Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - oblacno 4°C
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 11 eviduje kolem 250 žádostí na odstranění vraků
Ilustrační foto: archiv

Praha 11 eviduje kolem 250 žádostí na odstranění vraků

Dlouhodobě odstavených aut, která mají propadlou technickou kontrolu déle jak půl roku, je v ulicích a na parkovištích v městské části několik stovek. Vedení Prahy 11 aktuálně eviduje kolem 250 žádostí na odstranění těchto vraků.

„Naše státní správa má pravomoci při odstraňování vraků, bohužel většina vozidel nenaplňuje podstatu vraku ze zákona a v tomto smyslu jsme se Správou služeb v úzkém kontaktu a naši úředníci mohou vstupovat do některých databází a předpřipravovat materiály pro Správu služeb," řekl radní pro dopravu a otevřenou radnici Martin Duška (Piráti).

Právě Správa služeb hl. m. Prahy následně provede kroky vedoucí k odtahu těchto vozidel. Na ta mohou upozorňovat sami obyvatelé Prahy 11 a to hned několika způsoby.

„Buď může občan přímo na webové stránce Správy služeb nahlásit podezření na vozidlo s propadlou technickou zkouškou nebo zvolit jednodušší formu, mailovou komunikaci. Stačí zaslat fotografie a popis ulice na e-mail: vraky@praha11.cz a naši úředníci už vozidlo dohledají. Nebo lze použít celopražský systém, aplikaci změňte.to," řekl Duška.

„Za rok 2020 bylo celkem odtaženo 72 vozidel, z toho 16 byly právě vraky a přes 50 bylo vozidel s propadlou technickou zkouškou," dodal Martin Duška.


Autor: TZ, red

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Pětice aktivistů se spoutala řetězem na Nuselském mostě

18. ledna 2022 ve 14:56

Na Nuselském mostě se dnes ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra.

Pražská propagace očkování se stala nejlepší reklamní kampaní v Česku za rok 2021

18. ledna 2022 ve 13:18

Odborníci na marketing v rámci dlouhodobého projektu Reklamní katovna na webu mediar.cz vyhodnotili kampaň k očkování Magistrátu hl. m. Prahy od agentury DDB Prague jako jednu ze dvou nejlepších v České republice za uplynulý rok.

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

17. ledna 2022 ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Další články
Nahoru