Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 19°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 11 hledá firmu, která provede projekční práce pro opravu DPS Janouchova
Domov pro seniory Jižní Město a odlehčovací centrum. Foto: jmsoc.cz

Praha 11 hledá firmu, která provede projekční práce pro opravu DPS Janouchova

Praha 11 nyní hledá firmu, která provede projekční a inženýrské práce pro plánovanou rekonstrukci Domova pro seniory (DPS) v ulici Janouchova. Náklady na opravy a nástavbu objektu, kde se o klienty starají pracovníci firmy Jihoměstská sociální, odhadlo studio V4R v roce 2021 na 117 milionů korun. Zájemci mohou své nabídky do tendru podávat do 26. července. Vyplývá to z dokumentů k veřejné zakázce.

Budova v Hájích určená seniorům nyní sestává ze dvou jednopodlažních a dvou dvoupodlažních pavilonů, které spojuje chodba. Část objektu dříve sloužila mateřské škole, dvoupodlažní pavilon, v němž sídlí odlehčovací služby, byl přistavený v roce 2005.

Podle architektonické studie od firmy V4R by měla nad částí objektu vyrůst patra nová. Objekt v ulici Janouchova by tak měl mít tři podlaží.

Po opravách a nástavbě nových prostor by v budově mělo být 109 lůžek. V současnosti je podle informací na webu radnice v DPS 79 postelí.

Díky rekonstrukci rovněž vzroste počet jednolůžkových pokojů, po nichž je podle zástupců V4R v současnosti poptávka. Navrženo jich je 27. V budově jsou plánované mimo jiné také vstupní hala, společenská místnost, kuchyně, prádelna a administrativní prostory.

Firma, která tendr vyhraje, bude mít na starost projekční a inženýrské práce a výkon autorského dozoru na stavbě. Předpokládaná hodnota zakázky je 8,4 milionu korun bez DPH.

Nabídky firem, které se tendru zúčastní, se budou posuzovat na základě nabízené ceny a kvality realizačního týmu. Smlouvu by chtěla radnice jedenácté pražské městské části s vítězem soutěže uzavřít v srpnu.

Na Jižním Městě vládnou Piráti, ANO, ODS, TOP 09 a STAN. Mezi koaličními partnery na Jižním Městě jsou od jara 2021 spory a některé politické subjekty následně uvedly, že se necítí být dále vázané koaliční smlouvou. Městská část, kde žije 77 600 obyvatel, zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů.


Autor: ČTK

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru