Dnes Sobota - obcasny-dest 2°C
Zítra Neděle - snih 3°C
Sobota 23. 1. 2021
Svátek má Zdeněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 11 otestovala zaměstnance úřadu a svých škol na covid-19, všechny výsledky byly negativní
Odběr krve probíhá z bříška prstů. Ilustrační foto: 1. LFUK

Praha 11 otestovala zaměstnance úřadu a svých škol na covid-19, všechny výsledky byly negativní

Praha 11 nechala preventivně otestovat zaměstnance úřadu a svých základních a mateřských škol na covid-19. Testování bylo dobrovolné a dlouhodobě plánované. Zúčastnilo se ho 472 osob, jejich výsledky byly negativní. ČTK to včera sdělila mluvčí radnice Anna Kočicová.

Testování v budově úřadu v Ocelíkově ulici začalo v úterý 9. června. K včerejšímu odpoledni otestovali pracovníci pražské hygienické stanice ve spolupráci s Armádou ČR 472 zájemců.

Podle mluvčí bylo testování zdarma. Radnice totiž využila nabídky Hygienické stanice hlavního města Prahy, která provádí preventivní testování zaměstnanců firem, kteří při své práci přicházejí do kontaktu s větším množstvím lidí nebo patří do některé z rizikových skupin. Hygienická stanice výzvu zveřejnila už dříve na svých webových stránkách.

„Naší snahou bylo zajistit co největší bezpečnost, a to jak zaměstnanců škol, tak dětí," uvedla radní pro školství Zuzana Ujhelyiová (Piráti).

Kvůli potvrzené nákaze novým koronavirem u pracovníků školních zařízení se na Jižním Městě musely v minulosti uzavřít dvě mateřské školy, které městská část zřizuje.

Na začátku června se prokázala nákaza u učitelky ve školce Markušova. Kvůli plošnému testování byla od 3. do 5. června uzavřená celá budova školy. Výsledky testovaných žáků a zaměstnanců mateřské školy byly negativní. Třída Pomněnky, kde učitelka působila, je do 12. června v karanténě, sdělila ČTK už dříve uvedla ředitelka školky Karla Benediktová.

Od 16. do 28. března byla v karanténě i mateřská škola Hrabákova na Chodově. Covid-19 měl tehdy jeden ze zaměstnanců. V domácí karanténě podle Kočicové bylo 73 žáků a 16 zaměstnanců školky.


Linka pro sluchově postižené pomůže s registrací k očkování

Dnes v 09:40

Na bezplatnou informační linku 800 160 166 mohou volat osoby se sluchovým postižením. Operátoři ŽIVOTa 90 každý den od 8 do 16 hodin pomohou s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému.

Praha 2 má naočkovaných dalších 240 seniorů

Včera ve 20:25

Radnice Prahy 2 pokračuje v úspěšné pomoci s očkováním seniorů 80+, kteří se radnici ozývají na infolinku. Během týdne se podařilo naočkovat ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze – VFN téměř 400 z nich, tedy téměř pětinu všech seniorů v Praze 2.

Hořel částečně devastovaný byt

Včera ve 14:40

Hodinu a dvanáct minut po dnešní půlnoci zasahovali profesionální a dobrovolní hasiči u požáru bytu obytného domu v suchdolské ulici K Háji.

Metropole chce jednat s ministrem zdravotnictví Blatným o postupu při očkování

Včera ve 13:56

Vedení hlavního města chce jednat s ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO) a zástupci ministerstva o postupu při očkování proti nemoci covid-19.

Nově odhalených případů covidu v Praze je opět méně

Včera ve 13:46

V Praze ve čtvrtek laboratoře potvrdily 651 pozitivních testů na onemocnění covid-19. V mezitýdenním srovnání je to zhruba o 80 případů méně a proti středě je denní nárůst nižší asi o 140.

Praha 3 může očkovat v Nemocnici Sv. Kříže

21. ledna 2021 v 07:03

Radnice Prahy 3 zajistila ve spolupráci Nemocnicí Sv. Kříže očkovací místo, kde lze naočkovat až 100 až 400 osob denně. 

Další články
Nahoru