Dnes Čtvrtek - oblacno 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 11 bude nadále využívat elektronický systém zápisů do škol

Radní Prahy 11 rozhodli o prodloužení smlouvy s hlavním městem o poskytování IT služeb umožňujících elektronický systém zápisů do mateřských a základních škol. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Hlavním úkolem systému je zajistit transparentní zápis a zjednodušit jeho průběh. „Centralizovaný elektronický systém znamená pro rodiče větší pohodlí a zvýšení přehlednosti, kdy v reálném čase vidí průběh přijímacího řízení. V případě mateřských škol, které mají v Praze 11 společný spádový obvod, pak systém umožňuje snazší koordinaci mezi školkami,“ vysvětlil radní pro školství Michal Veselský (Praha 11 Sobě).


Autor: Alo

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru