dnes
Středa - zatazeno
0°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
0°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Praha 11 hledá provozovatele lékařské pohotovosti
Poliklinika Šustova. Foto: Krokodyl / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Praha 11 hledá provozovatele lékařské pohotovosti

Praha 11 vyhlásila výběrové řízení na poskytovatele lékařské služby pro dospělé a lékárenské pohotovostní služby pro občany Jižního Města. Zakázku včera radnice uveřejnila ve věstníku veřejných zakázek. Do konce tohoto roku provozuje na chodovské poliklinice pohotovost a nonstop lékárnu EUC Klinika Praha.

Nový poskytovatel lékařské služby první pomoci a lékárenské služby v Praze 11 by podle usnesení rady městské části pohotovost zajišťoval od ledna 2021 po dobu tří let. Zájemci mohou podávat nabídky do 3. listopadu.

Stěžejním kritériem je nejnižší nabízená cena za poskytování služeb za 36 měsíců při dodržení stanovených požadavků mimo jiné na profesní způsobilost a ekonomickou a technickou kvalifikaci účastníka řízení.

Vítěz výběrového řízení by měl být známý v listopadu. Termín uzavření smlouvy mezi vybraným dodavatelem a jihoměstskou radnicí se však může posunout podle toho, jak dlouho bude řízení trvat.

Pohotovost na Poliklinice Šustova nyní zajišťuje EUC Klinika Praha, a to od roku 2010. V budově provozuje i nonstop lékárnu. Původně byl konec kontraktu v březnu, radnice a nynější provozovatel služby smlouvu prodloužily do konce tohoto roku.

Podmínkou EUC Kliniky Praha byla dotace 3,8 milionu korun na zajištění lékařských služeb mimo ordinační hodiny ambulantních lékařů a na pohotovostní lékárenské služby. Finance společnosti poskytla Praha 11 z rozpočtové rezervy městské části, řekl již dříve ČTK místostarosta Prahy 11 Ondřej Prokop (ANO 2011).


Elektronický podpis nově na radnici Prahy 5

Včera ve 12:56

Praha 5 spustila od 1. prosince vydávání všech běžných typů certifikátů pro elektronickou komunikaci. Certifikáty si lze nově zařídit v úředních hodinách na pracovišti ověřování podpisů, listin a Czech POINT, které se nachází na ulici Štefánikova 13.

Nakladatelství ZEĎ nadělilo knihy lidem, kteří pečují o druhé

Včera v 10:23

Vtipné líčení výpravy za zvířaty do exotické Guyany, rozhovory s pětadvaceti předními českými lékaři nebo humorné poučení o našich útrobách, v nichž sídlí dobří a zlí mikrouti. I takové čtení věnovali Jan Pergler a Jan Dražan z nakladatelství ZEĎ v předvánočním čase lidem, kteří se obětavě starají...

Radnice Prahy 13 má otevřeno 20 hodin týdně

Včera v 10:10

Úřad městské části Praha 13 byl nucen omezit úřední hodiny od 12. října na základě usnesení vlády č. 994. Usnesení stanovilo, že orgány veřejné moci a správní orgány musí omezit úřední hodiny na 2 dny v týdnu v rozsahu 5 hodin v daném dni. Starosta městské části Praha 13 společně s tajemníkem...

Jednání Komise pro dotace a EU fondy RMČ. Praha 11 zveřejnila program

30. listopadu 2020 ve 12:25

Jednání komise je veřejné a bude se konat v úterý 1. prosince od 17:30 hodin prostřednictvím elektronického nástroje Microsoft Teams.

Nové elektromobily budou sloužit příspěvkovým organizacím

29. listopadu 2020 v 15:19

Metropole převzala ve čtvrtek 26. listopadu celkem 14 elektrovozů značky Nissan, které budou sloužit pro různé příspěvkové organizace napříč hlavním městem. Nakoupeny byly ve snaze o snížení emisí pevných částic a oxidů dusíku z dopravy a snížení hlukové zátěže v městském prostředí. V nejbližší...

V Běchovicích srazil rychlík mladého muže

28. listopadu 2020 v 11:47

U železniční zastávky v Běchovicích na východě Prahy dnes ráno krátce před sedmou hodinou srazil rychlík do Luhačovic přibližně třicetiletého muže. Ten zraněním na místě podlehl. Vlaky na trati mezi Běchovicemi a Úvaly nabíraly několik hodin zhruba patnáctiminutová...

Další články
Nahoru