dnes
Neděle - obcasny-dest
11°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
7°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pražská politika

Praha 11: Jednání komisí Rady budou veřejná

Rada městské části Prahy 11 schválila změnu jednacího řádu komisí. Nově budou otevřeny pro veřejnost.

Na své 38. schůzi schválila Rada městské části řadu zásadních změn jednacího řádu komisí s cílem otevřít činnost těchto svých poradních orgánů veřejnosti.

„Od listopadu tak budou původně neveřejná jednání komisí Rady veřejná, ledaže by o neveřejnosti jednání rozhodla komise na svém předchozím zasedání nebo by tak učinil předsedající z důvodu ochrany osobních údajů či v jiných závažných důvodech omezujících průběh jednání komise. Obdobnou výjimku tvoří kvůli ochraně osobních údajů jednání Bytové komise a Komise sociální, i v těchto případech však lze na základě rozhodnutí příslušné komise svolat jednání jako veřejné,“ řekl radní MČ Praha 11 pro otevřenou radnici a digitalizaci Martin Duška (Piráti).

Harmonogram jednání komisí bude zveřejňován na webových stránkách městské části, a to vždy 3 dny před jednáním komise spolu s informací, zda je jednání svoláno jako veřejné nebo neveřejné.

Účastnit se veřejných jednání komisí bude možné až do naplnění kapacity jednací místnosti, každý přítomný občan jedenácté městské části bude mít zároveň právo vystoupit s vlastními příspěvky.

„Smyslem změn je nejen zpřístupnit jednání občanům, ale dát jim také příležitost formulovat zde své dotazy a stanoviska k projednávaným bodům. Ke každému tématu proto budou moci vystoupit hned dvakrát, a to v rozsahu 5 minut na jeden příspěvek. Abychom pro veřejnost zajistili dostatečné prostory, bude navíc fungovat e-mailový rezervační systém spočívající v hlášení účasti tajemníkům příslušných komisí,“ dodala Zuzana Böhmová (Piráti), předsedkyně Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci Zastupitelstva MČ Praha 11.


Další články
Nahoru