Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - polojasno -1°C
Pátek 3. 2. 2023
Svátek má Blažej
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a Újezd podpořit vzájemnou komunikaci škol, pedagogů i veřejnosti a uspořádat řadu aktivit.

„Jsem rád, že právě naše městská část se mohla již podruhé zapojit do projektu MAP a že se podařilo podpořit školy a pedagogy, kteří to v posledním roce měli extrémně těžké,“ řekl starosta Prahy 11 Jiří Dohnal (Piráti).

Projekt s rozpočtem více než 11,1 milionu korun byl financován z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělání z 95 procent, zbylých 5 procent financí poskytla Praha 11. V průběhu tří let se do projektu zapojilo celkem 36 mateřských a základních škol.

V rámci MAP II pracovalo šest desítek pedagogů, vedoucích pracovníků škol a dalších expertů a podařilo se zorganizovat 115 akcí pro žáky a širokou i učitelskou veřejnost.

Akcí se zúčastnilo celkem kolem 2,5 tisíce lidí. Jednalo se nejen o přednášky, semináře a workshopy, ale také soutěže, únikové hry, zábavné pokusy i projekty, které spojovaly generace, jako například loňské vánoční přání pro seniory.

„Velmi nás potěšilo, jak rychle se pracovní skupiny přizpůsobily zavření škol a nutnosti pořádat i akce online. Dá se říct, že pandemie otevřela MAP úplně nové možnosti, protože řada rodičů má jen omezené možnosti zúčastnit se akcí prezenčně, ale jejich převedení do online prostoru jim to umožnilo,“ řekl Martin Platz, vedoucí odboru školství a kultury MČ Praha 11.

Samozřejmě by to nebylo možné bez obrovského nasazení členů jednotlivých pracovních skupin. I přes velké množství povinností, které plynuly z nutnosti přejít na distanční výuku a letos na podzim učit často hybridně kvůli karanténám jednotlivých tříd, přicházely do posledních týdnů s nápady na nové aktivity.

„Snažili jsme se v maximální možné míře podpořit i samotné školy, a to i finančně. Proto vznikl projekt MAP školám, v jehož rámci jsme finance, které se díky lockdownu nepodařilo vyčerpat na původně plánované aktivity, poskytli právě základním a mateřským školám na pomůcky, literaturu a další potřebné vybavení nebo na školení pedagogů,“ doplnil Miroslav Parvonič, finanční manažer MAP II.

Bezprostředně na MAP II naváže projekt MAP III, který je podstatně štíhlejší, ale jehož cílem je pokračovat v dosavadní snaze o propojení všech aktérů, kteří mohou pomáhat zlepšit vzdělávání v regionu.

„Chceme hledat i další zdroje a pomáhat školám i učitelům s vzájemnou komunikací a podporou,“ doplnila Kornelia Gottmannová, která bude v MAP III pracovat jako metodik.


Autor: TZ, red

Adapterra Awards symbolicky odstartoval v den svátku mokřadů

Dnes v 15:21

U příležitosti Světového dne mokřadů, který každoročně připadá na 2. února, zahájila Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting a hlavním městem Prahou pátý ročník soutěže Adapterra Awards. Ta oceňuje projekty bojující proti suchu, přehřívání měst v letních vedrech, důsledkům...

Čtyři městské části na Praze 21 se spojily. Budou řešit společná témata

Dnes v 15:04

V prosinci loňského roku byla zřízena pracovní skupina, která je složena vždy ze 2 zástupců všech 4 městských částí v obvodu Prahy 21 – Újezda nad Lesy, Běchovic, Klánovic a Kolodějí. 

Praha 10 schválila rozpočet na rok 2023

Dnes v 06:58

Praha 10 již může hospodařit s přesným plánem příjmů a výdajů na letošní rok. Její zastupitelstvo v pondělí večer schválilo rozpočet, a zároveň také plán zdaňované činnosti a akční plán navázaný na desetiletou strategii rozvoje Desítky. Podstatná část finančních prostředků je podobně jako loni...

Praha 12 má schválený rozpočet

Včera ve 21:54

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Další články
Nahoru