dnes
Úterý - skorojasno
25°C
zítra
Středa - obcasny-dest
23°C
pozítří
Čtvrtek - polojasno
22°C
Pražská politika

Praha 11: Jednání komisí Rady budou veřejná

Rada městské části Prahy 11 schválila změnu jednacího řádu komisí. Nově budou otevřeny pro veřejnost.

Na své 38. schůzi schválila Rada městské části řadu zásadních změn jednacího řádu komisí s cílem otevřít činnost těchto svých poradních orgánů veřejnosti.

„Od listopadu tak budou původně neveřejná jednání komisí Rady veřejná, ledaže by o neveřejnosti jednání rozhodla komise na svém předchozím zasedání nebo by tak učinil předsedající z důvodu ochrany osobních údajů či v jiných závažných důvodech omezujících průběh jednání komise. Obdobnou výjimku tvoří kvůli ochraně osobních údajů jednání Bytové komise a Komise sociální, i v těchto případech však lze na základě rozhodnutí příslušné komise svolat jednání jako veřejné,“ řekl radní MČ Praha 11 pro otevřenou radnici a digitalizaci Martin Duška (Piráti).

Harmonogram jednání komisí bude zveřejňován na webových stránkách městské části, a to vždy 3 dny před jednáním komise spolu s informací, zda je jednání svoláno jako veřejné nebo neveřejné.

Účastnit se veřejných jednání komisí bude možné až do naplnění kapacity jednací místnosti, každý přítomný občan jedenácté městské části bude mít zároveň právo vystoupit s vlastními příspěvky.

„Smyslem změn je nejen zpřístupnit jednání občanům, ale dát jim také příležitost formulovat zde své dotazy a stanoviska k projednávaným bodům. Ke každému tématu proto budou moci vystoupit hned dvakrát, a to v rozsahu 5 minut na jeden příspěvek. Abychom pro veřejnost zajistili dostatečné prostory, bude navíc fungovat e-mailový rezervační systém spočívající v hlášení účasti tajemníkům příslušných komisí,“ dodala Zuzana Böhmová (Piráti), předsedkyně Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci Zastupitelstva MČ Praha 11.


Zasedání zastupitelů Prahy 4 se bude konat ve středu. Jaký je program?

Včera v 11:50

Jedenácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 v tomto volebním období se uskuteční ve středu 23. září od 13 hodin v zasedacím sále historické Nuselské radnice v Táborské ulici (sál 301).

Zastupitelé Prahy 1 se mimořádně sejdou kvůli hazardu

7. září 2020 ve 22:43

Na základě žádosti členů zastupitelstva bylo na středu 9. září na 9:00 hodin svoláno do Galerie 1 (Štěpánská 47) mimořádné jednání Zastupitelstva MČ Praha 1. Všichni přítomní musí mít ochranné prostředky dýchacích cest.

Radní Prahy 5 schválili pokračování projektu, který přispívá dětem na volnočasové aktivity

6. září 2020 ve 22:33

Na základě pozitivních ohlasů, se kterými se u obyvatel Prahy 5 setkal letní mimořádný projekt Aktivní město – příspěvky na tábory, příměstské tábory a sportovní soustředění dětí do 18 let, se radní páté městské části svým souhlasným stanoviskem rozhodli pokračovat v projektu i pro školní rok...

Další články
Nahoru