Dnes Pátek - skorojasno 13°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 12°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 11 by mohla prodat část akcií firmy, stavící Areál ledových sportů
Plánovaná podoba Areálu ledových sportů. Vizualizace: Praha 11

Praha 11 by mohla prodat část akcií firmy, stavící Areál ledových sportů

Firma ALS Investors chce od Prahy 11 odkoupit část jejích akcií ve firmě AR Delta, která staví Areál ledových sportů. Za 30 procent podílu nabízí 24 milionů korun. Praha 11 by se tak mohla stát 20 procentním podílníkem v AR Delta, akcionář ALS Investors by měl 80 procent. Vyplývá to z dokumentů, které má ČTK k dispozici.

Nyní mají oba akcionáři ve firmě AR Delta poloviční podíl. Zastupitelstvo Prahy 11 ale v září schválilo usnesení o revizi majetkové účasti městské části na projektu. Na konkrétním postupu se zatím zastupitelé nedohodli. Areál ledových sportů, v němž má být kryté kluziště a dráhy pro curling, se nyní staví na městském pozemku u základní školy Ke Kateřinkám.

Společnost ALS Investors, která je v současnosti stejně jako Praha 11 majitelem poloviny podílu ve firmě AR Delta, nabízí městské části za odkup části jejích akcií 24 milionů. V případě, že by k navrhované transakci došlo, by se firma ALS Investors stala vlastníkem 80 procent podílu firmy, Praze 11 by zůstalo 20 procent.

Zároveň by Praha 11 měla podle nabídky ALS Investors nárok na dva zástupce v čtyřčlenné dozorčí radě společnosti. Městská část by tak mohla jejich prostřednictvím ovlivnit rozhodování o využití ALS v čase od 9:00 do 14:00, jak se píše v dokumentu, který předseda představenstva ALS Investors Tomáš Kučera zaslal na radnici. Kučera rovněž deklaroval, že ALS Investors v současnosti o prodeji svého podílu neuvažuje.

Případný prodej podílu městské části byl předmětem jednání na zasedání zastupitelů Prahy 11 v říjnu. Starosta Prahy 11 Jiří Dohnal (Piráti), místostarosta Martin Sedeke (ODS) a zastupitel a předseda klubu ANO v Praze 11 Martin Horák (ANO) tehdy navrhovali, aby Praha 11 svůj podíl prodala nejméně za 40 milionů s podmínkou, že kluziště v ALS budou moci využívat žáci ze škol, které Praha 11 zřizuje.

Návrh ale mezi přítomnými zastupiteli neměl dostatečnou podporu a nebyl schválený. Stejně tomu bylo i u ostatních návrhů a zastupitelstvo Prahy 11 se tak na dalším postupu ohledně účasti městské části v akciové firmě AR Delta neshodlo.

Sportoviště u základní školy se nyní staví. Areál by se měl otevřít na podzim 2022. Předpokládaná cena stavby je podle smlouvy mezi AR Delta a firmou Syner 194 milionů korun bez DPH. Úvěr ke stavbě poskytla PPF banka a podle předsedy správní rady AR Delta Petra Přenosila je ve výši 135 milionů korun.

Praha 11 je akcionářem v AR Delta od roku 2020. Radnice poskytla firmě pozemky na stavbu, za pět milionů korun díky dotaci z pražského magistrátu nakoupila akcie v AR Delta a za dalších 35 milionů korun, které radnice získala od Prahy jako bezúročnou půjčku, navýšila kapitál ve firmě.

Výstavba Areálu ledových sportů se připravuje už několik let. Soukromý investor s přípravami začal v roce 2014. Stavební práce začaly začátkem roku 2019 s předpokladem, že stavba vyjde na zhruba 120 milionů korun a hotovo bude v polovině roku 2020.


Autor: ČTK

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Svoboda v Praze 10. Primátor se chystá navštívit i další městské části

30. března 2023 ve 21:30

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) vyrazil na svou první cestu po městských částech. V Praze 10 se setkal s vedením radnice, prohlédl si zrekonstruovanou Základní školu V Olšinách a debatoval s žáky. Informoval se také o stavu výstavby nové budovy Mateřské školy Bajkalská a navštívil Čapkovu vilu....

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru