Dnes Sobota - zatazeno 12°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 8°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha 11 dočasně přeruší provoz skladů materiální pomoci Ukrajině

Praha 11 více než dva měsíce pomáhá ukrajinským občanům, kteří přišli na Jižní Město hledat dočasné útočiště před probíhající válkou. Radnice pro ně zajistila přechodné ubytování v několika zařízeních, stravování, asistenci tlumočníků a interkulturních pracovníků, kontakt s úřady a mnoho dalšího, včetně otevření dvou skladů materiální pomoci.

Nyní jsou již rodiny, které přišly na Prahu 11, v základním měřítku zajištěné. Mají střechu nad hlavou, vyřízené potřebné doklady, povolení k pobytu a mnozí z nich mají zaměstnání. Co se týče pokrytí základních potřeb, jsou již tedy plně soběstační.

Od pondělí 2. května proto radnice dočasně přerušuje provoz obou skladů materiální pomoci, tj. skladu na adrese Opatovská 874 a výdejního skladu oblečení v ulici K Milíčovu.

Všechny věci budou nyní uskladněny a uschovány pro případné další příchozí tak, aby bylo možné je v případě potřeby opět obratem poskytnout.

Praha 11 a spolupracující organizace se nyní primárně zaměří na další fázi pomoci ukrajinským občanům, konkrétně především na jejich postupné zapojení do společnosti.


Autor: Alo

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Další články
Nahoru