Dnes Pondělí - skorojasno 12°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 20. 5. 2024
Svátek má Zbyšek
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 11 má novou koalici, starostkou bude Zdeňková z Hnutí pro Prahu 11
Podpis koaliční smlouvy. Zleva sedí Šárka Zdeňková, Zuzana Böhmová a Jan Jaroš. Foto: Praha 11 Sobě

Praha 11 má novou koalici, starostkou bude Zdeňková z Hnutí pro Prahu 11

Radnici Prahy 11 povede koalice Hnutí pro Prahu 11 (HPP11), Pirátů a Prahy 11 Sobě. Strany dnes podepsaly koaliční smlouvu. Starostkou bude lídryně HPP11 Šárka Zdeňková. ČTK to dnes sdělili zástupci stran. Koalice bude mít v 35členném zastupitelstvu těsnou většinu 18 hlasů. Koalice se chce zaměřit na dopravu, sociální oblast, bydlení nebo školství. Praha 11 byla poslední pražskou radnicí, která po volbách dosud neměla nové vedení.

Ve vedení radnice bude mít HPP11 čtyři členy včetně starostky, Praha 11 Sobě dva a Piráti tři. Kromě Zdeňkové, která má mít na starosti územní rozvoj a bezpečnost, usedne v radě také lídr Prahy 11 Sobě Jan Jaroš, který se bude starat o sociální oblast a zdravotnictví, a jako místostarostka pro sport, kulturu a digitalizaci Zuzana Böhmová (Piráti). Radním pro majetek a investice bude dosavadní starosta Jiří Dohnal (Piráti).

„Je to pro mne i pro HPP11 historický moment, protože Praha 11 se opravdu nepotýkala s dobrými politickými okolnostmi, takže já jsem ráda a spokojena, že to takhle dopadlo. Máme poměrně podrobně zpracované koaliční priority, každá koaliční strana má své. Já za nás mohu zmínit například dopravu, parkování, úklid a pořádek," řekla Zdeňková.

Praha 11 Sobě se chce zabývat sociální oblastí a zdravotnictvím. „Myslíme si, že to jsou oblasti, které i vzhledem k situaci ve společnosti budou velmi důležité řešit jak teď, tak do budoucna," řekl Jaroš.

Piráti se zaměří na dostavbu ubytovny Sandra na Opatově. „Druhá, kterou bychom chtěli, je adrenalin park, který už je dlouho plánovaný v ulici Mírového hnutí," řekla Böhmová.

Koaliční smlouvu již v minulém týdnu odsouhlasila Praha 11 Sobě a v tomto týdnu ve vnitrostranickém hlasování také Piráti, kteří se rozhodovali mezi dvěma variantami, a sice výše zmíněnou koalicí, nebo dohodou s dosavadními partnery ve vedení radnice, tedy ANO, ODS, TOP 09 a STAN. Většinu hlasů nakonec získala první varianta. Jako poslední smlouvu ve čtvrtek večer odsouhlasilo také HPP11.

Komunální volby v Praze 11 vyhrálo HPP11 s 11 mandáty v zastupitelstvu, které má 35 členů. Druhé skončilo ANO s deseti mandáty a třetí Společně – ODS a NK se čtyřmi zastupiteli. Čtvrtá Praha 11 Sobě má čtyři mandáty, tři zastupitele na pátém místě získali Piráti a šestí jsou TOP 09, STAN se třemi mandáty.


Autor: ČTK

10. mimořádné zasedání zastupitelstva Prahy 4 bude v pátek 24. května

Dnes v 07:44

10. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v pátek 24. května od 9 hodin v zasedacím sále č. 301 v budově historické Nuselské radnice v Táborské ulici č.p. 500.

Další články
Nahoru