebo na zakládání a údržbu květnatých luk. „Podpořit je také možné zakládání a činnost komunitních zahrad," podotkla Hovorková. 

V rámci druhé podprogramu je cílem instalace nadzemních nádob k zadržování a opětovnému využití dešťové vody na sídlištích. Žádat mohou SVJ, bytová družstva a spolky. U všech programů a podprogramů se žadatel podílí minimální částkou 30 procent z celkových nákladů.

Programem číslo 2 je Environmentální výchova, vzdělávání a osvěta občanů Prahy 11. Název je nový, cíl zůstává stejný – podpora aktivit v oblasti ekologické výchovy a vzdělávání.

Třetí program Soužití lidí a zvířat ve městě, který si klade za cíl například zvýšení informovanosti o správném zacházení a komunikaci se zvířaty, zejména se psy, má dva podprogramy: Zvířata chovaná v městských bytech a Volně žijící zvířata ve městě a jeho okolí.

Čtvrtý program se dočkal rozšíření o druhý podprogram, s čímž souvisí také změna jeho názvu. V programu s názvem Snižování množství odpadu na území MČ Praha 11 lze žádat o příspěvek na pořízení kompostéru, a to konkrétně v podprogramu Městské kompostování. Další podprogram se jmenuje Předcházení vzniku odpadu.

Podrobnější informace o „Dotačním programu v oblasti životního prostředí pro rok 2024" lze získat osobně na Úřadu MČ Praha 11, Odboru životního prostředí ve Vidimově ulici. Kontaktní osobu je Alice Bašná, tel.: 267 302 514, email: basnaa@praha11.cz.


Autor: puc

Do Zahrady na niti na Rostlinnou štafetu

Dnes v 10:08

Máte doma rostliny, řízky, semínka, které nechcete, nevejdou se vám domů, je vám líto rostliny vyhazovat nebo máte prostě moc stejných druhů a chtěli byste nějaké jiné? Nejste zatím moc velký pěstitel, ale rádi byste si domů pořídili květiny s příběhem?

Červencová procházka hřbitovem Malvazinky

Dnes v 08:36

Komentované procházky hřbitovy přinášejí fascinující historické příběhy, zajímavé detaily a pohledy na architekturu i umělecká díla, která hřbitovům dodávají jedinečný charakter. Každá procházka je pečlivě připravena tak, aby přinesla nové poznatky i pohodový čas. V pondělí 15. července se...

Další květinové záhony s podporou ambasád Prahy 6

Včera v 17:29

Květinové záhony kolem Vítězného náměstí symbolizují vlajky států, které mají v Praze 6 zastoupení. Tyto záhony vznikly ve spolupráci s místními ambasádami, ty zároveň na jejich osazení přispěly finančně.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 29. týden

Včera ve 14:17

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 15: Na letní kino v H2 se můžete těšit i v červenci

Včera ve 12:07

Připraveny budou 3 filmy, promítat se bude od 16. července vždy od 20 hodin za příznivého počasí do 30. července.

Bezbariérová toaleta na Senovážném náměstí je v provozu

Včera v 09:04

Veřejná toaleta na Senovážném náměstí je opět v provozu. Společnost JCDecaux vyslyšela žádost radní Prahy 1 pro sociální věci a bezbariérovost Ivany Antalové a občanů a dlouhodobě uzavřenou toaletu opět zprovoznila.

Dovolená? Ideální důvod ke zřízení služby SMS-INFO

Včera v 08:25

Prázdniny a doba dovolených jsou v plném proudu. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují zákazníkům aktivaci služby SMS INFO.

Úřad Prahy 13 chce obsadit několik pracovních pozic

10. července 2024 v 08:04

Úřad MČ Praha 13 vypsal výběrová řízení na několik pracovních pozic. Informoval o tom na sociálních sítích.

Další články
Nahoru