Dnes Pátek - polojasno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Praha 11: Pro Místní akční plán otevřela pandemie nové možnosti

Místní akční plán (MAP) vzdělání pro Prahu 11 končí svou II. etapu, která byla zahájena v prosinci 2021. I přes komplikace spojené s pandemií Covid19 a uzavřením škol se pracovním skupinám a realizačnímu týmu MAP II podařilo na území městské části Praha 11 a spolupracujících MČ Křeslice, Šeberov a Újezd podpořit vzájemnou komunikaci škol, pedagogů i veřejnosti a uspořádat řadu aktivit.

„Jsem rád, že právě naše městská část se mohla již podruhé zapojit do projektu MAP a že se podařilo podpořit školy a pedagogy, kteří to v posledním roce měli extrémně těžké,“ řekl starosta Prahy 11 Jiří Dohnal (Piráti).

Projekt s rozpočtem více než 11,1 milionu korun byl financován z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělání z 95 procent, zbylých 5 procent financí poskytla Praha 11. V průběhu tří let se do projektu zapojilo celkem 36 mateřských a základních škol.

V rámci MAP II pracovalo šest desítek pedagogů, vedoucích pracovníků škol a dalších expertů a podařilo se zorganizovat 115 akcí pro žáky a širokou i učitelskou veřejnost.

Akcí se zúčastnilo celkem kolem 2,5 tisíce lidí. Jednalo se nejen o přednášky, semináře a workshopy, ale také soutěže, únikové hry, zábavné pokusy i projekty, které spojovaly generace, jako například loňské vánoční přání pro seniory.

„Velmi nás potěšilo, jak rychle se pracovní skupiny přizpůsobily zavření škol a nutnosti pořádat i akce online. Dá se říct, že pandemie otevřela MAP úplně nové možnosti, protože řada rodičů má jen omezené možnosti zúčastnit se akcí prezenčně, ale jejich převedení do online prostoru jim to umožnilo,“ řekl Martin Platz, vedoucí odboru školství a kultury MČ Praha 11.

Samozřejmě by to nebylo možné bez obrovského nasazení členů jednotlivých pracovních skupin. I přes velké množství povinností, které plynuly z nutnosti přejít na distanční výuku a letos na podzim učit často hybridně kvůli karanténám jednotlivých tříd, přicházely do posledních týdnů s nápady na nové aktivity.

„Snažili jsme se v maximální možné míře podpořit i samotné školy, a to i finančně. Proto vznikl projekt MAP školám, v jehož rámci jsme finance, které se díky lockdownu nepodařilo vyčerpat na původně plánované aktivity, poskytli právě základním a mateřským školám na pomůcky, literaturu a další potřebné vybavení nebo na školení pedagogů,“ doplnil Miroslav Parvonič, finanční manažer MAP II.

Bezprostředně na MAP II naváže projekt MAP III, který je podstatně štíhlejší, ale jehož cílem je pokračovat v dosavadní snaze o propojení všech aktérů, kteří mohou pomáhat zlepšit vzdělávání v regionu.

„Chceme hledat i další zdroje a pomáhat školám i učitelům s vzájemnou komunikací a podporou,“ doplnila Kornelia Gottmannová, která bude v MAP III pracovat jako metodik.


Autor: TZ, red

Radní schválili další projekt rozvoje sociální infrastruktury pro seniory

Dnes v 10:46

Radní hlavního města schválili veřejnou zakázku na výběr projektanta na novostavbu areálu dlouhodobé lůžkové péče pro seniory, který má vzniknout blízko historického centra Dolních Počernic. 

Projekt Trenéři do škol v Praze 2 pokračuje

Včera v 10:53

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku na základních školách. Projekt pilotně spustila na začátku školního roku. Zkvalitnění sportovní výuky, které se v prvním pololetí osvědčilo, tak bude pokračovat i v celém letošním...

Soutěž Pečovatelka roku 2021 zná své vítěze, vyhlášení hostila Novoměstská radnice

Včera v 10:51

Nejlepší pečovatelky a pečovatelé Česka se sešli v úterý na Novoměstské radnici v Praze 2. Odborná porota udělovala ceny ve třech kategoriích už po deváté. Celostátní soutěž pořádá Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Diakonie ČCE. Porota vybírá vítěze třech hlavních...

Další články
Nahoru