Dnes Pátek - zatazeno 18°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha 11 schválila konkrétní formy pomoci Ukrajině

Vedení Prahy 11 během posledních dnů prověřilo možnosti pomoci Ukrajině a schválilo následující kroky.

Od dnešního dne, 1. března, je na adrese Opatovská 874 otevřen sběrný sklad pro materiální pomoc, která bude prostřednictvím Českého červeného kříže distribuována přímo na Ukrajinu.

Sklad bude otevřen denně od 8 do 20 hodin a nejvíce jsou nyní potřeba tyto věci:
svítilna malá – čelovka (nabíjecí)
svítilna velká (nabíjecí)
karimatky
spacáky
vojenské deky (přikrývky) tmavé barvy
dalekohledy
pláštěnky
vojenské (myslivecké) batohy
reflektory
zdravotnické potřeby: obinadla, elastická obinadla, sterilní čtverce, zaškrcovala (min. šíře 6 cm), turnikety, hotové obvazy číslo 3, termofolie, dlahy typu SAM, šátky trojcípé, rukavice nitrilové nesterilní, izotermická folie (zlato/stříbrné), cívkové náplasti, tašky pro zdravotnické potřeby

Ve spolupráci s hlavním městem radnice rovněž mapuje volné ubytovací kapacity na území jedenácté městské části. Některé jsou již potvrzeny, o dalších jedná radnice i se soukromými vlastníky.

Vedení městské části dále ustanovilo koordinační skupinu pro pomoc Ukrajině, která se bude od dnešního dne pravidelně i ad hoc scházet s cílem reagovat co nejrychleji na vývoj situace a zajistit pomoc potřebným.

Aktuální informace ohledně probíhající války na Ukrajině nově naleznete na webu městské části v záložce Pomoc Ukrajině www.praha11.cz/ukrajina.

Pro dotazy a nabídky dobrovolnické pomoci či věcných darů je také plně k dispozici Občanská linka Prahy 11 na telefonu: 800 104 300 nebo e-mailu: obcanskalinka@praha11.cz.


Autor: Cen

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

Včera ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru