Dnes Středa - jasno 22°C
Zítra Čtvrtek - jasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 11 by mohla své akcie ve firmě stavící sportoviště prodat za 41 milionů korun
Plánovaná podoba areálu ledových sportů. Vizualizace: Praha 11

Praha 11 by mohla své akcie ve firmě stavící sportoviště prodat za 41 milionů korun

Za podíl Prahy 11 ve firmě AR Delta, která na Jižním Městě staví Areál ledových sportů (ALS) s krytým kluzištěm a dráhami pro curling, nabídla společnost ALS Investors radnici 41 milionů korun. Vyplývá to z dopisu adresovaného zastupitelům Prahy 11, který má ČTK k dispozici. O prodeji podílu radnice bude rozhodovat zastupitelstvo městské části. Praha 11 je nyní držitelem polovičního podílu v AR Delta, druhým akcionářem je ALS Investors.

O prodeji 20 kmenových akcií Prahy 11 v AR Delta firmě ALS Investors by zastupitelé městské části měli jednat ve čtvrtek. ALS Investors za akcie městské části ve společném podniku nyní nabízí 41 milionů korun, uvedl v dopise ze 3. května za ALS Investors předseda představenstva firmy Tomáš Kučera.

ALS Investors, za níž stojí Kučera a od loňského roku také investiční skupina Kaprain založená Karlem Pražákem, má na nákup akcií městské části předkupní právo. Prodej akcií firmě ALS Investors byl na programu jednání zastupitelů už 21. dubna, zastupitelé se k bodu ale nedostali. Tehdy byla prodejní cena 40 milionů korun.

Prodej akcií městské části byl předmětem jednání na zasedání zastupitelstva Prahy 11 už několikrát. V září 2021 schválilo zastupitelstvo usnesení o revizi majetkové účasti městské části na projektu. V polovině února bylo rozhodnuto, že se akcie městské části budou prodávat nejméně za 40 milionů.

Tolik peněz totiž Praha 11 do projektu vložila, když v roce 2020 nakoupila akcie AR Delta za pět milionů korun díky dotaci z pražského magistrátu a za dalších 35 milionů korun, které radnice získala od Prahy jako bezúročnou půjčku, navýšila kapitál ve firmě.

Areál ledových sportů se staví na městském pozemku u základní školy Ke Kateřinkám. Výstavba sportoviště se připravovala několik let. Soukromý investor s přípravami začal v roce 2014. Stavební práce začaly začátkem roku 2019 s předpokladem, že stavba vyjde na zhruba 120 milionů a hotovo bude v polovině roku 2020.

Termín dokončení stavby se podle dřívějšího vyjádření předsedy správní rady AR Delta Petra Přenosila posouval mimo jiné kvůli dlouhému stavebnímu řízení a vládním opatření vůči covidu-19. Podle informací z poloviny dubna by měla být stavba areálu hotová do konce tohoto roku.


Autor: ČTK

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

Dnes v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Další články
Nahoru