Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 8. 12. 2021
Svátek má Květoslava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 11 hledá provozovatele lékařské pohotovosti
Poliklinika Šustova. Foto: Krokodyl / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Praha 11 hledá provozovatele lékařské pohotovosti

Praha 11 vyhlásila výběrové řízení na poskytovatele lékařské služby pro dospělé a lékárenské pohotovostní služby pro občany Jižního Města. Zakázku včera radnice uveřejnila ve věstníku veřejných zakázek. Do konce tohoto roku provozuje na chodovské poliklinice pohotovost a nonstop lékárnu EUC Klinika Praha.

Nový poskytovatel lékařské služby první pomoci a lékárenské služby v Praze 11 by podle usnesení rady městské části pohotovost zajišťoval od ledna 2021 po dobu tří let. Zájemci mohou podávat nabídky do 3. listopadu.

Stěžejním kritériem je nejnižší nabízená cena za poskytování služeb za 36 měsíců při dodržení stanovených požadavků mimo jiné na profesní způsobilost a ekonomickou a technickou kvalifikaci účastníka řízení.

Vítěz výběrového řízení by měl být známý v listopadu. Termín uzavření smlouvy mezi vybraným dodavatelem a jihoměstskou radnicí se však může posunout podle toho, jak dlouho bude řízení trvat.

Pohotovost na Poliklinice Šustova nyní zajišťuje EUC Klinika Praha, a to od roku 2010. V budově provozuje i nonstop lékárnu. Původně byl konec kontraktu v březnu, radnice a nynější provozovatel služby smlouvu prodloužily do konce tohoto roku.

Podmínkou EUC Kliniky Praha byla dotace 3,8 milionu korun na zajištění lékařských služeb mimo ordinační hodiny ambulantních lékařů a na pohotovostní lékárenské služby. Finance společnosti poskytla Praha 11 z rozpočtové rezervy městské části, řekl již dříve ČTK místostarosta Prahy 11 Ondřej Prokop (ANO 2011).


Autor: ČTK

Umělecká škola Klementa Slavického dostane peníze na dofinancování stavby

Dnes v 11:25

Pražští radní odsouhlasili poskytnutí investiční dotace městské části Praha 16 na dofinancování stavby nové budovy Základní umělecké školy (ZUŠ) Klementa Slavického v celkové výši 3 milionů korun.

Startup Night propojí pražské univerzity a inovativní nápady

Dnes v 07:59

Propojit studenty z pražských vysokých škol, kteří se zajímají o inovace, startupy a společensky prospěšné podnikání, chce akce Startup Night. Poprvé se uskuteční 9. prosince večer v Podnikatelském a inovačním centru hl. města Prahy (PIC) a představí několik úspěšných univerzitních startupů....

Radnice darovala policistům zdravotnické batohy

Dnes v 07:26

Starosta Prahy 11 Jiří Dohnal, radní Petr Jirava a vedoucí oddělení krizového řízení předali koncem listopadu dar – plně vybavené zdravotnické batohy – příslušníkům Pohotovostní motorizované jednotky (PMJ) v Praze-Ďáblicích. 

Poříční policie dostane moderní hlídkový člun

Dnes v 07:10

Praha posílí bezpečnost na Vltavě. Radní podpořili poskytnutí finanční podpory ve výši šesti milionů korun na pořízení hlídkové člunu včetně potřebného příslušenství a vybavení pro Poříční oddělení odboru služby pořádkové policie Krajského ředitelství Policie hl. m....

Praha 5 zvažuje zavedení bilingvní výuky na školách

Včera v 18:06

Praha 5 si pohrává s myšlenkou, že by v několika školách, které zřizuje, podpořila zavedení bilingvní výuky. Na svém facebookovém profilu to uvedla poslankyně a starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Mistrovství Evropy seniorských týmů v šachu podpořil magistrát

Včera v 11:06

Radní Prahy schválili individuální neinvestiční účelovou dotaci ve výši 120 tisíc korun na konání Mistrovství Evropy seniorských týmů v šachu. Akce se historicky poprvé uskutečnila na území České republiky, konkrétně se konala v termínu od 29. srpna do 8. září 2021 v pražském Hotelu Don...

Praha 4 vyhlásila dotační programy pro rok 2022

Včera v 08:53

Praha 4 dlouhodobě podporuje fyzické osoby a nestátní neziskové organizace, které systematicky pečují o obyvatele městské části, nebo svou činností přispívají k prevenci bezpečnosti a sociálně patologických jevů a integraci národnostních menšin, pomáhají rozvíjet volnočasové a jiné aktivity...

Město uvolní na nákupy vybavení do škol další peníze

Včera v 08:48

Radou hl. m. Prahy byl odsouhlasen tisk na malé investiční akce a nákupy na pražských středních školách za celkem 15 milionů korun. Součástí materiálu je i pořízení koncertního křídla značky Steinway & Sons pro Pražskou konzervatoř Na Rejdišti v hodnotě 4 milionů...

Další články
Nahoru