Dnes Pondělí - snih 0°C
Zítra Úterý - snih 0°C
Pondělí 18. 1. 2021
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 11 eviduje kolem 250 žádostí na odstranění vraků
Ilustrační foto: archiv

Praha 11 eviduje kolem 250 žádostí na odstranění vraků

Dlouhodobě odstavených aut, která mají propadlou technickou kontrolu déle jak půl roku, je v ulicích a na parkovištích v městské části několik stovek. Vedení Prahy 11 aktuálně eviduje kolem 250 žádostí na odstranění těchto vraků.

„Naše státní správa má pravomoci při odstraňování vraků, bohužel většina vozidel nenaplňuje podstatu vraku ze zákona a v tomto smyslu jsme se Správou služeb v úzkém kontaktu a naši úředníci mohou vstupovat do některých databází a předpřipravovat materiály pro Správu služeb," řekl radní pro dopravu a otevřenou radnici Martin Duška (Piráti).

Právě Správa služeb hl. m. Prahy následně provede kroky vedoucí k odtahu těchto vozidel. Na ta mohou upozorňovat sami obyvatelé Prahy 11 a to hned několika způsoby.

„Buď může občan přímo na webové stránce Správy služeb nahlásit podezření na vozidlo s propadlou technickou zkouškou nebo zvolit jednodušší formu, mailovou komunikaci. Stačí zaslat fotografie a popis ulice na e-mail: vraky@praha11.cz a naši úředníci už vozidlo dohledají. Nebo lze použít celopražský systém, aplikaci změňte.to," řekl Duška.

„Za rok 2020 bylo celkem odtaženo 72 vozidel, z toho 16 byly právě vraky a přes 50 bylo vozidel s propadlou technickou zkouškou," dodal Martin Duška.


Praha podporuje návrh na zrušení zastropování školkovného

Dnes ve 14:39

Hlavní město už v loňském roce aktivně vyslovilo svůj nesouhlas s vládní novelou zákona o poskytování péče v dětských skupinách. Ty by již brzy mohly přijít o peníze z evropských fondů a novela Ministerstva práce a sociálních věcí ČR je chce transformovat na jesle. Provozovatelé by navíc touto...

První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Včera ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Další články
Nahoru