Dnes Čtvrtek - polojasno 4°C
Zítra Pátek - oblacno 8°C
Čtvrtek 21. 1. 2021
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 11 spustila rozklikávací rozpočet
Ilustrační foto: archiv

Praha 11 spustila rozklikávací rozpočet

Vůbec poprvé má veřejnost možnost prohlédnout si detailně hospodaření jedenácté městské části, a to díky rozklikávacímu rozpočtu. Ten byl aktuálně spuštěn v testovacím režimu přes aplikaci CityVizor.

„Ve spolupráci s předsedkyní výboru pro otevřenou radnici Zuzanou Böhmovou jsme s pražským magistrátem vyjednali, aby pro městské části zakoupil překlápěcí modul mezi naším účetním systémem a vizualizačním webovým rozhraním CityVizor, což byl pro spuštění rozklikávacího rozpočtu nezbytný krok. Díky tomuto nástroji si nyní může hospodaření městské části projít každý, a to ve srozumitelné a přehledné formě,“ vysvětlil radní Prahy 11 pro otevřenou radnici Martin Duška (Piráti).

Rozklikávací rozpočet Prahy 11 je k dispozici ZDE. Zatím obsahuje data pouze za rok 2020, postupně však do něj budou doplněny i informace o hospodaření městské části v minulých letech.

„Dovolujeme si zároveň upozornit, že webové prostředí běží v testovacím režimu a může obsahovat nepřesnosti nebo výpadky některých funkcí, prosíme tedy o pochopení,“ uvedla radnice v tiskové zprávě.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

18. ledna 2021 ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

Další články
Nahoru