Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 11 má již dvě desítky květnatých luk
Jedna z květnatých luk na Jižním Městě. Foto: P11

Praha 11 má již dvě desítky květnatých luk

Za poslední čtyři roky vzniklo v Praze 11 již 20 květnatých luk a bylo zasazeno přes šest set stromů. Informoval o tom radní městské části Jakub Lepš (TOP 09), do jehož kompetencí patří oblast životního prostředí.

„Celkem jsme v tomto volebním období založili již 20 květnatých luk na všech možných místech Jižního Města, některé jsou navíc doplněné o takzvané hmyzí hotely,“ uvedl Lepš. 

Městská část se zaměřuje i na průběžnou výsadbu nových stromů. Od roku 2018 jich je už 651, což je podle Lepše pětkrát víc než za celé předchozí volební období. 

„Stromy vysazujeme na všech typech volných míst, ať už se jedná o zelené plochy u komunikací nebo naopak klidné vnitrobloky a parky. K nově vysazeným stromům z letošního roku i let minulých umisťujeme závlahové vaky, celkem se již jedná o přibližně 800 vaků. Pro zalévání používáme výhradně dešťovou vodu,“ popsal místostarosta

Jaké druhy stromů jsou v Praze 11 vysazovány? Primárně se jedná o listnáče, aby dobře snášely městské prostředí a odolávaly změnám klimatu. V poslední době byly vysazeny javory mléč i babyka, lísky turecké, svitely latnaté, třešně pilovité, myrobalány nebo jírovce červené. Tento typ kaštanu je odolný vůči klíněnce. 

„Mně osobně letos velkou radost dělají dvě pavlovnie plstnaté a z loňska jeden sekvojovec obrovský,“ podotkl místostarosta Lepš. Odbor životního prostředí podle něj do konce letošního léta vytipuje, kde proběhne podzimní výsadba. 


Autor: puc

PVK oslaví světový den vody

Dnes v 11:37

Pražské vodovody a kanalizace oslaví Světový den vody Dnem otevřených dveří v Muzeu pražského vodárenství v areálu Podolské vodárny. Akce se uskuteční v neděli 17. března.

Novoměstská radnice otevře vyhlídkovou věž

Dnes v 10:05

Vyhlídková věž Novoměstské radnice je v zimě z bezpečnostních důvodů uzavřena. Otevřena bude opět v první jarní den, 20. března.

Sobota: Polívkování na Smíchovské náplavce

Dnes v 06:30

Polívkování na Smíchovské náplavce se koná v sobotu 2. března od 10–18 hodin na Hořejším nábřeží na Smíchovské náplavce. 

Praha 6 koordinuje stavby v prostoru Baba centrum

Včera ve 21:27

Projekt Baba centrum byl zadán v roce 2022 na základě dohody investorů v území (provozovatelů) a městské části. Následně byla zadána studie, která měla za úkol zkoordinovat všechny záměry v území, zejména dopravního charakteru, navázat na studii hlavního města Baba 1932 a především nalézt dopravní...

Kino Lucerna hostí festival japonského filmu

Včera ve 13:51

Sedmnáctý ročník japonského filmového festivalu Eigasai s podtitulem Postupujte podle instrukcí probíhá do 3. března v Kině Lucerna. Představí Japonsko a svět jeho specifických pravidel, přinese i oblíbené workshopy, kde si budou moci návštěvníci sami vyzkoušet ryze japonské dovednosti. Všechny...

Praha 1: Protipovodňové cvičení na ochranu Žofína

Včera v 08:16

Praha 1 a Jednotka SDH Praha 1 zvou na protipovodňové cvičení ochrany Žofína.

Smetana Party na piazzettě

Včera v 07:57

Na piazzettě Národního Divadla se bude 2. března slavit 200. výročí narození skladatele Bedřicha Smetany. Z Národního divadla na velkoplošnou obrazovku bude živě přenášen slavnostní koncert Smetana Gala.

Exkurze na Bubenečské nádraží

Včera v 07:14

Vlaky na druhém nejstarším nádraží v Praze nestaví už 10 let. Brzy se do jeho prostor opět vrátí společenský ruch. Prohlédněte si proměnu bývalé nádražní budovy ve víceúčelové společenské centrum ještě dříve, než budou zrekonstruované prostory oficiálně...

Praha 4: Setkání na téma výstavby linky metra D

Včera v 06:48

Ve středu 28. února proběhne veřejné setkání na téma výstavby linky metra D a k tomu navázanému rozvoji Dolní Krče.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

20 dní v Mariupolu

26. února 2024 v 10:26

Dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu (UA, EN, CZ, EN), který můžete vidět 29. února v Kině 35, byl je nominovaný na Oscara. Po filmu následuje diskuse s odborníky.

Čištění šachet na Vojířově rybníčku

26. února 2024 v 09:54

V týdnu do 26. února proběhne čištění dvou stávajících betonových šachet na Vojířově rybníčku na Petříně.

Velikonoce 2024 na Patnáctce

26. února 2024 ve 03:30

Radnice patnáctí městské části zve na Velikonoce na Patnáctce.

Další články
Nahoru