Dnes Pátek - zatazeno 3°C
Zítra Sobota - jasno 4°C
Pátek 5. 3. 2021
Svátek má Kazimír
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Praha 11 pomáhá školákům s distanční výukou, zakoupila modemy

Městská část Praha 11 pomáhá školákům, kteří mají ztížené podmínky pro distanční výuku. Pro jihoměstské rodiny bez internetového připojení zakoupila už 111 modemů se SIM kartami, ve spolupráci se soukromými dárci pro něj zajišťuje i notebooky. 

Opětovné uzavření škol a s ním spojené vyučování na dálku obrátilo život naruby řadě rodin. Tzv. distanční výuka je totiž velmi náročná pro všechny zúčastněné: samotné školáky, učitele i rodiče, pro které může být problematické dětem tento způsob výuky umožnit. Městská část Praha 11 se proto rozhodla jihoměstským rodinám s distanční výukou pomoci a situaci jim tak alespoň trochu ulehčit.

„Průběžně shromažďujeme požadavky ze škol ohledně zabezpečení technické pomoci, abychom na ně mohli co nejrychleji reagovat. Ředitelky a ředitele jsem požádala, aby oslovili rodiče a ověřili možnosti jejich domácího internetového připojení. Na základě získaných informací jsme pak nakoupili 111 modemů se SIM kartami, které tento týden předáme potřebným jihoměstským rodinám," uvedla Zuzana Ujhelyiová (Piráti), radní MČ Praha 11 pro školství.

Vedle zprostředkování internetového připojení pomáhá Praha 11 školákům i se zajištěním notebooků. Díky aktivnímu propojení škol se soukromými dárci byl už jeden notebook předán do ZŠ Mendelova, další tři notebooky zapůjčila městská část nízkoprahovému klubu Ymkárium Ymca Praha.

„Ymkárium nabízí v prostorách svého jihoměstského klubu dopolední i odpolední azyl školákům, kteří doma nemají vhodné podmínky pro distanční výuku. Děti zde mají volně k dispozici wi-fi, technické zázemí i proškolené pracovníky, kteří jim s výukou pomáhají. Jsem proto velmi rád, že jsme mohli Ymkáriu v tomhle skvělém projektu pomoci půjčením notebooků, které děti k výuce používají. Pokud budou potřebovat další, jsme připraveni jim vyhovět,“ dodal Petr Jirava (ANO), radní městské části pro sociální věci a zdravotnictví.

Nejen nedostatečné technické vybavení však může vyučování na dálku komplikovat, problematická někdy pro děti bývá i orientace v různých online výukových systémech. Většina „jedenáctkových" škol tak na svých webových stránkách zřídila speciální záložky, kde jsou zásady distanční výuky vysvětleny.

modemy-do-jihomestskych-rodinPraha 14 očkuje zaměstnance škol a školek

Včera v 18:26

Praha 14 začala s očkováním pedagogických i nepedagogických pracovníků místních základních a mateřských škol. Očkovat se bude v závislosti na tom, jak budou zaváženy vakcíny.

Úterní nárůst případů covidu v metropoli je dosud čtvrtý nejvyšší

3. března 2021 v 11:38

V Praze přibylo v úterý 1990 prokázaných případů covidu-19, o 42 méně než před týdnem. V hlavním městě je to čtvrtý nejhorší výsledek od začátku epidemie loni v březnu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Pondělních 1441 nakažených v metropoli je o 180 víc než před týdnem

2. března 2021 v 11:54

Laboratoře v Praze prokázaly v pondělí 1441 nových případů nemoci covid-19, což je přibližně o 180 více než před týdnem. Aktuálně nakažených je 18 619 Pražanů. Počet úmrtí s touto nemocí nemocí v hlavním městě dosáhl 1850. Vyplývá to z informací na webu ministerstva...

Na pražskou linku k očkování v pondělí volalo 1514 lidí

2. března 2021 v 11:48

Na novou telefonní linku 800 160 166 k očkování seniorů, kterou spolu s organizací Život 90 provozuje hlavní město, se včera dovolalo 1514 lidí. Většině z nich pomohli operátoři s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému, sdělila ČTK hlavní koordinátorka linky Terezie Šmídová...

Praha 2: Zájem o očkování trvá

2. března 2021 v 11:21

Na infolince Prahy 2 pracovníci linky odbavují jeden telefon za druhým. Zájem o očkování z řad seniorů 75+ převyšuje očekávání. Po úspěšném proočkování zájemců 80+ nyní nastupuje další věková kategorie seniorů 75+, a začíná už i oslovování zájemců...

Další články
Nahoru