Dnes Středa - oblacno 2°C
Zítra Čtvrtek - polojasno -2°C
Středa 20. 1. 2021
Svátek má Ilona
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Praha 11: Třicet sedm návrhů pro Participativní rozpočet Spolu za lepší 11

Do třetího ročníku projektu participativního rozpočtu Spolu za lepší 11 bylo přihlášeno 37 návrhů. Zájemci si je mohou prohlédnout na webových stránkách projektu. Nyní pracovní skupina návrhy posoudí z hlediska realizovatelnosti.

Kdy může být návrh shledán jako nerealizovatelný
Návrh je například umístěn na soukromém pozemku, týká se výkonu státní správy, nikoliv samosprávy, finanční odhad realizace návrhu převyšuje finanční možnosti participativního rozpočtu. Dalším důvodem pro rozhodnutí o nerealizovatelnosti návrhu je umístění návrhu na pozemek, na kterém je již plánován jiný záměr městské části, nebo Magistrátu hl. m. Prahy.

V případě, že pracovní skupina rozhodne o nerealizovatelnosti podaného projektu pro skutečnost, kterou lze upravit, koordinátorka osloví autora, zda je pro něj změna akceptovatelná. Jedná se zejména o umístění návrhu na jiný pozemek. Pokud autor souhlasí, návrh je možné shledat realizovatelným, a tím se ucházet o hlasy občanů ve veřejném hlasování.

Projekt participativního rozpočtu mohou zájemci sledovat na webových stránkách www.spoluzalepsi11.cz nebo facebookovém profilu Spolu za lepší 11 – Participativní rozpočet Prahy 11.


Maraton Robothon 2021: Oslava sta let slova robot

Dnes v 07:41

V pátek 22. ledna odstartuje ze Švandova divadla inovační online maraton Robothon 2021 připomínající stoleté výročí vzniku slova robot, které se objevilo poprvé ve hře R.U.R. Karla Čapka v lednu 1921. Na Robothonu se proti sobě postaví týmy studentů českých vysokých...

Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Praha 9: HitHit kampaň pro Knoflík

12. ledna 2021 ve 12:45

Rodinné a komunitní centrum Knoflík v Praze 9 funguje víc jak 20 let. V této nelehké době, době zavřených kurzů, kaváren a aktivit nabízí odměny ve formě zážitků, kurzů, drobností a dobrot s vírou, že špatný čas přejde.

Pražské služby v nové kampani vysvětlují, jak se správně zbavit vánočního stromku

10. ledna 2021 ve 21:23

Kam s ním? Rozhodně ne do popelnice, prosí společnost Pražské služby (PSAS). Řeč je o vánočním stromku. Pražané se tohoto symbolu Vánoc zbavují tradičně v průběhu ledna. Se správným postupem likvidace radí nová kampaň na sociálních sítích Pražských služeb a...

Další články
Nahoru