Dnes Pátek - obcasny-dest 6°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 16. 4. 2021
Svátek má Irena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 11 otestovala zaměstnance úřadu a svých škol na covid-19, všechny výsledky byly negativní
Odběr krve probíhá z bříška prstů. Ilustrační foto: 1. LFUK

Praha 11 otestovala zaměstnance úřadu a svých škol na covid-19, všechny výsledky byly negativní

Praha 11 nechala preventivně otestovat zaměstnance úřadu a svých základních a mateřských škol na covid-19. Testování bylo dobrovolné a dlouhodobě plánované. Zúčastnilo se ho 472 osob, jejich výsledky byly negativní. ČTK to včera sdělila mluvčí radnice Anna Kočicová.

Testování v budově úřadu v Ocelíkově ulici začalo v úterý 9. června. K včerejšímu odpoledni otestovali pracovníci pražské hygienické stanice ve spolupráci s Armádou ČR 472 zájemců.

Podle mluvčí bylo testování zdarma. Radnice totiž využila nabídky Hygienické stanice hlavního města Prahy, která provádí preventivní testování zaměstnanců firem, kteří při své práci přicházejí do kontaktu s větším množstvím lidí nebo patří do některé z rizikových skupin. Hygienická stanice výzvu zveřejnila už dříve na svých webových stránkách.

„Naší snahou bylo zajistit co největší bezpečnost, a to jak zaměstnanců škol, tak dětí," uvedla radní pro školství Zuzana Ujhelyiová (Piráti).

Kvůli potvrzené nákaze novým koronavirem u pracovníků školních zařízení se na Jižním Městě musely v minulosti uzavřít dvě mateřské školy, které městská část zřizuje.

Na začátku června se prokázala nákaza u učitelky ve školce Markušova. Kvůli plošnému testování byla od 3. do 5. června uzavřená celá budova školy. Výsledky testovaných žáků a zaměstnanců mateřské školy byly negativní. Třída Pomněnky, kde učitelka působila, je do 12. června v karanténě, sdělila ČTK už dříve uvedla ředitelka školky Karla Benediktová.

Od 16. do 28. března byla v karanténě i mateřská škola Hrabákova na Chodově. Covid-19 měl tehdy jeden ze zaměstnanců. V domácí karanténě podle Kočicové bylo 73 žáků a 16 zaměstnanců školky.


Praha poskytne dotace na výstavbu bytového domu a rekonstrukce bytového fondu

Včera ve 12:28

Praha uvolní další finanční prostředky z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Peníze budou použity na opravu 21 bytů spravovaných Prahou 3 a 32 bytů Prahy 10. Další dotace poputuje městské části Praha-Zbraslav, která na svém území plánuje výstavbu bytového domu o třinácti bytech. Materiál bude ve...

Praha 2 pomůže seniorům 65+

14. dubna 2021 v 17:36

Senioři 65 let a více mohou kontaktovat radnici na bezplatné informační lince 800 604 604. Linka je v provozu každý všední den od 8 hod do 16 hodin.

Další články
Nahoru