Dnes Středa - skorojasno 22°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 11 dočasně přeruší provoz skladů materiální pomoci Ukrajině

Praha 11 více než dva měsíce pomáhá ukrajinským občanům, kteří přišli na Jižní Město hledat dočasné útočiště před probíhající válkou. Radnice pro ně zajistila přechodné ubytování v několika zařízeních, stravování, asistenci tlumočníků a interkulturních pracovníků, kontakt s úřady a mnoho dalšího, včetně otevření dvou skladů materiální pomoci.

Nyní jsou již rodiny, které přišly na Prahu 11, v základním měřítku zajištěné. Mají střechu nad hlavou, vyřízené potřebné doklady, povolení k pobytu a mnozí z nich mají zaměstnání. Co se týče pokrytí základních potřeb, jsou již tedy plně soběstační.

Od pondělí 2. května proto radnice dočasně přerušuje provoz obou skladů materiální pomoci, tj. skladu na adrese Opatovská 874 a výdejního skladu oblečení v ulici K Milíčovu.

Všechny věci budou nyní uskladněny a uschovány pro případné další příchozí tak, aby bylo možné je v případě potřeby opět obratem poskytnout.

Praha 11 a spolupracující organizace se nyní primárně zaměří na další fázi pomoci ukrajinským občanům, konkrétně především na jejich postupné zapojení do společnosti.


Autor: Alo

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Další články
Nahoru