Dnes Sobota - polojasno 23°C
Zítra Neděle - oblacno 23°C
Sobota 13. 4. 2024
Svátek má Aleš
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Praha 11 vyhlašuje další ročník literární soutěže O zlatý klíč

Do konce června musí zájemci o účast v tradiční jihoměstské soutěži O zlatý klíč zaslat své práce v rozsahu tři normostrany. V soutěži jde zvolit libovolný text, který bude souviset s Jižním Městem, Chodovem, Háji, Kulatým Chodovcem, Horními Roztyly – prostě s městskou částí Praha 11. Žánr je bez omezení – v repertoáru se může objevit třeba fejeton, povídka, pohádka, báseň, komiks nebo i sci-fi či fantasy.

Radnice jedenácté městské části soutěž vyhlašuje už popatnácté. V loňském roce se do soutěže přihlásilo čtyřicet příspěvků. V kategorii do 15 let jich přišlo 27, nad 15 let potom třináct. Porota vybrala k ocenění celkem 12 příspěvků. Nejčastějším žánrem byla povídka a pohádka.

Své práce mohou zájemci posílat pouze v elektronické podobě v jednom z uvedených formátů – pdf, doc, nebo docx na adresu zlatyklic@praha11.cz. Účastník nesmí zapomenout uvést jméno, mailovou adresu, adresu bydliště a věk, případně telefonický kontakt, u žáků a studentů i adresu školy. V každé kategorii budou vyhlášeni autoři nejlepších prací bez ohledu na žánr. Podmínkou pro zařazení do soutěže je, aby přihlášené literární dílo bylo původní, dosud nepublikované, a jeho rozsah nepřekročil tři normostrany. Práce vyhodnotí porota složená ze členů komise pro kulturu a spolky a předání cen vítězům plánuje opět při příležitosti Dnů Prahy 11.

Vítězové letošního finále obdrží od radnice knižní dárkové poukázky na nákup podle vlastního výběru a jejich práce bude zveřejněna na internetových stránkách MČ Praha 11. 


Autor: Alo

Šermířský festival

Dnes v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

Včera ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

Včera ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Čarodějnice na Hostíku

Včera v 07:40

Čarodějnice se sletí na hostivařské pláži. Zapálení ohně, program a soutěže pro děti, opékání buřtů, živá kapela a fireshow.

Dobročinný bleší trh Ve Smečkách

Včera v 07:11

Bleší trh na podporu místních neziskových organizací se koná ve čtvrtek 18. dubna. Přijďte si zpestřít jaro nákupem nových kousků a podpořit dobrou věc.

U radnice Prahy 13 si dají dostaveníčko pragovky, odstartuje Emilova jízda

11. dubna 2024 v 17:15

Emilova jízda je každoročně pořádána Praga klubem na počest znalce a nejvýznačnějšího sběratele vozů značky Praga Emila Příhody. Již 26. ročník akce se uskuteční v sobotu 13. dubna.

Novoměstská radnice: Vystoupíte při západu slunce na ochoz vyhlídkové věže

11. dubna 2024 v 11:42

Další komentovaná prohlídka Novoměstské radnice v Praze 2 s poutavým výkladem vhodným i pro děti, během které vystoupíte při západu slunce na ochoz téměř sedmdesátimetrové vyhlídkové věže a nahlédnete i do prostor, kam není běžně pro veřejnost volný přístup, se koná...

Hafan sraz 2024

11. dubna 2024 v 09:28

Psí den plný zábavných soutěží a zajímavým programem na pódiu – rozhovory o výcviku, výchově, atraktivní ukázky, novinky v péči o psy se koná v Centrálním parku Prahy 13, pod metrem Lužiny, v sobotu 20. dubna.

V Braníku, Podolí, v Nuslích a Krči se uklízelo

11. dubna 2024 v 07:33

Praha 4 se už po několikáté aktivně zapojila do celorepublikového úklidového projektu Ukliďme Česko. Pro místo velkého jarního úklidu si letos tentokrát dobrovolníci vybrali znečištěné lokality v Braníku, Podolí, v Nuslích a Krči.

Praha 4: Poznejte Příběhy našich sousedů

10. dubna 2024 v 19:10

Čtrnáct pamětníků, do jejichž života zasáhly dějiny 20. století, vyprávělo své životní zkušenosti žákům základních škol.

Další články
Nahoru