Dnes Pátek - jasno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 23. 4. 2021
Svátek má Vojtěch
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 11 vybrala místo na Chodově, kde chce postavit venkovní koupaliště
Plánovaná podoba venkovního koupaliště. Vizualizace(3x): MČ Praha 11

Praha 11 vybrala místo na Chodově, kde chce postavit venkovní koupaliště

Dva roky starý záměr vedení Prahy 11 prověřit možnost, zda na území městské části půjde někde vybudovat veřejné venkovní koupaliště, se posunul do další fáze. Studie proveditelnosti ukázala jako vhodnou lokalitu území u chodovské ulice Mírového hnutí.  

Před dvěma lety na jaře nově vytvořené vedení Praha 11 deklarovalo, že prověří možnost vybudování veřejného venkovního koupaliště na Jižním Městě. V létě 2019 započaly přípravné práce a na podzim téhož roku vznikla na půdě radnice oficiální pracovní skupina složená ze zástupců všech politických stran a vytipovala několik vhodných lokalit.

koupaliste-praha-11-a Vznik koupaliště má u politiků městské části dlouhodobou podporu, v kampani před volbami o něm hovořili členové současné koalice, například Piráti, ale v programu ho měla i nynější opozice, tedy Hnutí pro Prahu 11.

Pracovní skupina na dalších zasedáních postupně prověřovala a hodnotila možné varianty s tím, že ze všech možných vyšla jako nejvhodnější lokalita v blízkosti areálu Jedenáctka Vodní svět a sportovní haly u ulice Mírového hnutí.

Hlavními důvody byly scelené pozemky ve vlastnictví hlavního města, které má Praha 11 svěřené do správy, dále soulad možné stavby s platným územním plánem, dobrá dopravní dostupnost městskou i individuální dopravou, sousedství s cyklostezkou nebo dostupnost inženýrských síti na hranici území.

Po vybrání nejvhodnější lokality bylo dalším krokem zadání pro vypracování studie proveditelnosti. Jedná se o odborné prověření, zda je tato lokalita vhodná pro umístění uvažovaného areálu, v jakém rozsahu a za jakých podmínek.

Jedním z parametrů byla i dostatečná kapacita areálu, která by měla převýšit více jak 2000 návštěvníků. Studii proveditelnosti nakonec zpracoval na přelomu roku 2020 a 2021 ateliér A8000.

„Naše očekávání se potvrdila a můžeme tak potvrdit, že uvažovaná lokalita je vhodná pro vybudování plnohodnotného venkovního vodního areálu,“ uvedl starosta Prahy 11 Jiří Dohnal (Piráti).

Nyní je podle něj městská část stále jen na začátku projektu, v první fázi bude potřeba získat územní a stavební povolení. „Ale chceme udělat vše pro to, abychom mohli brzy začít stavět,“ řekl starosta.

koupaliste-praha-11-c Pro plánované koupaliště jsou navrženy kromě dvacet pět metrů dlouhého bazénu i zábavní prvky – tobogány, divoká řeka, brouzdaliště, skluzavky a jiné vodní atrakce. Dále odpočinková zóna, občerstvení a převlékací kabiny.

„Velmi rádi bychom na Praze 11 navázali na historické venkovní koupaliště z 30. let minulého století, takzvané Plivátko, které si mnozí ještě pamatují z oblasti Roztyl. To však vzalo za své kvůli výstavbě dálnice a metra,“ sdělil Dohnal.

„Čeká nás ještě dlouhá cesta, ale pevně věřím, že se podaří v horizontu nejbližších let na Praze 11 veřejné venkovní koupaliště vybudovat. Jižní Město a jeho obyvatelé si jej po více než 45 letech více než zaslouží,“ dodal.

Náklady na výstavbu venkovního koupaliště včetně potřebného parkovacího domu budou v rozsahu 185 až 210 milionů korun. 


Earth Day Talk: Představitelé Tchaj-wanu, odborných institucí a Prahy se sešli u kulatého stolu

Včera v 09:29

Hlavní město ve spolupráci s Tchaj-pejskou hospodářskou a kulturní kanceláří a tchaj-wanským ministerstvem zahraničí uspořádalo kulatý stůl na téma cirkulární ekonomiky a překonávání klimatických výzev. Praha i Tchaj-wan právě v těchto oblastech uskutečňují řadu inovativních i ambiciózních...

Zastupitelé drželi minutu ticha za oběti ruské agrese

Včera v 08:52

Již 26. jednání pražského zastupitelstva v tomto volebním bylo dnes ráno zahájeno minutou ticha za oběti ruské agrese.

Praha 13 umístila kontejner na uhynulé ptactvo

Včera v 07:53

Na základě Nařízení Státní veterinární správy ČR k preventivnímu zamezení šíření nebezpečné nákazy ptačí chřipky radnice pro případnou potřebu umístila u hasičské zbrojnice v Tlumačovské ulici 2747/28 na Velké Ohradě kontejner na uhynulé ptactvo.

Praha 15 schválila pomoc spolkům

Včera v 07:06

Rada městské části minulý týden na svém jednání schválila návrh Výboru volnočasových aktivit a vnějších vztahů na vyhlášení dotačního programu na úhradu neinvestičních nákladů spolků, které působí v MČ Praha 15.

Centrem Prahy prošel pochod na podporu vězněného Navalného

21. dubna 2021 ve 23:03

Historickým centrem Prahy dnes prošel protestní pochod nazvaný Společně proti diktaturám.

Florenc 21. Mezinárodní soutěž, do které se může zapojit veřejnost

21. dubna 2021 v 18:15

Okolí autobusového nádraží na Florenci projde v budoucnu zásadní proměnou. Na konci března vyhlásili většinoví majitelé pozemků, ČSAD Praha holding a Masaryk Station Development, společně s hlavním městem Prahou mezinárodní urbanistickou soutěž, která přinese návrh na možnou podobu lokality již...

Praha spustila webovou aplikaci s daty o veřejných zakázkách

21. dubna 2021 v 18:10

Praha začátkem dubna udělala krok v oblasti průhlednějšího nakládání s veřejnými prostředky. Stala se prvním městem v Česku, které uživatelsky přívětivou a interaktivní formou zveřejňuje podrobné informace o zadávaných veřejných zakázek.

Praha žádá ministra Arenbergera o otevření dětských skupin

20. dubna 2021 ve 21:42

Jménem hlavního města Prahy byl včera ministru zdravotnictví Petrovi Arenbergerovi odeslán dopis s žádostí o co nejdřívější otevření dětských skupin. Současná situace, kdy jsou dětské skupiny uzavřeny, představuje podle vedení metropole významnou zátěž nejen pro děti, které opatřeními bránícími...

Praha 2 vyzvala magistrát, aby zajistil pořádek na stanovištích tříděného odpadu

20. dubna 2021 ve 20:25

Praha 2 se v těchto dnech obrátila na vedení hlavního města s žádostí, aby přijalo opatření, která zajistí pořádek na stanovištích tříděného odpadu a zamezí vytváření černých skládek okolo nich.

Další články
Nahoru