dnes
Úterý - zatazeno
16°C
zítra
Středa - jasno
23°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
25°C
Praha 11 otestovala zaměstnance úřadu a svých škol na covid-19, všechny výsledky byly negativní
Odběr krve probíhá z bříška prstů. Ilustrační foto: 1. LFUK

Praha 11 otestovala zaměstnance úřadu a svých škol na covid-19, všechny výsledky byly negativní

Praha 11 nechala preventivně otestovat zaměstnance úřadu a svých základních a mateřských škol na covid-19. Testování bylo dobrovolné a dlouhodobě plánované. Zúčastnilo se ho 472 osob, jejich výsledky byly negativní. ČTK to včera sdělila mluvčí radnice Anna Kočicová.

Testování v budově úřadu v Ocelíkově ulici začalo v úterý 9. června. K včerejšímu odpoledni otestovali pracovníci pražské hygienické stanice ve spolupráci s Armádou ČR 472 zájemců.

Podle mluvčí bylo testování zdarma. Radnice totiž využila nabídky Hygienické stanice hlavního města Prahy, která provádí preventivní testování zaměstnanců firem, kteří při své práci přicházejí do kontaktu s větším množstvím lidí nebo patří do některé z rizikových skupin. Hygienická stanice výzvu zveřejnila už dříve na svých webových stránkách.

„Naší snahou bylo zajistit co největší bezpečnost, a to jak zaměstnanců škol, tak dětí," uvedla radní pro školství Zuzana Ujhelyiová (Piráti).

Kvůli potvrzené nákaze novým koronavirem u pracovníků školních zařízení se na Jižním Městě musely v minulosti uzavřít dvě mateřské školy, které městská část zřizuje.

Na začátku června se prokázala nákaza u učitelky ve školce Markušova. Kvůli plošnému testování byla od 3. do 5. června uzavřená celá budova školy. Výsledky testovaných žáků a zaměstnanců mateřské školy byly negativní. Třída Pomněnky, kde učitelka působila, je do 12. června v karanténě, sdělila ČTK už dříve uvedla ředitelka školky Karla Benediktová.

Od 16. do 28. března byla v karanténě i mateřská škola Hrabákova na Chodově. Covid-19 měl tehdy jeden ze zaměstnanců. V domácí karanténě podle Kočicové bylo 73 žáků a 16 zaměstnanců školky.


Bouřka zkomplikovala v Praze provoz na čtyřech nádražích

2. srpna 2020 ve 21:38

Bouřka, která dnes vpodvečer zasáhla hlavní město, zkomplikovala provoz na celkem čtyřech velkých pražských nádražích. Kvůli výpadku dodávek elektřiny byl zastaven na půl hodiny provoz některých vlaků.

Zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech v Praze končí

2. srpna 2020 ve 21:11

Na základě informace vydané dnes Českým hydrometeorologickým ústavem končí platnost nařízení týkajícího se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru na území Prahy v pondělí 3. srpna 2020 v 02:00 hodin. 

Na radnici Prahy 10 bude vyvěšena romská vlajka k uctění obětí holokaustu

31. července 2020 ve 12:48

Městská část Praha 10 se tuto neděli připojí ke vzpomínce na tragédii více než půl milionu Romů a Sintů zavražděných v nacistických koncentračních táborech. Na zdejší radnici bude vyvěšena romská vlajka, aby připomněla systematickou likvidaci tohoto etnika během druhé...

Na Prokopově náměstí bude působit ScioŠkola, rozhodli radní Prahy 3

30. července 2020 v 16:36

Společnost Scio se dohodla s Prahou 3 na pronájmu prostor pro svou střední školu. Pronájem budovy na Prokopově náměstí na pět let s možností prodloužení dnes schválili radní městské části. 

Další články
Nahoru