Dnes Sobota - oblacno 9°C
Zítra Neděle - zatazeno 4°C
Sobota 26. 11. 2022
Svátek má Artur
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 11 má již dvě desítky květnatých luk
Jedna z květnatých luk na Jižním Městě. Foto: P11

Praha 11 má již dvě desítky květnatých luk

Za poslední čtyři roky vzniklo v Praze 11 již 20 květnatých luk a bylo zasazeno přes šest set stromů. Informoval o tom radní městské části Jakub Lepš (TOP 09), do jehož kompetencí patří oblast životního prostředí.

„Celkem jsme v tomto volebním období založili již 20 květnatých luk na všech možných místech Jižního Města, některé jsou navíc doplněné o takzvané hmyzí hotely,“ uvedl Lepš. 

Městská část se zaměřuje i na průběžnou výsadbu nových stromů. Od roku 2018 jich je už 651, což je podle Lepše pětkrát víc než za celé předchozí volební období. 

„Stromy vysazujeme na všech typech volných míst, ať už se jedná o zelené plochy u komunikací nebo naopak klidné vnitrobloky a parky. K nově vysazeným stromům z letošního roku i let minulých umisťujeme závlahové vaky, celkem se již jedná o přibližně 800 vaků. Pro zalévání používáme výhradně dešťovou vodu,“ popsal místostarosta

Jaké druhy stromů jsou v Praze 11 vysazovány? Primárně se jedná o listnáče, aby dobře snášely městské prostředí a odolávaly změnám klimatu. V poslední době byly vysazeny javory mléč i babyka, lísky turecké, svitely latnaté, třešně pilovité, myrobalány nebo jírovce červené. Tento typ kaštanu je odolný vůči klíněnce. 

„Mně osobně letos velkou radost dělají dvě pavlovnie plstnaté a z loňska jeden sekvojovec obrovský,“ podotkl místostarosta Lepš. Odbor životního prostředí podle něj do konce letošního léta vytipuje, kde proběhne podzimní výsadba. 


Autor: puc

Přednáška: Betonová Praha 70. a 80. let

Včera ve 12:08

Barevnost architektury 60. let byla násilně upozaděna vpádem okupačních vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968. Následující éra normalizace se nesla ve znamení šedého chladného betonu, který charakterizoval snahu o znovu nastolení pořádku ve společnosti.

Výstava: Betlémy – živá tradice

Včera v 08:34

Muzeum města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice výstavu věnovanou tradici betlémářství. Výstava je připravená ve spolupráci se Spolkem českých betlémářů a seznamuje návštěvníky s tradicí stavění betlémů, která je na našem území dosud živá. Představuje pestrou škálu materiálů, jejich užití...

Fakulta dopravní ČVUT zve na Den otevřených dveří

24. listopadu 2022 ve 14:42

Doprava tu s námi vždy byla a hýbala světem. Ovlivňuje každého z nás a je tak společenským tématem, proto Fakulta dopravní ČVUT v Praze odstartovala na podzim letošního roku, pro studenty středních škol, novou kampaň „Rozhýbej budoucnost“. 

PVK: Přehled plánovaných výluk na 48. týden

24. listopadu 2022 v 10:42

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Podzimní MINT Market v Pražské tržnici

24. listopadu 2022 v 09:58

MINT Market, trh s autorským designem a módou, oživí v pátek i v sobotu 25. – 26.listopadu holešovickou tržnici. Tentokrát se uskuteční v renovované Hale číslo 13, kde vyroste více než sto stánků nezávislých tvůrců.

Jihovýchodní část Prahy je bez dodávek tepla

24. listopadu 2022 v 09:21

V jihovýchodní části Prahy jsou od dnešní noci přerušeny dodávky tepla od společnosti Pražská teplárenská. Výpadek se týká asi 10 000 domácností mimo jiné na Jižním Městě, v Modřanech, Krči a Vršovicích. ČTK to řekl Pavel Maďar, vedoucí odboru prodeje tepla Pražské teplárenské. Odstávka by měla...

Praha 5: Přijďte si zabruslit na smíchovské kluziště

24. listopadu 2022 v 09:14

Na náměstí 14. října se od 26. listopadu bruslí.

Praha 1: Na Střeleckém ostrově se bude bruslit

24. listopadu 2022 v 08:15

Bruslení na Střeleckém ostrově začne 1. prosince. Vyzkoušet si můžete nový, ekologický povrch, který je šetrný nejen k životnímu prostředí, ale také díky své technologii absorbuje nárazy.

Fakulta stavební ČVUT SE představí zájemcům o studium na Dni otevřených dveří

23. listopadu 2022 v 09:02

Den otevřených dveří, který proběhne na Fakultě stavební ČVUT v Praze kontaktně v sobotu 26. listopadu, nabídne zájemcům o studium informace o přijímacím řízení, přijímacích zkouškách, možnostech přípravných kurzů a jednotlivých bakalářských studijních programech. Prostor bude také na dotazy,...

Otevřelo se kluziště v Podviňáku

22. listopadu 2022 ve 12:55

Od 22. listopadu znovu ožívá kluziště deváté městské části v parku Podviní. Otevřeno je denně od 11 do 20 hodin. Plocha pro bruslaře má rozměry 20×10 metrů a nachází se v areálu zahradní restaurace Park Podviňák. Najdete zde i správce kluziště.

Další články
Nahoru