Dnes Sobota - prehanky-dest 24°C
Zítra Neděle - skorojasno 29°C
Sobota 25. 6. 2022
Svátek má Ivan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 11 má již dvě desítky květnatých luk
Jedna z květnatých luk na Jižním Městě. Foto: P11

Praha 11 má již dvě desítky květnatých luk

Za poslední čtyři roky vzniklo v Praze 11 již 20 květnatých luk a bylo zasazeno přes šest set stromů. Informoval o tom radní městské části Jakub Lepš (TOP 09), do jehož kompetencí patří oblast životního prostředí.

„Celkem jsme v tomto volebním období založili již 20 květnatých luk na všech možných místech Jižního Města, některé jsou navíc doplněné o takzvané hmyzí hotely,“ uvedl Lepš. 

Městská část se zaměřuje i na průběžnou výsadbu nových stromů. Od roku 2018 jich je už 651, což je podle Lepše pětkrát víc než za celé předchozí volební období. 

„Stromy vysazujeme na všech typech volných míst, ať už se jedná o zelené plochy u komunikací nebo naopak klidné vnitrobloky a parky. K nově vysazeným stromům z letošního roku i let minulých umisťujeme závlahové vaky, celkem se již jedná o přibližně 800 vaků. Pro zalévání používáme výhradně dešťovou vodu,“ popsal místostarosta

Jaké druhy stromů jsou v Praze 11 vysazovány? Primárně se jedná o listnáče, aby dobře snášely městské prostředí a odolávaly změnám klimatu. V poslední době byly vysazeny javory mléč i babyka, lísky turecké, svitely latnaté, třešně pilovité, myrobalány nebo jírovce červené. Tento typ kaštanu je odolný vůči klíněnce. 

„Mně osobně letos velkou radost dělají dvě pavlovnie plstnaté a z loňska jeden sekvojovec obrovský,“ podotkl místostarosta Lepš. Odbor životního prostředí podle něj do konce letošního léta vytipuje, kde proběhne podzimní výsadba. 


Autor: puc

Debata: Soutěž 4. kvadrant Vítězného náměstí

Dnes v 09:49

Jak se promění 4. kvadrant Vítězného náměstí a jak jeho nová podoba naváže na historický vývoj území i již vytvořené studie? V úterý 28. června od 19 hodin v Ballingově sále NTK se můžete seznámit s připravovanou mezinárodní architektonickou soutěží na dostavbu 4. kvadrantu Vítězného...

Zákaznické centrum PVK přesune se na Floru, v Dykově ulici bude do konce července uzavřeno

Včera ve 14:10

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací v Dykově ulici bude od středy 29. června do 31. července uzavřeno. „Důvodem je rekonstrukce objektu. Zákaznické centrum bude dočasně umístěno v sídle PVK na adrese Hradecká 1, Praha 3 v blízkosti stanice metra linky A Flora,“ informoval tiskový...

V Praze platí do odvolání zákaz rozdělávání ohňů na rizikových místech

Včera ve 12:57

Na základě výstrahy před nebezpečím požáru, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav, platí od čtvrtka 23. června od až do odvolání na území Prahy nařízení týkající se zákazu rozdělávání ohňů na místech zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Výstraha platí také pro výskyt silných...

V Participativním rozpočtu Prahy 15 lze podpořit až tři návrhy

Včera v 11:47

Revitalizace hřiště, knihobudka, stůl na ping-pong, venkovní sezení. V Praze 15 se hlasuje o participativním rozpočtu.

Hanspaulský festival

Včera v 11:16

Hudba, občerstvení a koutek pro děti 26. června na louce pod Hanspaulským zámečkem.

PIKI příběhy v parku Portheimka

23. června 2022 ve 13:35

Pátá městská část podpořila projekt „PIKI příběhy v parku“ nad nímž přezvali záštitu místostarostové Lukáš Herold a Lubomír Brož. Tento projekt tak úspěšně navazuje na jiné městské části Prahy. Na Smíchově je poprvé s cílem zavést novou letní tradici v parku...

Praha 4 zavlažuje trávníky

22. června 2022 ve 20:03

Radnice Prahy 4 pořídila v loňském roce závlahy travních porostů do pěti svých revitalizovaných parků. Jedná se o parky na Zeleném pruhu, zahrada Jeremenkova, parku Halasova, na Roztylské náměstí a do parku před ZŠ Jižní na Spořilově.

Festival sportu pro Dvojku nabídne řadu sportovních disciplín

22. června 2022 v 17:33

Přehlídka sportovních aktivit z městské části Praha 2 a okolí pro děti i dospělé se koná ve čtvrtek 23. června od 10 do 17 hodin v Sokole Královské Vinohrady. Vstup je zdarma.

V Praze 13 testovali paměť

22. června 2022 v 15:30

Praha 13 díky spolupráci s Českou alzheimerovskou společností opět pořádala měření paměti obyvatel třináctky starší 40 let. Měření se díky velkému zájmu uskutečnilo ve dvou dnech přímo v budově radnice.

Praha 11: Zahradní slavnost

22. června 2022 v 07:54

Zahradní slavnost v ZŠ Ke Kateřinkám se koná v úterý 28. června od 17 hodin.

Další články
Nahoru