Dnes Čtvrtek - oblacno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 11 prověří, zda je možné zachránit stromy při regeneraci Blankytu

Starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP11) požádala o prověření příprav „Regenerace vnitrobloku ulic Brechtova, Matúškova, Dubnova“ – takzvaného Blankytu – zahájených minulým vedením. Městská část o tom informovala na svém webu.

Důvodem je podle starostky žádost o kácení šestnácti vzrostlých stromů u náměstí, která se nedávno objevila v rámci územního a stavebního řízení. 

„Odstranění vzrostlých stromů s odůvodněním ,neperspektivní‘ neznamená, že je dovolíme pokácet. Na všech setkáních s občany jednoznačně zaznělo, že stromy mají zůstat. Jiná situace by byla, kdyby ohrožovaly bezpečnost obyvatel, o tom ale přiložený komentář k žádosti o kácení nevypovídá,“ uvedla Zdeňková.


Autor: Hla

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru