dnes
Neděle - polojasno
15°C
zítra
Pondělí - zatazeno
12°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Praha 11 otestovala zaměstnance úřadu a svých škol na covid-19, všechny výsledky byly negativní
Odběr krve probíhá z bříška prstů. Ilustrační foto: 1. LFUK

Praha 11 otestovala zaměstnance úřadu a svých škol na covid-19, všechny výsledky byly negativní

Praha 11 nechala preventivně otestovat zaměstnance úřadu a svých základních a mateřských škol na covid-19. Testování bylo dobrovolné a dlouhodobě plánované. Zúčastnilo se ho 472 osob, jejich výsledky byly negativní. ČTK to včera sdělila mluvčí radnice Anna Kočicová.

Testování v budově úřadu v Ocelíkově ulici začalo v úterý 9. června. K včerejšímu odpoledni otestovali pracovníci pražské hygienické stanice ve spolupráci s Armádou ČR 472 zájemců.

Podle mluvčí bylo testování zdarma. Radnice totiž využila nabídky Hygienické stanice hlavního města Prahy, která provádí preventivní testování zaměstnanců firem, kteří při své práci přicházejí do kontaktu s větším množstvím lidí nebo patří do některé z rizikových skupin. Hygienická stanice výzvu zveřejnila už dříve na svých webových stránkách.

„Naší snahou bylo zajistit co největší bezpečnost, a to jak zaměstnanců škol, tak dětí," uvedla radní pro školství Zuzana Ujhelyiová (Piráti).

Kvůli potvrzené nákaze novým koronavirem u pracovníků školních zařízení se na Jižním Městě musely v minulosti uzavřít dvě mateřské školy, které městská část zřizuje.

Na začátku června se prokázala nákaza u učitelky ve školce Markušova. Kvůli plošnému testování byla od 3. do 5. června uzavřená celá budova školy. Výsledky testovaných žáků a zaměstnanců mateřské školy byly negativní. Třída Pomněnky, kde učitelka působila, je do 12. června v karanténě, sdělila ČTK už dříve uvedla ředitelka školky Karla Benediktová.

Od 16. do 28. března byla v karanténě i mateřská škola Hrabákova na Chodově. Covid-19 měl tehdy jeden ze zaměstnanců. V domácí karanténě podle Kočicové bylo 73 žáků a 16 zaměstnanců školky.


Bruslařská sezona v Praze 13 odložena

Včera ve 21:58

S ohledem na nepříznivou epidemiologickou situaci a v souladu s vládním nařízením nebude počátkem listopadu zahájena bruslařská sezona na Školním zimním stadionu Bronzová v Praze 13.

Dotační programy na rok 2021 vyhlásila Praha 5

23. října 2020 ve 20:45

Rada městské části Praha 5 schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2021. Stejně jako v letech minulých podpoří účelovou dotací projekty v oblasti kultury, životního prostředí, sportu, školství a rozvoje občanské společnosti. Na dotační programy plánuje Praha 5 v příštím roce věnovat částku...

Karanténa ve Vysočanech. Registr vozidel omezuje provoz

23. října 2020 v 15:43

Od 23. října do odvolání je z důvodu nákazy jednoho pracovníka a karantény dalších omezen provoz na pracovišti registru vozidel odboru dopravněsprávních činností ve Vysočanech, Na Výběžku 11. Jedná se od další pracoviště registru řidičů, na kterém tento týden musel být ze stejného důvodu omezen...

Praha 10 od pondělí přijímá žádosti o dotace

23. října 2020 v 10:35

Občané městské části Praha 10 mohou žádat od pondělí 26. října do 9. listopadu do 12 hodin o dotace. V rámci programu vyčlení radnice ze svého rozpočtu 30 milionů korun na prospěšné aktivity v kultuře, sportu, ochraně životního prostředí a udržitelného rozvoje a sociální a zdravotní...

Praha 2 pokračuje v bezpečnostních opatřeních. Dočasně mění úřední hodiny

23. října 2020 v 08:23

Praha 2 upravila provoz i návštěvní hodiny úřadu pro veřejnost a zároveň zohlednila skutečnost, že na středu 28. října připadá státní svátek. Občanům tento den nově úředníci vynahradí o den později – ve čtvrtek 29. října, kdy budou jednotlivé agendy vyřizovat v celodenním režimu od 07:30 do...

Zákaznické kanceláře a pobočky innogy jsou uzavřeny

22. října 2020 v 16:44

Z důvodu ochrany před šířící se nákazou převedla innogy veškerou komunikaci se zákazníky do elektronického režimu. Dotazy spojené s odběrem elektrické energie a zemního plynu můžete vyřídit z domova.

Praha nabídne městům zdarma zdrojové kódy k IT systému V Praze jako doma

22. října 2020 v 16:17

Hlavní město Praha nabídne prostřednictvím městských společností Prague City Tourism a Operátor ICT (OICT) zdrojový kód k IT systému V Praze jako doma. Zájemci z řad měst a obcí mohou tento systém snadno využít pro přípravu vlastních projektů na podporu ohrožených segmentů tuzemské...

Další články
Nahoru