Dnes Pondělí - jasno 7°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 22. 4. 2024
Svátek má Evženie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 11 prodá své akcie ve firmě, která staví Areál ledových sportů
Plánovaná podoba areálu ledových sportů. Vizualizace: Praha 11

Praha 11 prodá své akcie ve firmě, která staví Areál ledových sportů

Praha 11 prodá své akcie ve firmě AR Delta, která na Jižním Městě staví Areál ledových sportů (ALS). Včera o tom rozhodlo zastupitelstvo jedenácté městské části, na minulých jednáních návrhy prodeje akcií schváleny nebyly. Dosud byla Praha 11 držitelem 50 procent akcií v podniku. Druhým akcionářem v AR Delta je společnost ALS Investors. Součástí sportoviště, které nyní roste na městském pozemku u základní školy Ke Kateřinkám, bude kryté kluziště a dráhy pro curling.

Akcie městské části by se měly prodávat za cenu zjištěnou na základě znaleckého posudku, nejméně však za 40 milionů korun. Praha 11 v roce 2020 nakoupila akcie AR Delta za pět milionů korun díky dotaci z pražského magistrátu a za dalších 35 milionů korun, které radnice získala od Prahy jako bezúročnou půjčku, navýšila kapitál ve firmě.

Na nákup akcií městské části má předkupní právo druhý akcionář, firma ALS Investors. Za tou stojí Tomáš Kučera a od loňského roku také investiční skupina Kaprain založená Karlem Pražákem.

Návrh prodeje akcií včera podpořila většina zastupitelů ze stran ve vedení radnice, tedy Piráti, ANO, TOP 09 a STAN a ODS. Pro hlasovalo 23 z 36 přítomných zastupitelů. Návrh nepodpořili zastupitelé z opozičního uskupení My, co tu žijeme a z opozičního Hnutí pro Prahu 11 (HPP11).

Ti jsou dlouhodobými kritiky postupu vedení radnice v projektu a vynakládání veřejných peněz v projektu označují za netransparentní. Podali proto podnět na městské státní zastupitelství, aby věc prošetřily orgány činné v trestním řízení, jak včera za HPP11 oznámila zastupitelka Šárka Zdeňková (HPP11).

Možnost prodeje akcií za nejméně 40 milionů už zastupitelé projednávali. Prodej podílu městské části byl předmětem jednání na zasedání v říjnu 2021 a poté letos 1. února. Návrh tehdy nezískal dostatečnou podporu.

Na zasedání na začátku února pro schválení materiálů chyběly dva hlasy z potřebných 23. Jednalo se i o nabídce od firmy ALS Investors, která chtěla za 24 milionů odkoupit 30 procent podílu městské části. Nabídku loni v listopadu odmítla rada a v následujícím měsíci i zastupitelé.

Výstavba Areálu ledových sportů se připravuje už několik let. Soukromý investor s přípravami začal v roce 2014. Stavební práce začaly začátkem roku 2019 s předpokladem, že stavba vyjde na zhruba 120 milionů a hotovo bude v polovině roku 2020. Loni zástupci AR Delta ČTK sdělili, že sportoviště by mělo být hotovo letos a stát by mělo 194 milionů korun.

Na Jižním Městě vládnou Piráti, ANO, ODS, TOP 09 a STAN. Mezi koaličními partnery na Jižním Městě jsou od jara 2021 spory a některé politické subjekty následně uvedly, že se necítí být dále vázané koaliční smlouvou. Městská část, kde žije 77 600 obyvatel, zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů.


Autor: ČTK

Škola a školka hledají školníka

Včera v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

Včera v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

Včera v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru