Dnes Středa - skorojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 11 má novou koalici, starostkou bude Zdeňková z Hnutí pro Prahu 11
Podpis koaliční smlouvy. Zleva sedí Šárka Zdeňková, Zuzana Böhmová a Jan Jaroš. Foto: Praha 11 Sobě

Praha 11 má novou koalici, starostkou bude Zdeňková z Hnutí pro Prahu 11

Radnici Prahy 11 povede koalice Hnutí pro Prahu 11 (HPP11), Pirátů a Prahy 11 Sobě. Strany dnes podepsaly koaliční smlouvu. Starostkou bude lídryně HPP11 Šárka Zdeňková. ČTK to dnes sdělili zástupci stran. Koalice bude mít v 35členném zastupitelstvu těsnou většinu 18 hlasů. Koalice se chce zaměřit na dopravu, sociální oblast, bydlení nebo školství. Praha 11 byla poslední pražskou radnicí, která po volbách dosud neměla nové vedení.

Ve vedení radnice bude mít HPP11 čtyři členy včetně starostky, Praha 11 Sobě dva a Piráti tři. Kromě Zdeňkové, která má mít na starosti územní rozvoj a bezpečnost, usedne v radě také lídr Prahy 11 Sobě Jan Jaroš, který se bude starat o sociální oblast a zdravotnictví, a jako místostarostka pro sport, kulturu a digitalizaci Zuzana Böhmová (Piráti). Radním pro majetek a investice bude dosavadní starosta Jiří Dohnal (Piráti).

„Je to pro mne i pro HPP11 historický moment, protože Praha 11 se opravdu nepotýkala s dobrými politickými okolnostmi, takže já jsem ráda a spokojena, že to takhle dopadlo. Máme poměrně podrobně zpracované koaliční priority, každá koaliční strana má své. Já za nás mohu zmínit například dopravu, parkování, úklid a pořádek," řekla Zdeňková.

Praha 11 Sobě se chce zabývat sociální oblastí a zdravotnictvím. „Myslíme si, že to jsou oblasti, které i vzhledem k situaci ve společnosti budou velmi důležité řešit jak teď, tak do budoucna," řekl Jaroš.

Piráti se zaměří na dostavbu ubytovny Sandra na Opatově. „Druhá, kterou bychom chtěli, je adrenalin park, který už je dlouho plánovaný v ulici Mírového hnutí," řekla Böhmová.

Koaliční smlouvu již v minulém týdnu odsouhlasila Praha 11 Sobě a v tomto týdnu ve vnitrostranickém hlasování také Piráti, kteří se rozhodovali mezi dvěma variantami, a sice výše zmíněnou koalicí, nebo dohodou s dosavadními partnery ve vedení radnice, tedy ANO, ODS, TOP 09 a STAN. Většinu hlasů nakonec získala první varianta. Jako poslední smlouvu ve čtvrtek večer odsouhlasilo také HPP11.

Komunální volby v Praze 11 vyhrálo HPP11 s 11 mandáty v zastupitelstvu, které má 35 členů. Druhé skončilo ANO s deseti mandáty a třetí Společně – ODS a NK se čtyřmi zastupiteli. Čtvrtá Praha 11 Sobě má čtyři mandáty, tři zastupitele na pátém místě získali Piráti a šestí jsou TOP 09, STAN se třemi mandáty.


Autor: ČTK

Primátor Svoboda navštívil Libuš a Kunratice

23. září 2023 v 10:37

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Tentokrát vyrazil do Libuše a Kunratic. Prohlédl si zde nové i připravované projekty a v přítomnosti místních starostek se seznámil s některými problémy, které hlavní město může těmto částem pomoci řešit. Informoval...

Novým zastupitelem Prahy 4 je Dvořák, nahradil Vansu

21. září 2023 v 09:30

Novým zastupitelem Prahy 4 se stal Ladislav Dvořák ve funkci nahradil již bývalého zastupitele a někdejšího místostarostu Tibora Vansu (oba Piráti), uvedla ČTK. Slib zastupitele na úvod středečního zasedání Dvořák složil do rukou starosty Ondřeje Kubína (ODS). Piráti jsou v zastupitelstvu...

Zastupitelé Prahy 4 budou zasedat 20. září

15. září 2023 v 18:56

Sedmé zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 20. září od 15 hodin v zasedacím sále číslo301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500).

Praha 6: Bavíme se o Vokovicích a Veleslavínu

15. září 2023 v 07:53

Praha 6 zve veřejnost na setkání s radními do areálu veleslavínského zámečku ve středu 20. září od 16:30 hodin.

Vedení Prahy 4 rozhodlo o dotaci pro projekt Puntíkový den

14. září 2023 v 10:23

Rada městské části Praha 4 ve středu 13. září rozhodla o poskytnutí dotace ve výši 50 000 korun pro spolek Revenium na podporu projektu „Puntíkový den“. Cílem tohoto projektu je zlepšit povědomí veřejnosti o problémech, se kterými se mnohdy neopodstatněně potýkají ve společnosti lidé...

Starosta Prahy 6 Stárek zve na diskusi s občany nad zákuskem a kávou

14. září 2023 v 08:49

V restauraci Libocký dvůr v Rybničné ulici se ve čtvrtek 21. září uskuteční od 17 do 19 hodin setkání se starostou Prahy 6 Jakubem Stárkem (ODS), který zve občany na otevřenou diskusi nad zákuskem a kávou.  

Zastupitelstvo Prahy 1 přijalo usnesení k elektrokoloběžkám

13. září 2023 ve 22:04

Elektrokoloběžky se staly závažným dopravním, bezpečnostním a estetickým problémem historického centra Prahy. Zastupitelstvo první městské části proto ve středu přijalo usnesení, kterým chce situaci řešit s Magistrátem hl. m. Prahy. Praha 1 o tom informovala v tiskové...

Praha vyhlásila dotační program na podporu doplňkové sítě sociálních služeb

12. září 2023 v 09:19

Radní hl. m. Prahy včera schválili vyhlášení grantů hlavního města Prahy – Program podpory registrovaných sociálních služeb poskytovaných občanům hlavního města Prahy pro rok 2024 – Doplňková síť. Hlavní město tak v souladu se svými prioritami v oblasti sociální politiky podpoří kapacity...

Bude se konat 5. zasedání zastupitelstva Prahy 15

12. září 2023 v 08:49

V pořadí páté zasedání zastupitelstva Prahy 15 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 13. září v KC Varta v Boloňské ulici v Horních Měcholupech. Jednání je veřejné a opět bude vysíláno on-line.  

7. jednání zastupitelů Prahy 6 se uskuteční 18. září

10. září 2023 ve 12:27

V pondělí 18. září se koná 7. zasedání zastupitelstva šesté městské části v tomto volebním období. Jednání bude probíhat od 10 hodin v 6. patře budovy Úřadu městské části, Čs. armády 23, Praha 6.

Další články
Nahoru