Dnes Pátek - mlha 10°C
Zítra Sobota - oblacno 5°C
Pátek 26. 2. 2021
Svátek má Dorota
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Politika

Praha 11: Jednání komisí Rady budou veřejná

Rada městské části Prahy 11 schválila změnu jednacího řádu komisí. Nově budou otevřeny pro veřejnost.

Na své 38. schůzi schválila Rada městské části řadu zásadních změn jednacího řádu komisí s cílem otevřít činnost těchto svých poradních orgánů veřejnosti.

„Od listopadu tak budou původně neveřejná jednání komisí Rady veřejná, ledaže by o neveřejnosti jednání rozhodla komise na svém předchozím zasedání nebo by tak učinil předsedající z důvodu ochrany osobních údajů či v jiných závažných důvodech omezujících průběh jednání komise. Obdobnou výjimku tvoří kvůli ochraně osobních údajů jednání Bytové komise a Komise sociální, i v těchto případech však lze na základě rozhodnutí příslušné komise svolat jednání jako veřejné,“ řekl radní MČ Praha 11 pro otevřenou radnici a digitalizaci Martin Duška (Piráti).

Harmonogram jednání komisí bude zveřejňován na webových stránkách městské části, a to vždy 3 dny před jednáním komise spolu s informací, zda je jednání svoláno jako veřejné nebo neveřejné.

Účastnit se veřejných jednání komisí bude možné až do naplnění kapacity jednací místnosti, každý přítomný občan jedenácté městské části bude mít zároveň právo vystoupit s vlastními příspěvky.

„Smyslem změn je nejen zpřístupnit jednání občanům, ale dát jim také příležitost formulovat zde své dotazy a stanoviska k projednávaným bodům. Ke každému tématu proto budou moci vystoupit hned dvakrát, a to v rozsahu 5 minut na jeden příspěvek. Abychom pro veřejnost zajistili dostatečné prostory, bude navíc fungovat e-mailový rezervační systém spočívající v hlášení účasti tajemníkům příslušných komisí,“ dodala Zuzana Böhmová (Piráti), předsedkyně Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci Zastupitelstva MČ Praha 11.


Zjednejte nápravu ohledně Blanky, vyzývá hlavní město Praha 6

28. ledna 2021 v 18:21

Městská část Praha 6 reaguje na zrušení kolaudačního souhlasu tunelu Blanka, o kterém před několika dny rozhodl Městský soud v Praze. Po hlavním městě žádá informaci, jak bude dále postupovat, a vyzývá jej k zjednání nápravy. Hlavní řešení Praha 6 vidí v dostavbě okruhu kolem...

Další články
Nahoru