Dnes Úterý - zatazeno 24°C
Zítra Středa - bourky 27°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 11 schválila konkrétní formy pomoci Ukrajině

Vedení Prahy 11 během posledních dnů prověřilo možnosti pomoci Ukrajině a schválilo následující kroky.

Od dnešního dne, 1. března, je na adrese Opatovská 874 otevřen sběrný sklad pro materiální pomoc, která bude prostřednictvím Českého červeného kříže distribuována přímo na Ukrajinu.

Sklad bude otevřen denně od 8 do 20 hodin a nejvíce jsou nyní potřeba tyto věci:
svítilna malá – čelovka (nabíjecí)
svítilna velká (nabíjecí)
karimatky
spacáky
vojenské deky (přikrývky) tmavé barvy
dalekohledy
pláštěnky
vojenské (myslivecké) batohy
reflektory
zdravotnické potřeby: obinadla, elastická obinadla, sterilní čtverce, zaškrcovala (min. šíře 6 cm), turnikety, hotové obvazy číslo 3, termofolie, dlahy typu SAM, šátky trojcípé, rukavice nitrilové nesterilní, izotermická folie (zlato/stříbrné), cívkové náplasti, tašky pro zdravotnické potřeby

Ve spolupráci s hlavním městem radnice rovněž mapuje volné ubytovací kapacity na území jedenácté městské části. Některé jsou již potvrzeny, o dalších jedná radnice i se soukromými vlastníky.

Vedení městské části dále ustanovilo koordinační skupinu pro pomoc Ukrajině, která se bude od dnešního dne pravidelně i ad hoc scházet s cílem reagovat co nejrychleji na vývoj situace a zajistit pomoc potřebným.

Aktuální informace ohledně probíhající války na Ukrajině nově naleznete na webu městské části v záložce Pomoc Ukrajině www.praha11.cz/ukrajina.

Pro dotazy a nabídky dobrovolnické pomoci či věcných darů je také plně k dispozici Občanská linka Prahy 11 na telefonu: 800 104 300 nebo e-mailu: obcanskalinka@praha11.cz.


Autor: Cen

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru