Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 1. 12. 2022
Svátek má Iva
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 11 by mohla své akcie ve firmě stavící sportoviště prodat za 41 milionů korun
Plánovaná podoba areálu ledových sportů. Vizualizace: Praha 11

Praha 11 by mohla své akcie ve firmě stavící sportoviště prodat za 41 milionů korun

Za podíl Prahy 11 ve firmě AR Delta, která na Jižním Městě staví Areál ledových sportů (ALS) s krytým kluzištěm a dráhami pro curling, nabídla společnost ALS Investors radnici 41 milionů korun. Vyplývá to z dopisu adresovaného zastupitelům Prahy 11, který má ČTK k dispozici. O prodeji podílu radnice bude rozhodovat zastupitelstvo městské části. Praha 11 je nyní držitelem polovičního podílu v AR Delta, druhým akcionářem je ALS Investors.

O prodeji 20 kmenových akcií Prahy 11 v AR Delta firmě ALS Investors by zastupitelé městské části měli jednat ve čtvrtek. ALS Investors za akcie městské části ve společném podniku nyní nabízí 41 milionů korun, uvedl v dopise ze 3. května za ALS Investors předseda představenstva firmy Tomáš Kučera.

ALS Investors, za níž stojí Kučera a od loňského roku také investiční skupina Kaprain založená Karlem Pražákem, má na nákup akcií městské části předkupní právo. Prodej akcií firmě ALS Investors byl na programu jednání zastupitelů už 21. dubna, zastupitelé se k bodu ale nedostali. Tehdy byla prodejní cena 40 milionů korun.

Prodej akcií městské části byl předmětem jednání na zasedání zastupitelstva Prahy 11 už několikrát. V září 2021 schválilo zastupitelstvo usnesení o revizi majetkové účasti městské části na projektu. V polovině února bylo rozhodnuto, že se akcie městské části budou prodávat nejméně za 40 milionů.

Tolik peněz totiž Praha 11 do projektu vložila, když v roce 2020 nakoupila akcie AR Delta za pět milionů korun díky dotaci z pražského magistrátu a za dalších 35 milionů korun, které radnice získala od Prahy jako bezúročnou půjčku, navýšila kapitál ve firmě.

Areál ledových sportů se staví na městském pozemku u základní školy Ke Kateřinkám. Výstavba sportoviště se připravovala několik let. Soukromý investor s přípravami začal v roce 2014. Stavební práce začaly začátkem roku 2019 s předpokladem, že stavba vyjde na zhruba 120 milionů a hotovo bude v polovině roku 2020.

Termín dokončení stavby se podle dřívějšího vyjádření předsedy správní rady AR Delta Petra Přenosila posouval mimo jiné kvůli dlouhému stavebnímu řízení a vládním opatření vůči covidu-19. Podle informací z poloviny dubna by měla být stavba areálu hotová do konce tohoto roku.


Autor: ČTK

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

Dnes v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru