Dnes Pondělí - obcasny-dest 16°C
Zítra Úterý - polojasno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 11 chce pokračovat v zakládání luk a květinových záhonů
Květnatá louka. Foto: archiv

Praha 11 chce pokračovat v zakládání luk a květinových záhonů

Plánuje Praha 11 letos výsadbu stromů a bude muset naopak některé kácet? Bude se v některých parcích měnit mobiliář? Vzniknou další květnaté louky a trvalkové záhony? Na dotazy serveru Pražský patriot odpovídal radní jedenácté městské části Michal Veselský (Praha 11 Sobě / Zelení).

Plánuje Praha 11 na nadcházející jarní období výsadby stromů nebo další zeleně?

V letošním roce plánuje městská část Praha 11, tak jako každý rok, výsadbu alejových dřevin. Výsadba stromů bude rozdělena do dvou příhodných období, a to na jarní a podzimní termín. K výsadbě jsou používány školkařské výpěstky alejových dřevin s obvodem kmínku, měřeného ve výšce jednoho metru, minimálně 16 až 18 centimetrů. Jedná se o vzrostlé dřeviny, které na místě výsadby brzo po ujmutí začnou plnit své ekologické a mikroklimatické funkce. 

Bude se někde naopak muset kácet? 

Bohužel jako každý rok je některé dřeviny nutné z provozně bezpečnostních důvodů z ploch veřejné zeleně odstranit. Jsou ale vždy nahrazovány novou výsadbou. Cílem péče o dřeviny je udržovat je po co nejdelší období jejich života v dobrém zdravotním stavu pomocí zálivky, přihnojování a arboristických prací v jejich koruně. I přes veškerou poskytnutou péči však dochází k postupnému stárnutí a u některých k nutnosti průběžné obnovy. 

Bude s v některých parcích měnit mobiliář?

Výměna mobiliáře na území Prahy 11 probíhá kontinuálně dle potřeby jednotlivých stanovišť. Mobiliář je též pravidelně opravován a lakován. V letošním roce může dojít k výměně mobiliáře ve vnitrobloku Jašíkova a Petýrkova, kde je v současné době připravována projektová dokumentace k regeneracím těchto prostor. 

Chystá radnice v oblasti péče o zeleň na letošek nějaké další novinky? 

Městská část pokračuje v nastaveném trendu zakládání květnatých luk a převodu nevhodných zpevněných ploch na trvalkové záhony. Náklady na založení květnatých luk a trvalkových záhonů se pohybují v řádech deseti až sto tisíců korun v návaznosti na rozlohu upravované plochy.


Autor: Jan Puci

Corgi Race Cup v Praze 4

Dnes v 08:44

Corgi Race Cup pro milovníky tohoto psího plemene se koná v sobotu 27. dubna.

Čarodějnice v parku U Čeňku

Dnes v 06:17

Odpoledne se zábavou, občerstvením, aktivitami a pálením čarodějnice. V úterý 30. dubna si můžete užít zábavu v parku U Čeňku.

V Praze 15 se vzpomínalo na Antonína Švehlu

Včera v 11:33

Zástupci patnácté městské části, spolků a organizací se včera sešli, aby si připomněli 151. výročí narození prvorepublikového státníka a hostivařského rodáka Antonína Švehly.

Srdíčkové dny pomohou mamince Emminky

Včera v 11:24

Již před bezmála čtvrtstoletím vznikl hlavách zakladatelů obecně prospěšné společnosti Život dětem projekt Srdíčkových dnů. Celorepublikové sbírky na pomoc rodinám s váženě nemocnými dětmi. Její jarní část proběhne v ulicích českých, moravských a slezských měst a obcí v týdnu od 15. do 19. dubna....

Ekofest 2024: Den Země v Malešicích

Včera v 06:10

V Malešickém parku se v sobotu 20. dubna mezi 11 až 18 hodinou koná Den Země. 

Potravinová banka v Praze 2 bude následující dvě pondělí uzavřena

Včera v 05:50

Z organizačních důvodů se 15. a 22. dubna na Novoměstské radnici nebude konat výdej Potravinové banky. Další výdej bude následující pondělí 29. dubna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 16. týden

13. dubna 2024 v 08:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Stan proti melanomu

13. dubna 2024 v 08:03

Nechat si zdarma vyšetřit znaménka můžete 22. – 23. dubna na Václavském náměstí.

Pojď dál 2024. Festival hudby a pohybu

13. dubna 2024 v 07:54

Festival Pojď dál startuje v sobotu 4. května ve 12 hodin v parku u budovy školy Jedličkova ústavu. Moderuje Láďa Angelovič a kromě mnoha skvělých kapel uvidíte a uslyšíte písničky z nově chystaného CD.

Šermířský festival

13. dubna 2024 v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

12. dubna 2024 ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Další články
Nahoru