Dnes Úterý - zatazeno 18°C
Zítra Středa - oblacno 17°C
Úterý 22. 6. 2021
Svátek má Pavla
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Praha 11 pomáhá školákům s distanční výukou, zakoupila modemy

Městská část Praha 11 pomáhá školákům, kteří mají ztížené podmínky pro distanční výuku. Pro jihoměstské rodiny bez internetového připojení zakoupila už 111 modemů se SIM kartami, ve spolupráci se soukromými dárci pro něj zajišťuje i notebooky. 

Opětovné uzavření škol a s ním spojené vyučování na dálku obrátilo život naruby řadě rodin. Tzv. distanční výuka je totiž velmi náročná pro všechny zúčastněné: samotné školáky, učitele i rodiče, pro které může být problematické dětem tento způsob výuky umožnit. Městská část Praha 11 se proto rozhodla jihoměstským rodinám s distanční výukou pomoci a situaci jim tak alespoň trochu ulehčit.

„Průběžně shromažďujeme požadavky ze škol ohledně zabezpečení technické pomoci, abychom na ně mohli co nejrychleji reagovat. Ředitelky a ředitele jsem požádala, aby oslovili rodiče a ověřili možnosti jejich domácího internetového připojení. Na základě získaných informací jsme pak nakoupili 111 modemů se SIM kartami, které tento týden předáme potřebným jihoměstským rodinám," uvedla Zuzana Ujhelyiová (Piráti), radní MČ Praha 11 pro školství.

Vedle zprostředkování internetového připojení pomáhá Praha 11 školákům i se zajištěním notebooků. Díky aktivnímu propojení škol se soukromými dárci byl už jeden notebook předán do ZŠ Mendelova, další tři notebooky zapůjčila městská část nízkoprahovému klubu Ymkárium Ymca Praha.

„Ymkárium nabízí v prostorách svého jihoměstského klubu dopolední i odpolední azyl školákům, kteří doma nemají vhodné podmínky pro distanční výuku. Děti zde mají volně k dispozici wi-fi, technické zázemí i proškolené pracovníky, kteří jim s výukou pomáhají. Jsem proto velmi rád, že jsme mohli Ymkáriu v tomhle skvělém projektu pomoci půjčením notebooků, které děti k výuce používají. Pokud budou potřebovat další, jsme připraveni jim vyhovět,“ dodal Petr Jirava (ANO), radní městské části pro sociální věci a zdravotnictví.

Nejen nedostatečné technické vybavení však může vyučování na dálku komplikovat, problematická někdy pro děti bývá i orientace v různých online výukových systémech. Většina „jedenáctkových" škol tak na svých webových stránkách zřídila speciální záložky, kde jsou zásady distanční výuky vysvětleny.

modemy-do-jihomestskych-rodinPraha 7 naočkovala během pátečního odpoledne 2850 lidí

20. června 2021 ve 20:48

Před základní školou na Strossmayerově náměstí v pátek 18. června vyrostly dva stany, ve kterých 15 dobrovolníků odbavovalo registrace zájemců, kteří přišli na očkování. 

Praha 6 zařídí očkování v domácím prostředí

16. června 2021 v 07:41

Praha 6 zajistila očkování v domácím prostředí. Pokud znáte nebo máte ve svém okolí člověka, který se není jinak schopen dopravit k očkováni, zavolejte na radnici, mobilní očkovací tým doveze očkování přímo na místo

Lidový dům se otevírá veřejnosti jako testovací centrum

15. června 2021 v 06:58

V Lidovém domě v Praze 1 se v úterý 15. června otevírá nové testovací centrum na covid-19 pro veřejnost. Testy bude provádět společnost SCIMED Biotechnologies, a to jak testy PCR metodou, tak antigenní testování.

Praha 7 připravila očkování pro zájemce od 16 let

10. června 2021 v 07:39

Ve spolupráci s Poliklinikou Prahy 7 a společností Mild Blue zajistila radnice možnost rychlého naočkování zájemců starších 16 let proti nemoci covid-19 vakcínou od společnosti Pfizer/BioNTech. 

Praha nesouhlasí s nošením roušek ve školách, poslala apel ministrovi

8. června 2021 v 09:51

Jménem hlavního města Prahy byl včera zaslán ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi a na vědomí ministru školství Robertu Plagovi (oba za ANO) dopis s apelem na zrušení povinnosti žáků mít zakryté dýchací cesty při výuce ve školách. Tímto vysloveným nesouhlasem se Praha připojuje ke Svazu měst a...

Dvě třetiny Pražanů mají stále zájem nechat se očkovat

3. června 2021 v 07:48

Hlavní město si nechalo agenturou STEM zpracovat výzkum, který se soustředil na několik důležitých aspektů spojených s koronavirovou krizí a očkováním. Podle výzkumu stále roste počet Pražanů, kteří se chtějí nechat naočkovat, konkrétně se jedná o 67 % lidí.

V Praze přibylo za uplynulý týden 410 případů nakažení koronavirem

28. května 2021 v 15:06

Laboratoře v Praze za uplynulých sedm dní odhalily 410 nakažených koronavirem. V mezitýdenním srovnání je to o 228 potvrzených případů méně. Epidemie koronaviru tak v hlavním městě stejně jako v celé republice dál slábne, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru