Dnes Neděle - zatazeno 14°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 11°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 11 dočasně přeruší provoz skladů materiální pomoci Ukrajině

Praha 11 více než dva měsíce pomáhá ukrajinským občanům, kteří přišli na Jižní Město hledat dočasné útočiště před probíhající válkou. Radnice pro ně zajistila přechodné ubytování v několika zařízeních, stravování, asistenci tlumočníků a interkulturních pracovníků, kontakt s úřady a mnoho dalšího, včetně otevření dvou skladů materiální pomoci.

Nyní jsou již rodiny, které přišly na Prahu 11, v základním měřítku zajištěné. Mají střechu nad hlavou, vyřízené potřebné doklady, povolení k pobytu a mnozí z nich mají zaměstnání. Co se týče pokrytí základních potřeb, jsou již tedy plně soběstační.

Od pondělí 2. května proto radnice dočasně přerušuje provoz obou skladů materiální pomoci, tj. skladu na adrese Opatovská 874 a výdejního skladu oblečení v ulici K Milíčovu.

Všechny věci budou nyní uskladněny a uschovány pro případné další příchozí tak, aby bylo možné je v případě potřeby opět obratem poskytnout.

Praha 11 a spolupracující organizace se nyní primárně zaměří na další fázi pomoci ukrajinským občanům, konkrétně především na jejich postupné zapojení do společnosti.


Autor: Alo

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Dnes v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru