Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Zpravodajství

Praha 11 dočasně přeruší provoz skladů materiální pomoci Ukrajině

Praha 11 více než dva měsíce pomáhá ukrajinským občanům, kteří přišli na Jižní Město hledat dočasné útočiště před probíhající válkou. Radnice pro ně zajistila přechodné ubytování v několika zařízeních, stravování, asistenci tlumočníků a interkulturních pracovníků, kontakt s úřady a mnoho dalšího, včetně otevření dvou skladů materiální pomoci.

Nyní jsou již rodiny, které přišly na Prahu 11, v základním měřítku zajištěné. Mají střechu nad hlavou, vyřízené potřebné doklady, povolení k pobytu a mnozí z nich mají zaměstnání. Co se týče pokrytí základních potřeb, jsou již tedy plně soběstační.

Od pondělí 2. května proto radnice dočasně přerušuje provoz obou skladů materiální pomoci, tj. skladu na adrese Opatovská 874 a výdejního skladu oblečení v ulici K Milíčovu.

Všechny věci budou nyní uskladněny a uschovány pro případné další příchozí tak, aby bylo možné je v případě potřeby opět obratem poskytnout.

Praha 11 a spolupracující organizace se nyní primárně zaměří na další fázi pomoci ukrajinským občanům, konkrétně především na jejich postupné zapojení do společnosti.


Autor: Alo

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru