Dnes Středa - zatazeno 2°C
Zítra Čtvrtek - snih 1°C
Středa 8. 12. 2021
Svátek má Květoslava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
KoronavirusSeniorská Praha

Praha 11 je na očkování připravena, čeká na vakcínu

Praha 11 je připravena na očkování proti nemoci covid-19. Nachystána jsou i tři očkovací centra, která budou zprovozněna ihned po dodání vakcín.

Městská část v uplynulých dnech připravila interní systém v rámci Prahy 11. „Prakticky to znamená, že jsou připravena očkovací místa v rámci naší městské části a jsou domluveni i praktičtí lékaři, kteří v případě, že dostaneme dostatečný počet vakcín, jsou připraveni očkovat naše obyvatele. Jen nemáme vakcíny," řekl Jiří Dohnal, starosta Prahy 11.

Přesný termín dodání vakcín ale Praha 11, podobně jako další městské části či města a obce, nezná.

„My bychom byli velmi rádi, kdyby to bylo ihned, to znamená dnes či zítra. Ale bohužel je nedostatek vakcín, tak nejsem schopný sdělit jakýkoliv termín. Sledujeme informační kanály, jednáme i s krajem, to znamená s hlavním městem Prahou a jakmile budou vakcíny k dispozici, tak náš systém ihned spustíme," dodal starosta.

„V naší městské části jsou očkováni prozatím alespoň klienti a zaměstnanci domů s pečovatelskou službou. Ti klienti, kteří chtěli být očkováni, tak už očkováni jsou a samozřejmě i pracovníci domů s pečovatelskou službou. 3000 seniorů, kterým je přes 85 let a bydlí na Jižním Městě, stále čeká, stejně jako my," říká radní Petr Jirava
 

Informace o očkování naleznou obyvatelé Prahy 11 na webových stránkách městské části nebo na seniorské lince 800 200 007, kde pracovníci pomohou s případnou registrací do Centrálního rezervačního systému.


Autor: TZ, red

Předvánoční cyklojízda pro seniory Prahy 11

5. prosince 2021 v 10:19

V pondělí 6. prosince zve Praha 11 seniory na další oblíbenou cyklojízdu pro seniory s Mirjou.

Praha 13: Retrokavárna i Vánoční punčování se ruší

5. prosince 2021 v 10:02

Vzhledem k momentální nepříznivé epidemiologické situaci Praha 13 ruší prosincovou Retrokavárna v KD Mlejn i Vánoční punčování a s ním spojené rozsvícení vánočního stromku, které se mělo konat ve čtvrtek 9. prosince v Domě sociálních služeb Lukáš.

Nemocnice Na Františku: Zájem o očkování je srovnatelný s jarními měsíci

4. prosince 2021 v 07:09

Od ledna letošního roku naočkovala Nemocnice Na Františku proti covidu-19 přes 24 tisíc lidí. Nejvíce zájemců, kteří si pro vakcínu přišli, bylo ve věkové kategorii 25–44 let. Mimořádný zájem o očkování byl v červnu a červenci, kdy si první nebo druhou dávku nechalo aplikovat dohromady téměř...

Očkování v Nemocnici sv. Kříže

30. listopadu 2021 v 18:41

Nemocnice sv. Kříže Žižkov zvyšuje kapacitu, rozšiřuje provozní dobu očkovacího centra.

Očkování v Praze 14 bez registrace

30. listopadu 2021 v 09:29

V obchodním Centru Černý Most v horním patře u východu na střešní parkoviště naproti fitness se v pondělí otevřelo nové očkovací místo FNKV.

Další články
Nahoru