Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Středa 17. 4. 2024
Svátek má Rudolf
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 11 hledá firmu, která provede projekční práce pro opravu DPS Janouchova
Domov pro seniory Jižní Město a odlehčovací centrum. Foto: jmsoc.cz

Praha 11 hledá firmu, která provede projekční práce pro opravu DPS Janouchova

Praha 11 nyní hledá firmu, která provede projekční a inženýrské práce pro plánovanou rekonstrukci Domova pro seniory (DPS) v ulici Janouchova. Náklady na opravy a nástavbu objektu, kde se o klienty starají pracovníci firmy Jihoměstská sociální, odhadlo studio V4R v roce 2021 na 117 milionů korun. Zájemci mohou své nabídky do tendru podávat do 26. července. Vyplývá to z dokumentů k veřejné zakázce.

Budova v Hájích určená seniorům nyní sestává ze dvou jednopodlažních a dvou dvoupodlažních pavilonů, které spojuje chodba. Část objektu dříve sloužila mateřské škole, dvoupodlažní pavilon, v němž sídlí odlehčovací služby, byl přistavený v roce 2005.

Podle architektonické studie od firmy V4R by měla nad částí objektu vyrůst patra nová. Objekt v ulici Janouchova by tak měl mít tři podlaží.

Po opravách a nástavbě nových prostor by v budově mělo být 109 lůžek. V současnosti je podle informací na webu radnice v DPS 79 postelí.

Díky rekonstrukci rovněž vzroste počet jednolůžkových pokojů, po nichž je podle zástupců V4R v současnosti poptávka. Navrženo jich je 27. V budově jsou plánované mimo jiné také vstupní hala, společenská místnost, kuchyně, prádelna a administrativní prostory.

Firma, která tendr vyhraje, bude mít na starost projekční a inženýrské práce a výkon autorského dozoru na stavbě. Předpokládaná hodnota zakázky je 8,4 milionu korun bez DPH.

Nabídky firem, které se tendru zúčastní, se budou posuzovat na základě nabízené ceny a kvality realizačního týmu. Smlouvu by chtěla radnice jedenácté pražské městské části s vítězem soutěže uzavřít v srpnu.

Na Jižním Městě vládnou Piráti, ANO, ODS, TOP 09 a STAN. Mezi koaličními partnery na Jižním Městě jsou od jara 2021 spory a některé politické subjekty následně uvedly, že se necítí být dále vázané koaliční smlouvou. Městská část, kde žije 77 600 obyvatel, zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů.


Autor: ČTK

Tragédie v Kyjích: Vlak srazil dva muže, přebíhali přes koleje

Včera v 09:41

Kolem půl desáté v pondělí večer došlo k tragédii u železniční zastávky Praha – Kyje. Dva muže, které přebíhali přes koleje v místech, kde to je zakázáno, srazil vlak mířící do centra Prahy. Oba na místě zemřeli. Železniční doprava byla odkloněna.

Dotační program podpoří inovační akce

15. dubna 2024 v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

Další články
Nahoru