Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - zatazeno 2°C
Pondělí 12. 4. 2021
Svátek má Julius
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 11 eviduje kolem 250 žádostí na odstranění vraků
Ilustrační foto: archiv

Praha 11 eviduje kolem 250 žádostí na odstranění vraků

Dlouhodobě odstavených aut, která mají propadlou technickou kontrolu déle jak půl roku, je v ulicích a na parkovištích v městské části několik stovek. Vedení Prahy 11 aktuálně eviduje kolem 250 žádostí na odstranění těchto vraků.

„Naše státní správa má pravomoci při odstraňování vraků, bohužel většina vozidel nenaplňuje podstatu vraku ze zákona a v tomto smyslu jsme se Správou služeb v úzkém kontaktu a naši úředníci mohou vstupovat do některých databází a předpřipravovat materiály pro Správu služeb," řekl radní pro dopravu a otevřenou radnici Martin Duška (Piráti).

Právě Správa služeb hl. m. Prahy následně provede kroky vedoucí k odtahu těchto vozidel. Na ta mohou upozorňovat sami obyvatelé Prahy 11 a to hned několika způsoby.

„Buď může občan přímo na webové stránce Správy služeb nahlásit podezření na vozidlo s propadlou technickou zkouškou nebo zvolit jednodušší formu, mailovou komunikaci. Stačí zaslat fotografie a popis ulice na e-mail: vraky@praha11.cz a naši úředníci už vozidlo dohledají. Nebo lze použít celopražský systém, aplikaci změňte.to," řekl Duška.

„Za rok 2020 bylo celkem odtaženo 72 vozidel, z toho 16 byly právě vraky a přes 50 bylo vozidel s propadlou technickou zkouškou," dodal Martin Duška.


Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

Dnes v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

Dnes v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

Dnes v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

Včera v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Nová klubovna pro skauty z Prahy 8

10. dubna 2021 v 08:12

Klubovna pro skauty z Prahy 8 se v současné době dokončuje v areálu mateřské školy Dolákova. Skauti budou mít k dispozici zázemí k tvůrčím aktivitám včetně kuchyňky. Klubovna byla jedna z priorit radnice osmé městské části, i když cesta k vybudování nebyla...

Další články
Nahoru