Dnes Neděle - jasno -3°C
Zítra Pondělí - snih 0°C
Neděle 17. 1. 2021
Svátek má Drahoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Praha 11 podporuje komunitní kompostování

Většina domácností vyprodukuje velké množství bioodpadu. Slupky od brambor, zbytky nedojedeného jídla či zvadlé květiny zaberou velké množství místa v kontejnerech a to zcela bez užitku.

Proto Praha 11 podpořila pilotní projekt komunitního kompostování. První kompostér tak vznikl na sídlišti v Roztylech blízko ulice Hrdličkova a to díky iniciativě místních lidí, kteří chtěli využít kuchyňský odpad, který by jinak skončil v popelnici.

„Kompostér je velmi bytelný, uzamykatelný zámkem, takže odolá vandalům. Přístup k němu mají jenom lidé, kteří se zapojují do kompostování. Pod ním se nachází kamenná drenáž, takže se tam nemohou dostat potkani," uvedl správce kompostéru Ladislav Kleger.

Tento způsob nakládání s odpadem je zejména šetrný vůči životnímu prostředí. „Když se tady podíváte, tak si tady všechno sedlo. Ten kompost je nenápadný a komunita kolem něho funguje. Tento model se mi líbí i proto, že v porovnání s hnědými popelnicemi, tady nejezdí žádné svozové vozy. Z pohledu udržitelnosti je to úplně ideální," řekl místostarosta MČ Praha 11 Jakub Lepš.

Na vybudování tohoto tříkomorového biokompostéru se podílela z větší části radnice Prahy 11. Dvacet procent uhradila místní komunita.

„My jsme nakonec zafinancovali 80 % z celkové ceny, tedy 33 tisíc korun. Zbytek si zaplatili ti, kteří biokompost užívají, což je dobré řešení, aby si toho lidi více vážili. Považuji to za dobrý model a budu ho podporovat i nadále," dodal místostarosta Lepš.
Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Praha 9: HitHit kampaň pro Knoflík

12. ledna 2021 ve 12:45

Rodinné a komunitní centrum Knoflík v Praze 9 funguje víc jak 20 let. V této nelehké době, době zavřených kurzů, kaváren a aktivit nabízí odměny ve formě zážitků, kurzů, drobností a dobrot s vírou, že špatný čas přejde.

Pražské služby v nové kampani vysvětlují, jak se správně zbavit vánočního stromku

10. ledna 2021 ve 21:23

Kam s ním? Rozhodně ne do popelnice, prosí společnost Pražské služby (PSAS). Řeč je o vánočním stromku. Pražané se tohoto symbolu Vánoc zbavují tradičně v průběhu ledna. Se správným postupem likvidace radí nová kampaň na sociálních sítích Pražských služeb a...

Naháňka na černou zvěř na Klapici. Myslivci vyzývají k opatrnosti

8. ledna 2021 v 19:25

Podle informací Mysliveckého spolku Radotín se bude v sobotu 9. ledna konat naháňka na černou zvěř na území přírodní rezervace Klapice. Akce je plánována od 9. hodiny ranní přibližně do 13 hodin.

Další články
Nahoru