Dnes Pondělí - skorojasno 21°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 22°C
Pondělí 2. 8. 2021
Svátek má Gustav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražské krimi

Praha 11 varuje před podvodníky, po domech prodávají předražené zámky

Případy podvodného podomního prodeje se v uplynulých dnech vyskytly na území jedenácté městské části.

Prodejci jedné nejmenované firmy se snažili přesvědčit obyvatele místních bytových domů, nejčastěji v seniorském věku, ke koupi předraženého bezpečnostního zámku.

„Scénář je přitom vždy stejný. Obyvateli domu je prodejcem nabídnuta koupě nového bezpečnostního zámku s odůvodněním, že stávající zámek již není bezpečný, neboť zloději přišli na způsob, jak dveře otevřít a v sousedním domě již byl byt tímto způsobem vykraden za bílého dne. Následně je obyvatel domu ujištěn, že pokud se ozve ještě téhož dne do 18:00 hodin, bude mu na koupi zámku v ceně zhruba 6 000 korun poskytnuta téměř dvacetiprocentní sleva pro důchodce. Reálná cena zámku je však výrazně nižší,“ informuje městská část na svých stránkách.

Pokud budete prodejcem obdobným způsobem osloveni ke koupi bezpečnostního zámku, kontaktuje neprodleně Městkou policii v Praze 11 na telefonních číslech: 222 025 674 nebo 222 025 675. 


Chtěl propagovat veganství, tak posprejoval kostel

29. července 2021 ve 12:36

Pozorný oznamovatel jel v Praze 1 na Náměstí Republiky tramvají a všiml si muže, který sprejoval na památkově chráněnou zeď kostela svatého Josefa, a zavolal na linku 158. Policisté pak podle popisu sprejera našli ve stanici metra Náměstí Republiky, kde ho zadrželi.

Ukradl mobil, ale neutekl

27. července 2021 v 10:22

Přesně tři minuty trvalo v pátek po 20. hodině strážníkům dopadnout pachatele, který muži sedícímu na lavičce ve Vrchlického sadech, odcizil telefon.

Neovladatelný člun na Vltavě

26. července 2021 v 10:42

Do bezpečí odvezli v sobotu strážníci motorový člun, kterému praskla hydraulika řízení.

Sebevraha na mostě držela za ruku žena

23. července 2021 v 08:17

V pondělí okolo třetí hodiny odpoledne dostala linka 158 oznámení, že na mostě Legií stojí za zábradlím muž a chce skočit do Vltavy. Operační důstojník vyslal na místo všechny dostupné hlídky v okolí.

Bez světel a pod vlivem

21. července 2021 ve 12:46

Osobní auto jedoucí bez rozsvícených světel po Černokostelecké upoutalo v neděli před půlnocí pozornost noční hlídky městské policie. Na výzvu k zastavení řidička zareagovala až na křižovatce s ulicí V Olšinách, do které odbočila a zastavila.  

Sebevraha držela maminka

20. července 2021 v 16:10

V pátek, krátce před devátou hodinou večerní přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o muži, který chce vyskočit z okna panelového domu v desátém patře v Imrychově ulici v Praze 4.

Hádka a pak rána pěstí

19. července 2021 v 17:25

Ke slovní rozepři mezi trojicí mužů došlo včera večer při popíjení v bytě jednoho z nich. Po příchodu přítelkyně se přesunuli do parku na Ortenově náměstí.

Agresivní muž napadl kolemjdoucího, pak skákal přes plot

19. července 2021 v 17:17

V Lazarské ulici upoutal pozornost hlídky strážníků muž sedící uprostřed silnice. Svědci označili za útočníka muže odcházejícího do ulice Magdalény Rettigové. Jeden ze strážníků se vydal za ním a když doběhl za roh, uviděl prchajícího v oploceném prostoru mezi ulicemi Rettigové a...

Další články
Nahoru