Dnes Sobota - jasno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 11 hledá provozovatele lékařské pohotovosti
Poliklinika Šustova. Foto: Krokodyl / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Praha 11 hledá provozovatele lékařské pohotovosti

Praha 11 vyhlásila výběrové řízení na poskytovatele lékařské služby pro dospělé a lékárenské pohotovostní služby pro občany Jižního Města. Zakázku včera radnice uveřejnila ve věstníku veřejných zakázek. Do konce tohoto roku provozuje na chodovské poliklinice pohotovost a nonstop lékárnu EUC Klinika Praha.

Nový poskytovatel lékařské služby první pomoci a lékárenské služby v Praze 11 by podle usnesení rady městské části pohotovost zajišťoval od ledna 2021 po dobu tří let. Zájemci mohou podávat nabídky do 3. listopadu.

Stěžejním kritériem je nejnižší nabízená cena za poskytování služeb za 36 měsíců při dodržení stanovených požadavků mimo jiné na profesní způsobilost a ekonomickou a technickou kvalifikaci účastníka řízení.

Vítěz výběrového řízení by měl být známý v listopadu. Termín uzavření smlouvy mezi vybraným dodavatelem a jihoměstskou radnicí se však může posunout podle toho, jak dlouho bude řízení trvat.

Pohotovost na Poliklinice Šustova nyní zajišťuje EUC Klinika Praha, a to od roku 2010. V budově provozuje i nonstop lékárnu. Původně byl konec kontraktu v březnu, radnice a nynější provozovatel služby smlouvu prodloužily do konce tohoto roku.

Podmínkou EUC Kliniky Praha byla dotace 3,8 milionu korun na zajištění lékařských služeb mimo ordinační hodiny ambulantních lékařů a na pohotovostní lékárenské služby. Finance společnosti poskytla Praha 11 z rozpočtové rezervy městské části, řekl již dříve ČTK místostarosta Prahy 11 Ondřej Prokop (ANO 2011).


PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru