Dnes Pondělí - zatazeno 10°C
Zítra Úterý - bourky 14°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Koronavirus

Praha 11 pomáhá školákům s distanční výukou, zakoupila modemy

Městská část Praha 11 pomáhá školákům, kteří mají ztížené podmínky pro distanční výuku. Pro jihoměstské rodiny bez internetového připojení zakoupila už 111 modemů se SIM kartami, ve spolupráci se soukromými dárci pro něj zajišťuje i notebooky. 

Opětovné uzavření škol a s ním spojené vyučování na dálku obrátilo život naruby řadě rodin. Tzv. distanční výuka je totiž velmi náročná pro všechny zúčastněné: samotné školáky, učitele i rodiče, pro které může být problematické dětem tento způsob výuky umožnit. Městská část Praha 11 se proto rozhodla jihoměstským rodinám s distanční výukou pomoci a situaci jim tak alespoň trochu ulehčit.

„Průběžně shromažďujeme požadavky ze škol ohledně zabezpečení technické pomoci, abychom na ně mohli co nejrychleji reagovat. Ředitelky a ředitele jsem požádala, aby oslovili rodiče a ověřili možnosti jejich domácího internetového připojení. Na základě získaných informací jsme pak nakoupili 111 modemů se SIM kartami, které tento týden předáme potřebným jihoměstským rodinám," uvedla Zuzana Ujhelyiová (Piráti), radní MČ Praha 11 pro školství.

Vedle zprostředkování internetového připojení pomáhá Praha 11 školákům i se zajištěním notebooků. Díky aktivnímu propojení škol se soukromými dárci byl už jeden notebook předán do ZŠ Mendelova, další tři notebooky zapůjčila městská část nízkoprahovému klubu Ymkárium Ymca Praha.

„Ymkárium nabízí v prostorách svého jihoměstského klubu dopolední i odpolední azyl školákům, kteří doma nemají vhodné podmínky pro distanční výuku. Děti zde mají volně k dispozici wi-fi, technické zázemí i proškolené pracovníky, kteří jim s výukou pomáhají. Jsem proto velmi rád, že jsme mohli Ymkáriu v tomhle skvělém projektu pomoci půjčením notebooků, které děti k výuce používají. Pokud budou potřebovat další, jsme připraveni jim vyhovět,“ dodal Petr Jirava (ANO), radní městské části pro sociální věci a zdravotnictví.

Nejen nedostatečné technické vybavení však může vyučování na dálku komplikovat, problematická někdy pro děti bývá i orientace v různých online výukových systémech. Většina „jedenáctkových" škol tak na svých webových stránkách zřídila speciální záložky, kde jsou zásady distanční výuky vysvětleny.

modemy-do-jihomestskych-rodinAutor: TZ, red

Očkovací centrum na Chodově ukončilo provoz

28. února 2022 ve 13:40

Očkovací centrum v pražské obchodním domě na Chodově po sedmi měsících ukončilo provoz. Poslední zájemce o vakcínu proti covidu-19 naočkovalo včera večer v 19 hodin, od dnešního dne je centrum uzavřeno. Informoval o tom na twitteru Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum...

Další články
Nahoru