dnes
Pátek - prehanky-dest
16°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
10°C
pozítří
Neděle - zatazeno
13°C
Praha 11: Domov pro seniory Chodov slaví 30 let
V Domově se natáčely i scény pro seriál Ulice. Foto: Pavla Masopustová

Praha 11: Domov pro seniory Chodov slaví 30 let

„Umístěním do domova život nekončí.“ Domov na pražském Chodově slaví třicet let svého trvání. Ve středu 12. března bude od 14 hodin slavnostně zahájen cyklus pořadů věnovaných historii místa, událostem a proměnám za tři desítky let. Celoroční vzpomínková dramaturgie zahrnuje například výstavu a rozhovory s osobnostmi se zaměřením na specifika architektury sociální stavby dvojice architektů Vlada Miluniče a Jana Línka.

Připravena bude prezentace autorů uměleckých interiérových realizací, filmové a televizní dokumenty, ale také kulturní a společenská setkání pracovníků, obyvatel a jejich blízkých i veřejnosti.

Programová skladba nabídne škálu zajímavostí, které reflektují třicet let jedné instituce, která by svou rozlohou a počtem obyvatel mohla připomínat nejednu vesnici či městečko v České republice.

„Jubileum ale nepřipomene jen, jak dlouho zde stojí tato budova, ale zejména je možností poukázat i na to, kam jsme se posunuli v péči o seniory. Jak se změnila kvalita služby, ať už v závislosti na legislativních změnách, nebo z hlediska společnosti. Také jde o rekapitulaci posledních pěti let, kdy se ustálil tým pracovníků, způsoby podpory a péče a tím nastaly mnohé pozitivní změny,“ říká ředitelka Ilona Veselá.

Vstup na kulturní pořady, přednášky, sportovní akce je pro klienty i veřejnost zdarma. Informace o programu jsou k nalezení na www.seniordomov.cz.

Chodovský Domov, jehož patronem je Otakar Brousek ml., poskytuje pobytovou sociální službu 260 seniorům. Zajišťuje nepřetržitou komplexní podporu a péči a snaží se zabezpečit seniorům bezpečné a příjemné prostředí s odbornou péčí, které se bude co nejvíce podobat jejich přirozenému prostředí, ve kterém z důvodu snížené soběstačnosti, pro vysoký věk, sociální důvody a změny ve zdravotním stavu nemohou nadále zůstat.
Domov pro seniory Chodov je moderní institucí, která kopíruje celosvětové trendy v péči o seniory, a to jak vybaveností, otevřeností, tak zaváděním nových metod péče.


innogy podporuje ŽIVOT 90

23. září 2020 v 19:17

innogy Česká republika podporuje projekt ŽIVOT 90 v osvětě mezi staršími lidmi o potřebě očkování proti chřipce a pneumokoku.

Pátek: Svatováclavský pochod v Praze 13

23. září 2020 v 07:11

Praha 13 zve v pátek 25. září nejen seniory na již tradiční Svatováclavský pochod. Startuje se v 10 hodin od Střediska sociálních služeb Prahy 13.

Praha 1 oslaví Den seniorů v Parku Kampa

21. září 2020 v 15:48

Program plný zábavy a kultury nabídne oslava dne seniorů v parku Kampa. Uvidíte vystoupení kapel Dixie Band Městské policie, kapel Masakrózní hustec a Muzikanti z Kampy, ale také Jiřího Helekala s dcerou Kateřinou.

Praha 1 dočasně ruší některé akce pro seniory

15. září 2020 v 08:06

V souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru a v souladu s minimalizováním rizika nákazy se vedení radnice rozhodlo zrušit tyto akce:

Roušky pro seniory Prahy 9

3. září 2020 v 08:20

Radnice Prahy 9 po celé prázdniny zachovala distribuci ochranných prostředků pro seniory. Ti si mohou stále přijít pro dezinfekci a roušky od 16 do 17 hodin do dvora radnice ve Vysočanech.

Cyklus přednášek pro seniory Prahy 5 startuje v září

2. září 2020 v 08:43

Praha 5 připravila ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy nový, již osmý cyklus dvouhodinových vzdělávacích přednášek z oblasti prevence kriminality „Senior akademie“. Určen je pro všechny aktivní seniory s trvalým bydlištěm v Praze 5.

Kurzy cvičení pro seniory Prahy 8 zdarma

2. září 2020 v 07:24

Praha 8 zve seniory na kurzy cvičení každý pátek od 10 do 12:30 hodin v Centru RoSa.

Všichni jsme vítězi. Fresh senior festival zve do Villy Pellé

27. srpna 2020 v 08:50

Osmý ročník Fresh senior festivalu se letos koná 21. září. Proběhne v prostředí Villy Pellé v Bubenči s mottem Všichni jsme vítězi.

Praha 11: Komentovaná vycházka pro seniory do Grébovky

26. srpna 2020 v 11:25

Zahradu na Grébovku překřtili Pražané po jejím zakladateli Moritzi Gröbe, který zdevastovaný pozemek 17 let kultivoval. Na konci r. 1888 to byla zalesněná zelená stráň s více než 120 druhy mnohdy exotických dřevin. Procházkou a historií seniory Prahy 11 provede v sobotu 26. září...

Praha 11: Jihoměstská sociální zve seniory na turistickou vycházku

20. srpna 2020 v 09:49

Na rozhlednu Špulku se senioři Prahy 11 mohou vydat ve čtvrtek 10. září. Odjíždí se z Prahy hl. n. v 9:05 hodin, nebo z nádraží Horní Měcholupy v 9: 22 hodin.

Letní den seniorů Prahy 1

14. srpna 2020 ve 13:13

První srpnový čtvrtek patřil seniorům z Prahy 1, na které kromě návštěvy Muzea Karlova mostu čekala plavba po Vltavě.

Další články
Nahoru