Dnes Sobota - zatazeno 9°C
Zítra Neděle - polojasno 7°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
KoronavirusSeniorská Praha

Praha 11 je na očkování připravena, čeká na vakcínu

Praha 11 je připravena na očkování proti nemoci covid-19. Nachystána jsou i tři očkovací centra, která budou zprovozněna ihned po dodání vakcín.

Městská část v uplynulých dnech připravila interní systém v rámci Prahy 11. „Prakticky to znamená, že jsou připravena očkovací místa v rámci naší městské části a jsou domluveni i praktičtí lékaři, kteří v případě, že dostaneme dostatečný počet vakcín, jsou připraveni očkovat naše obyvatele. Jen nemáme vakcíny," řekl Jiří Dohnal, starosta Prahy 11.

Přesný termín dodání vakcín ale Praha 11, podobně jako další městské části či města a obce, nezná.

„My bychom byli velmi rádi, kdyby to bylo ihned, to znamená dnes či zítra. Ale bohužel je nedostatek vakcín, tak nejsem schopný sdělit jakýkoliv termín. Sledujeme informační kanály, jednáme i s krajem, to znamená s hlavním městem Prahou a jakmile budou vakcíny k dispozici, tak náš systém ihned spustíme," dodal starosta.

„V naší městské části jsou očkováni prozatím alespoň klienti a zaměstnanci domů s pečovatelskou službou. Ti klienti, kteří chtěli být očkováni, tak už očkováni jsou a samozřejmě i pracovníci domů s pečovatelskou službou. 3000 seniorů, kterým je přes 85 let a bydlí na Jižním Městě, stále čeká, stejně jako my," říká radní Petr Jirava
 

Informace o očkování naleznou obyvatelé Prahy 11 na webových stránkách městské části nebo na seniorské lince 800 200 007, kde pracovníci pomohou s případnou registrací do Centrálního rezervačního systému.


Rekordních 11 320 lidí bylo v Praze očkováno během čtvrtka

Včera ve 14:22

V Praze přibylo ve čtvrtek 174 potvrzených případů nákazy koronavirem, což je nejnižší čtvrteční nárůst od konce loňských letních prázdnin. Očkování v hlavním městě nadále zrychluje, čtvrtek posunul rekord v denním počtu podaných dávek na 11 320. Vyplývá to z dat na webu ministerstva...

Dodávky Pfizer do očkovacího centra na Hůrce

6. května 2021 v 10:10

Očkovací centrum v Poliklinice Hůrka na Slunečním náměstí se podařilo zařadit na seznam očkovacích míst vakcínou Pfizer a obyvatelé Prahy 13 tak budou mít komfortní přístup k očkování. 

Potřebujete pomoc s cestou na očkování? Doprovodí vás dobrovolníci

4. května 2021 v 11:28

„Mezi našimi seniory jsou lidé, kteří mohou mít problém se přepravit do místa, kde mají být očkováni.  Ať už proto, že se špatně pohybují nebo aktuálně nemají nikoho, kdo by jim poskytl podporu. Pokud mají stanoven termín očkování a potřebují doprovod, mohou zavolat na úřad a my jim dopravu a...

V sobotu přibylo v Praze méně nakažených než před týdnem

2. května 2021 ve 14:42

Laboratoře Praze odhalily v sobotu dalších 126 případů nemoci covid-19, to je o 47 méně pozitivních testů než před týdnem, uvedla ČTK.

Praha 2: Bydlíte 15 minut od knihovny? Knihy si můžete nechat donést domů

30. dubna 2021 v 10:16

Městská knihovna nabízí donášku knih pro seniory starší 75 let nebo ty, jejichž zdravotní stav neumožňuje návštěvu knihovny.

Petice rodičů za PCR testy a bezpečné, rychlé a plošné otevření škol a školek

29. dubna 2021 ve 23:52

Blesková petice rodičů, kteří chtějí přesnější PCR testy a rychlejší otevření školek a škol bez rotace, se začala šířit 16. dubna – po prvním týdnu testování dětí na prvním stupni základnách škol a ve školkách málo průkaznými antigenními testy.

Další články
Nahoru