Dnes Čtvrtek - zatazeno 19°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 17°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha 11 prověří, zda je možné zachránit stromy při regeneraci Blankytu

Starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP11) požádala o prověření příprav „Regenerace vnitrobloku ulic Brechtova, Matúškova, Dubnova“ – takzvaného Blankytu – zahájených minulým vedením. Městská část o tom informovala na svém webu.

Důvodem je podle starostky žádost o kácení šestnácti vzrostlých stromů u náměstí, která se nedávno objevila v rámci územního a stavebního řízení. 

„Odstranění vzrostlých stromů s odůvodněním ,neperspektivní‘ neznamená, že je dovolíme pokácet. Na všech setkáních s občany jednoznačně zaznělo, že stromy mají zůstat. Jiná situace by byla, kdyby ohrožovaly bezpečnost obyvatel, o tom ale přiložený komentář k žádosti o kácení nevypovídá,“ uvedla Zdeňková.


Autor: Hla

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru