Dnes Čtvrtek - snih 0°C
Zítra Pátek - oblacno 1°C
Čtvrtek 3. 12. 2020
Svátek má Svatoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Politika

Praha 11: Jednání komisí Rady budou veřejná

Rada městské části Prahy 11 schválila změnu jednacího řádu komisí. Nově budou otevřeny pro veřejnost.

Na své 38. schůzi schválila Rada městské části řadu zásadních změn jednacího řádu komisí s cílem otevřít činnost těchto svých poradních orgánů veřejnosti.

„Od listopadu tak budou původně neveřejná jednání komisí Rady veřejná, ledaže by o neveřejnosti jednání rozhodla komise na svém předchozím zasedání nebo by tak učinil předsedající z důvodu ochrany osobních údajů či v jiných závažných důvodech omezujících průběh jednání komise. Obdobnou výjimku tvoří kvůli ochraně osobních údajů jednání Bytové komise a Komise sociální, i v těchto případech však lze na základě rozhodnutí příslušné komise svolat jednání jako veřejné,“ řekl radní MČ Praha 11 pro otevřenou radnici a digitalizaci Martin Duška (Piráti).

Harmonogram jednání komisí bude zveřejňován na webových stránkách městské části, a to vždy 3 dny před jednáním komise spolu s informací, zda je jednání svoláno jako veřejné nebo neveřejné.

Účastnit se veřejných jednání komisí bude možné až do naplnění kapacity jednací místnosti, každý přítomný občan jedenácté městské části bude mít zároveň právo vystoupit s vlastními příspěvky.

„Smyslem změn je nejen zpřístupnit jednání občanům, ale dát jim také příležitost formulovat zde své dotazy a stanoviska k projednávaným bodům. Ke každému tématu proto budou moci vystoupit hned dvakrát, a to v rozsahu 5 minut na jeden příspěvek. Abychom pro veřejnost zajistili dostatečné prostory, bude navíc fungovat e-mailový rezervační systém spočívající v hlášení účasti tajemníkům příslušných komisí,“ dodala Zuzana Böhmová (Piráti), předsedkyně Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci Zastupitelstva MČ Praha 11.


Pražští radní se ve zbývajících dvou letech chtějí zaměřit na Pražskou developerskou společnost

21. listopadu 2020 ve 20:46

Náměstek pro územní rozvoj a plánování Petr Hlaváček (za TOP 09) a radní pro oblast majetku Jan Chabr (TOP 09) se shodli, že jejich společnou prioritou je proaktivní přístup města v oblasti majetku, kdy není v zájmu města své pozemky prodávat, ale naopak zvyšovat jejich hodnotu pro budoucí...

Vedení Prahy 13 uctilo výročí 17. listopadu

16. listopadu 2020 ve 22:50

Věnec k Památníku obětem komunismu ve Stodůlkách dnes položil místostarosta Prahy 13 Petr Zeman.

Praha 8 chce snížit emisní a hlukovou zátěž na Rohanském nábřeží

14. listopadu 2020 v 07:12

Praha 8 chce snížit emisní a hlukovou zátěž na Rohanském nábřeží, a to prostřednictvím zákazu vjezdu nákladních automobilů, a také vymístěním betonárky, která se zde nachází. Tato usnesení přijali zastupitelé městské části, ale rozhodovat o nich bude během následující měsíců...

21. jednání pražského zastupitelstva lze sledovat online

11. listopadu 2020 v 19:37

Pražský magistrát upozorňuje na mimořádná opatření v souvislosti s 21. jednáním Zastupitelstva hlavního města Prahy, které se koná ve čtvrtek 12. listopadu ve Velkém jednacím sále Nové radnice na Mariánském náměstí. Zasedání je veřejné a začíná v 8:30 hodin. Ke sledování jednání pražských...

Další články
Nahoru