Dnes Úterý - oblacno 0°C
Zítra Středa - obcasny-dest 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

Praha 11: Linku 213 se povedlo zachránit, změn v dopravě bude od soboty hodně

Od soboty 27. května dojde v souvislosti s prodloužením tramvajové tratě z Modřan na Libuš k několika změnám v dopravě v rámci Jižního Města. Například nová linka 126 nabídne od poslední květnové soboty obyvatelům Jižního Města časté spojení s Křeslicemi a nádražím v Uhříněvsi. Nahradí například část zachráněné linky 213, a to pouze v úseku Horčičkova – Křeslice – Nové Pitkovice – Nádraží Uhříněves. Linka 139 a 154 nahradí definitivně zrušený spoj 165. Na Smíchovské nádraží se cestující nadále dostanou autobusy číslo 125 a 197, ale druhá konečná zastávka linky 197 se od metra Háje přesouvá ke stanici Roztyly.

„Linku 213 se na nátlak radnice podařilo zachránit v téměř nezměněné podobě. Přes Jižní Město jezdí neuvěřitelných 46 let. V původním návrhu totiž bylo její nahrazení místně neznámou linkou 126, kdy navíc linka 213 by stejně přes Prahu 11 jezdila, ale měla by zásadně změněnou trasu. Nejezdila by už do Vršovic, ale končila by nově v Kunraticích. To by obyvatele opravdu zmátlo a dělalo neplechu v přepravě,“ popsal radní pro dopravu městské části Praha 11 Libor Vrkoč (HPP 11). 

Městská část Praha 11 byla na jednání o změnách v dopravě zastoupena starostkou Šárkou Zdeňkovou (HPP 11), radním pro dopravu Vrkočem a předsedou Výboru pro dopravu Ondřejem Svobodou (Praha 11 Sobě). 

Cílem změn je posílení provozu autobusových linek v oblasti Jižního Města II, a to v úsecích Roztyly – Dědinova – Chodov a Chodov – Jarníkova – Koleje Jižní Město. Dále se zlepší pravidelnost autobusové dopravy mezi ulicí Mírového hnutí – hlavně ze zastávek Benkova a Brodského – a metrem Chodov. 

Změny autobusových linek na Jižním Městě od 27. 5. 2023 

  • Nová linka 126: NÁDRAŽÍ UHŘÍNĚVES – Nové náměstí – Ke Kříži – Nové Pitkovice – Křeslice – Horčičkova – Háje – Modrá škola – Brechtova – Šperlova – Donovalská – Brodského – Benkova – Pod Chodovem – Chodov – Jarníkova – Na Jelenách – KOLEJE JIŽNÍ MĚSTO. V úseku Nádraží Uhříněves – Křeslice – Háje nahrazuje zkrácenou linku 213, v úseku Háje – Donovalská – Chodov – Koleje Jižní Město nahrazuje odkloněné linky 154 a 197. 

  • Linka 154: STRAŠNICKÁ – Jesenická – Nádraží Hostivař – Sídliště Petrovice – Háje – Modrá škola – Mikulova – Opatov – Šeberov – Kunratice – SÍDLIŠTĚ LIBUŠ. V úseku Háje – Brechtova – Donovalská – Benkova – Chodov – Koleje Jižní Město nahrazena linkou 126. 

  • Linka 165: zrušena. Mezi Zbraslaví a Modřany nahrazena linkou 139, mezi Nádražím Modřany a Sídlištěm Libuš linkou 17 a mezi Sídlištěm Libuš a metrem Háje linkou 154. 

  • Linka 197: SMÍCHOVSKÉ NÁDRAŽÍ – Nové Dvory – SÍDLIŠTĚ LIBUŠ – Na Jelenách – Jarníkova – Chodov – Dědinova – ROZTYLY. V úseku Háje – Brechtova – Donovalská – Benkova – Chodov nahrazena linkou 126. 

  • Linka 213: ŽELIVSKÉHO  – Slavia-Nádraží Eden – Spořilov – Opatov – Ke Kateřinkám – Metodějova – Háje – JIŽNÍ MĚSTO. V úseku Horčičkova – Křeslice – Nové Pitkovice – Nádraží Uhříněves nahrazena linkou 126.


Autor: TZ, red

Začne první etapa opravy Slévačské ulice, potrvá do července

Včera v 07:55

Ve čtvrtek 25. dubna začne TSK Praha s opravou Slévačské ulice. První etapa proběhne v úseku od ulice Cíglerova po ulice Kukelská a Zdobnická. Během ní bude komplexně obnoven povrch komunikace, opraví se kanalizační vpusti, revizní šachty, dojde k úpravě dopravního značení a zařízení a k opravě...

Praha 6: Jak řešit pěší propojení Kladenské a Africké ulice

20. dubna 2024 ve 12:09

Pokud se chcete zapojit do rozhodování, která ze tří uvažovaných variant má šanci na realizaci, přijměte pozvání na veřejné setkání v úterý 23. dubna v 17 hodin u trafačky za domem na adrese Kladenská 12.

Děti rozdají smajlíky a mračouny

20. dubna 2024 v 08:07

Akce Smajlík vrací do ulic Prahy 4. Dopravně preventivní akci pořádá radnice a Policie České republiky. Děti si opět připravily pro řidiče smajlíky a mračouny.

V úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí nahradí tramvaje autobusy

15. dubna 2024 v 10:22

Od středy 17. dubna do neděle 28. dubna bude z důvodu oprav přerušen tramvajový provoz v úseku Hradčanská – Strossmayerovo náměstí.

Další články
Nahoru