Dnes Sobota - zatazeno 7°C
Zítra Neděle - zatazeno 11°C
Sobota 5. 12. 2020
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Praha 11 pomáhá školákům s distanční výukou, zakoupila modemy

Městská část Praha 11 pomáhá školákům, kteří mají ztížené podmínky pro distanční výuku. Pro jihoměstské rodiny bez internetového připojení zakoupila už 111 modemů se SIM kartami, ve spolupráci se soukromými dárci pro něj zajišťuje i notebooky. 

Opětovné uzavření škol a s ním spojené vyučování na dálku obrátilo život naruby řadě rodin. Tzv. distanční výuka je totiž velmi náročná pro všechny zúčastněné: samotné školáky, učitele i rodiče, pro které může být problematické dětem tento způsob výuky umožnit. Městská část Praha 11 se proto rozhodla jihoměstským rodinám s distanční výukou pomoci a situaci jim tak alespoň trochu ulehčit.

„Průběžně shromažďujeme požadavky ze škol ohledně zabezpečení technické pomoci, abychom na ně mohli co nejrychleji reagovat. Ředitelky a ředitele jsem požádala, aby oslovili rodiče a ověřili možnosti jejich domácího internetového připojení. Na základě získaných informací jsme pak nakoupili 111 modemů se SIM kartami, které tento týden předáme potřebným jihoměstským rodinám," uvedla Zuzana Ujhelyiová (Piráti), radní MČ Praha 11 pro školství.

Vedle zprostředkování internetového připojení pomáhá Praha 11 školákům i se zajištěním notebooků. Díky aktivnímu propojení škol se soukromými dárci byl už jeden notebook předán do ZŠ Mendelova, další tři notebooky zapůjčila městská část nízkoprahovému klubu Ymkárium Ymca Praha.

„Ymkárium nabízí v prostorách svého jihoměstského klubu dopolední i odpolední azyl školákům, kteří doma nemají vhodné podmínky pro distanční výuku. Děti zde mají volně k dispozici wi-fi, technické zázemí i proškolené pracovníky, kteří jim s výukou pomáhají. Jsem proto velmi rád, že jsme mohli Ymkáriu v tomhle skvělém projektu pomoci půjčením notebooků, které děti k výuce používají. Pokud budou potřebovat další, jsme připraveni jim vyhovět,“ dodal Petr Jirava (ANO), radní městské části pro sociální věci a zdravotnictví.

Nejen nedostatečné technické vybavení však může vyučování na dálku komplikovat, problematická někdy pro děti bývá i orientace v různých online výukových systémech. Většina „jedenáctkových" škol tak na svých webových stránkách zřídila speciální záložky, kde jsou zásady distanční výuky vysvětleny.

modemy-do-jihomestskych-rodinLinky pomoci slouží pro psychickou pomoc nebo rady ke koronaviru

Včera ve 12:20

Obyvatelům hlavního města připravil pražský magistrát přehled kontaktů, na které se mohou v případě problémů či nedostatku informací obracet. Naleznou zde například linky pro seniory, linky důvěry, linky pro rodiče nebo kontakty na organizace jako Bílý kruh bezpečí a Člověk...

Praha 11 zřídila u polikliniky Šustova druhé odběrové místo na testování covid-19

Včera v 07:29

Od 3. prosince fungují v Praze 11 dvě odběrová místa na testování covid-19. Vedle odběrového místa v areálu multifunkční haly Jedenáctka VS, které lze navštívit i v režimu drive-in, mohou nově zájemci o testování využít také druhé místo u polikliniky Šustova. Městská část Praha 11 jej zřídila ve...

U hasičů v Praze je jen jeden nakažený příslušník sboru

Včera v 06:35

Počet zaměstnanců pražského hasičského sboru s nemocí covid-19 klesl na minimum. Pozitivně testovaný je už jen jeden příslušník sboru.

V úterý přibylo v Praze 404 případů covidu

2. prosince 2020 ve 13:20

V průběhu úterý přibylo v hlavním městě 404 potvrzených případů nemoci covid-19, což je zhruba o 50 méně než předchozí úterý. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Index rizika protiepidemického systému PES je ve městě k dnešku se 42 body nadále nejnižší...

Další články
Nahoru