Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražské krimi

Praha 11 varuje před podvodníky, po domech prodávají předražené zámky

Případy podvodného podomního prodeje se v uplynulých dnech vyskytly na území jedenácté městské části.

Prodejci jedné nejmenované firmy se snažili přesvědčit obyvatele místních bytových domů, nejčastěji v seniorském věku, ke koupi předraženého bezpečnostního zámku.

„Scénář je přitom vždy stejný. Obyvateli domu je prodejcem nabídnuta koupě nového bezpečnostního zámku s odůvodněním, že stávající zámek již není bezpečný, neboť zloději přišli na způsob, jak dveře otevřít a v sousedním domě již byl byt tímto způsobem vykraden za bílého dne. Následně je obyvatel domu ujištěn, že pokud se ozve ještě téhož dne do 18:00 hodin, bude mu na koupi zámku v ceně zhruba 6 000 korun poskytnuta téměř dvacetiprocentní sleva pro důchodce. Reálná cena zámku je však výrazně nižší,“ informuje městská část na svých stránkách.

Pokud budete prodejcem obdobným způsobem osloveni ke koupi bezpečnostního zámku, kontaktuje neprodleně Městkou policii v Praze 11 na telefonních číslech: 222 025 674 nebo 222 025 675. 


Autor: TZ, red

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Kradené auto vypátrali během několika hodin

10. listopadu 2022 v 10:09

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc...

Za volantem nastartovaného auta seděl silně podnapilý muž

8. listopadu 2022 v 19:42

Auto s běžícím motorem a spící osobou na sedadle řidiče zaměstnalo v sobotu kolem čtvrté hodiny ráno strážníky v Praze 2. Muž, který se po probuzení neváhal přiznat k předchozí jízdě, vykazoval známky požití většího množství alkoholu, jehož přítomnost následně potvrdila dechová zkouška. Celou...

Další články
Nahoru