Dnes Neděle - zatazeno 4°C
Zítra Pondělí - zatazeno 3°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Koronavirus

Praha 11 pomáhá školákům s distanční výukou, zakoupila modemy

Městská část Praha 11 pomáhá školákům, kteří mají ztížené podmínky pro distanční výuku. Pro jihoměstské rodiny bez internetového připojení zakoupila už 111 modemů se SIM kartami, ve spolupráci se soukromými dárci pro něj zajišťuje i notebooky. 

Opětovné uzavření škol a s ním spojené vyučování na dálku obrátilo život naruby řadě rodin. Tzv. distanční výuka je totiž velmi náročná pro všechny zúčastněné: samotné školáky, učitele i rodiče, pro které může být problematické dětem tento způsob výuky umožnit. Městská část Praha 11 se proto rozhodla jihoměstským rodinám s distanční výukou pomoci a situaci jim tak alespoň trochu ulehčit.

„Průběžně shromažďujeme požadavky ze škol ohledně zabezpečení technické pomoci, abychom na ně mohli co nejrychleji reagovat. Ředitelky a ředitele jsem požádala, aby oslovili rodiče a ověřili možnosti jejich domácího internetového připojení. Na základě získaných informací jsme pak nakoupili 111 modemů se SIM kartami, které tento týden předáme potřebným jihoměstským rodinám," uvedla Zuzana Ujhelyiová (Piráti), radní MČ Praha 11 pro školství.

Vedle zprostředkování internetového připojení pomáhá Praha 11 školákům i se zajištěním notebooků. Díky aktivnímu propojení škol se soukromými dárci byl už jeden notebook předán do ZŠ Mendelova, další tři notebooky zapůjčila městská část nízkoprahovému klubu Ymkárium Ymca Praha.

„Ymkárium nabízí v prostorách svého jihoměstského klubu dopolední i odpolední azyl školákům, kteří doma nemají vhodné podmínky pro distanční výuku. Děti zde mají volně k dispozici wi-fi, technické zázemí i proškolené pracovníky, kteří jim s výukou pomáhají. Jsem proto velmi rád, že jsme mohli Ymkáriu v tomhle skvělém projektu pomoci půjčením notebooků, které děti k výuce používají. Pokud budou potřebovat další, jsme připraveni jim vyhovět,“ dodal Petr Jirava (ANO), radní městské části pro sociální věci a zdravotnictví.

Nejen nedostatečné technické vybavení však může vyučování na dálku komplikovat, problematická někdy pro děti bývá i orientace v různých online výukových systémech. Většina „jedenáctkových" škol tak na svých webových stránkách zřídila speciální záložky, kde jsou zásady distanční výuky vysvětleny.

modemy-do-jihomestskych-rodinAutor: TZ, red

Nemocnice Na Františku: Zájem o očkování je srovnatelný s jarními měsíci

Včera v 07:09

Od ledna letošního roku naočkovala Nemocnice Na Františku proti covidu-19 přes 24 tisíc lidí. Nejvíce zájemců, kteří si pro vakcínu přišli, bylo ve věkové kategorii 25–44 let. Mimořádný zájem o očkování byl v červnu a červenci, kdy si první nebo druhou dávku nechalo aplikovat dohromady téměř...

Očkování v Nemocnici sv. Kříže

30. listopadu 2021 v 18:41

Nemocnice sv. Kříže Žižkov zvyšuje kapacitu, rozšiřuje provozní dobu očkovacího centra.

Očkování v Praze 14 bez registrace

30. listopadu 2021 v 09:29

V obchodním Centru Černý Most v horním patře u východu na střešní parkoviště naproti fitness se v pondělí otevřelo nové očkovací místo FNKV.

Další články
Nahoru