Dnes Středa - oblacno 32°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 11 vybrala místo na Chodově, kde chce postavit venkovní koupaliště
Plánovaná podoba venkovního koupaliště. Vizualizace(3x): MČ Praha 11

Praha 11 vybrala místo na Chodově, kde chce postavit venkovní koupaliště

Dva roky starý záměr vedení Prahy 11 prověřit možnost, zda na území městské části půjde někde vybudovat veřejné venkovní koupaliště, se posunul do další fáze. Studie proveditelnosti ukázala jako vhodnou lokalitu území u chodovské ulice Mírového hnutí.  

Před dvěma lety na jaře nově vytvořené vedení Praha 11 deklarovalo, že prověří možnost vybudování veřejného venkovního koupaliště na Jižním Městě. V létě 2019 započaly přípravné práce a na podzim téhož roku vznikla na půdě radnice oficiální pracovní skupina složená ze zástupců všech politických stran a vytipovala několik vhodných lokalit.

koupaliste-praha-11-a Vznik koupaliště má u politiků městské části dlouhodobou podporu, v kampani před volbami o něm hovořili členové současné koalice, například Piráti, ale v programu ho měla i nynější opozice, tedy Hnutí pro Prahu 11.

Pracovní skupina na dalších zasedáních postupně prověřovala a hodnotila možné varianty s tím, že ze všech možných vyšla jako nejvhodnější lokalita v blízkosti areálu Jedenáctka Vodní svět a sportovní haly u ulice Mírového hnutí.

Hlavními důvody byly scelené pozemky ve vlastnictví hlavního města, které má Praha 11 svěřené do správy, dále soulad možné stavby s platným územním plánem, dobrá dopravní dostupnost městskou i individuální dopravou, sousedství s cyklostezkou nebo dostupnost inženýrských síti na hranici území.

Po vybrání nejvhodnější lokality bylo dalším krokem zadání pro vypracování studie proveditelnosti. Jedná se o odborné prověření, zda je tato lokalita vhodná pro umístění uvažovaného areálu, v jakém rozsahu a za jakých podmínek.

Jedním z parametrů byla i dostatečná kapacita areálu, která by měla převýšit více jak 2000 návštěvníků. Studii proveditelnosti nakonec zpracoval na přelomu roku 2020 a 2021 ateliér A8000.

„Naše očekávání se potvrdila a můžeme tak potvrdit, že uvažovaná lokalita je vhodná pro vybudování plnohodnotného venkovního vodního areálu,“ uvedl starosta Prahy 11 Jiří Dohnal (Piráti).

Nyní je podle něj městská část stále jen na začátku projektu, v první fázi bude potřeba získat územní a stavební povolení. „Ale chceme udělat vše pro to, abychom mohli brzy začít stavět,“ řekl starosta.

koupaliste-praha-11-c Pro plánované koupaliště jsou navrženy kromě dvacet pět metrů dlouhého bazénu i zábavní prvky – tobogány, divoká řeka, brouzdaliště, skluzavky a jiné vodní atrakce. Dále odpočinková zóna, občerstvení a převlékací kabiny.

„Velmi rádi bychom na Praze 11 navázali na historické venkovní koupaliště z 30. let minulého století, takzvané Plivátko, které si mnozí ještě pamatují z oblasti Roztyl. To však vzalo za své kvůli výstavbě dálnice a metra,“ sdělil Dohnal.

„Čeká nás ještě dlouhá cesta, ale pevně věřím, že se podaří v horizontu nejbližších let na Praze 11 veřejné venkovní koupaliště vybudovat. Jižní Město a jeho obyvatelé si jej po více než 45 letech více než zaslouží,“ dodal.

Náklady na výstavbu venkovního koupaliště včetně potřebného parkovacího domu budou v rozsahu 185 až 210 milionů korun. 


Autor: Jan Puci

Zemřel Vladimír Prchlík, Sokol a čestný občan Prahy 4

Dnes v 10:17

Ve věku 93 let zemřel čestný občan Prahy 4 Vladimír Prchlík, rodák ze Spořilova a dlouholetý aktivní člen spořilovského Sokola. U příležitosti životního jubilea – 90 let, obdržel Vladimír Prchlík v prosinci 2019 uznání za zásluhy o rozvoj sokolského hnutí stříbrný odznak Zasloužilého člena České...

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru