Dnes Pondělí - polojasno -1°C
Zítra Úterý - jasno -1°C
Pondělí 6. 2. 2023
Svátek má Vanda
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Praha 11 schválila konkrétní formy pomoci Ukrajině

Vedení Prahy 11 během posledních dnů prověřilo možnosti pomoci Ukrajině a schválilo následující kroky.

Od dnešního dne, 1. března, je na adrese Opatovská 874 otevřen sběrný sklad pro materiální pomoc, která bude prostřednictvím Českého červeného kříže distribuována přímo na Ukrajinu.

Sklad bude otevřen denně od 8 do 20 hodin a nejvíce jsou nyní potřeba tyto věci:
svítilna malá – čelovka (nabíjecí)
svítilna velká (nabíjecí)
karimatky
spacáky
vojenské deky (přikrývky) tmavé barvy
dalekohledy
pláštěnky
vojenské (myslivecké) batohy
reflektory
zdravotnické potřeby: obinadla, elastická obinadla, sterilní čtverce, zaškrcovala (min. šíře 6 cm), turnikety, hotové obvazy číslo 3, termofolie, dlahy typu SAM, šátky trojcípé, rukavice nitrilové nesterilní, izotermická folie (zlato/stříbrné), cívkové náplasti, tašky pro zdravotnické potřeby

Ve spolupráci s hlavním městem radnice rovněž mapuje volné ubytovací kapacity na území jedenácté městské části. Některé jsou již potvrzeny, o dalších jedná radnice i se soukromými vlastníky.

Vedení městské části dále ustanovilo koordinační skupinu pro pomoc Ukrajině, která se bude od dnešního dne pravidelně i ad hoc scházet s cílem reagovat co nejrychleji na vývoj situace a zajistit pomoc potřebným.

Aktuální informace ohledně probíhající války na Ukrajině nově naleznete na webu městské části v záložce Pomoc Ukrajině www.praha11.cz/ukrajina.

Pro dotazy a nabídky dobrovolnické pomoci či věcných darů je také plně k dispozici Občanská linka Prahy 11 na telefonu: 800 104 300 nebo e-mailu: obcanskalinka@praha11.cz.


Autor: Cen

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

Dnes v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Praha 7 opravuje školní střechy

Včera v 09:21

Praha 7 dokončila rozsáhlou rekonstrukci střechy ZŠ Fr. Plamínkové. Kompletní renovací prošla střecha hlavní budovy a proběhly také úpravy střechy přístavby, kde je umístěna jídelna. 

Praha 6 podpoří ekologické projekty, je několik dotačních programů

4. února 2023 v 18:27

Letos opět lze žádat Prahu 6 o finanční podporu na své ekologické projekty z několika programů. Městská část o tom informovala na svém webu.

Praha 2 dotacemi podpoří sedm oblastí, od sociální až po sport a kulturu

4. února 2023 v 18:15

Praha 2 letos vyčlenila na dotace 4,12 milionu korun, což je meziročně o 50 000 korun více. Radnice poskytne na období roku 2023 a 1. čtvrtletí roku 2024 veřejnou finanční podporu v těchto oblastech: sociální a sociálně zdravotní, sport, kultura, mimoškolní činnost dětí a mládeže, životní...

Hasiči měli kvůli větru napilno, zasahovali u popadaných stromů

4. února 2023 v 17:58

Od pátečního odpoledne do sobotního rána zasahovali pražští hasiči u desítky případů v souvislosti se silným větrem. Jednalo se o popadané stromy a uvolněné plechy. Informovali o tom na twitteru.

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

3. února 2023 v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

3. února 2023 v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Další články
Nahoru