Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - zatazeno 3°C
Pondělí 1. 3. 2021
Svátek má Bedřich
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
KoronavirusSeniorská Praha

Praha 11 je na očkování připravena, čeká na vakcínu

Praha 11 je připravena na očkování proti nemoci covid-19. Nachystána jsou i tři očkovací centra, která budou zprovozněna ihned po dodání vakcín.

Městská část v uplynulých dnech připravila interní systém v rámci Prahy 11. „Prakticky to znamená, že jsou připravena očkovací místa v rámci naší městské části a jsou domluveni i praktičtí lékaři, kteří v případě, že dostaneme dostatečný počet vakcín, jsou připraveni očkovat naše obyvatele. Jen nemáme vakcíny," řekl Jiří Dohnal, starosta Prahy 11.

Přesný termín dodání vakcín ale Praha 11, podobně jako další městské části či města a obce, nezná.

„My bychom byli velmi rádi, kdyby to bylo ihned, to znamená dnes či zítra. Ale bohužel je nedostatek vakcín, tak nejsem schopný sdělit jakýkoliv termín. Sledujeme informační kanály, jednáme i s krajem, to znamená s hlavním městem Prahou a jakmile budou vakcíny k dispozici, tak náš systém ihned spustíme," dodal starosta.

„V naší městské části jsou očkováni prozatím alespoň klienti a zaměstnanci domů s pečovatelskou službou. Ti klienti, kteří chtěli být očkováni, tak už očkováni jsou a samozřejmě i pracovníci domů s pečovatelskou službou. 3000 seniorů, kterým je přes 85 let a bydlí na Jižním Městě, stále čeká, stejně jako my," říká radní Petr Jirava
 

Informace o očkování naleznou obyvatelé Prahy 11 na webových stránkách městské části nebo na seniorské lince 800 200 007, kde pracovníci pomohou s případnou registrací do Centrálního rezervačního systému.


Očkování imobilních seniorů zahájila Praha 1

Včera ve 21:33

Nemocnice Na Františku, zřizovaná Prahou 1, už naočkovala více než dva tisíce lidi. Od pátku 26. února zahájil navíc její mobilní tým očkování imobilních pacientů starších osmdesáti let v jejich domácím prostředí.

Praha 13 zajistila dezinfekci pro bytová družstva a SVJ

27. února 2021 v 16:56

V návaznosti na zhoršující se epidemickou situaci a na přijatá opatření proti šíření koronaviru bude Praha 13 opět vydávat pro potřeby bytový družstev a SVJ dezinfekci.  

Školy i školky Prahy 2 jsou připraveny pomoci

27. února 2021 ve 14:49

Radnice Prahy 2 aktivovala sběrnou školu i školku, aby zajistila péči o děti pro zaměstnance klíčových profesí jako jsou lékaři, policisté, sociální pracovní a další.

Praha 15: Registrace k očkování 70+

27. února 2021 v 10:40

Od 1. března mají možnost se registrovat k očkování také senioři 70+. Radnice patnácté městské části je připravena pomoci s registrací.

Senioři pomohli při výcviku psů na vyhledávání covid-19

27. února 2021 v 06:43

V Domově seniorů Vršovický zámeček odhalovali služební psi Celní správy ČR onemocnění covid – 19. Všichni testovaní klienti i zaměstnanci byli negativní, výsledky se stoprocentně shodly s předchozími PCR testy. Celní správa je v závěrečné fázi výcviku psů na objevování pozitivních osob na nový typ...

Respirátory FFP2 pro seniory a hendikepované občany Prahy 13

27. února 2021 v 06:34

V návaznosti na zpřísnění hygienických opatření, kdy bude od pondělí 1. března povinné nosit v městské hromadné dopravě, v obchodech, zdravotnických zařízeních a na dalších místech s vyšší koncentrací lidí respirátor FFP2, mohou senioři, občané zdravotně hendikepovaní a lidé ohrožení sociálním...

V metropoli přibylo o téměř o 300 více nakažených než před týdnem

26. února 2021 ve 12:30

V Praze ve čtvrtek přibylo 1653 potvrzených případů koronaviru, téměř o 300 více než před týdnem. Je to zároveň druhý nejvyšší denní přírůstek od prvního lednového týdne. S nákazou covid-19 dosud v hlavním městě zemřelo 1784 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva...

V Praze 9 pokračuje pilotní testování žáků na školách pomocí antigenních i PCR testů ze slin

25. února 2021 ve 21:20

Praha 9 ve spolupráci s GHC Genetics navazuje na první kolo pilotního testování a tento týden otestuje žáky prvních a druhých tříd v Základní škole Litvínovská, Základní škole Novoborská a žáky z Mateřské školy Veltruská a MŠ Novoborská. Antigenní i PCR testy jsou rodinám poskytnuty opět zdarma....

Po Libni a Ládví bude výdej respirátorů v Bohnicích

25. února 2021 ve 21:02

Zájem o respirátory trvá. Praha 8 chce pomoci občanům, kteří z různých důvodů neměli možnost se respirátorem vybavit a zítra nabídne seniorům a lidem v hmotné nouzi možnost převzít 3 kusy respirátorů na osobu také na stanovišti v Bohnicích.

Další články
Nahoru