Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha 11 bude nadále využívat elektronický systém zápisů do škol

Radní Prahy 11 rozhodli o prodloužení smlouvy s hlavním městem o poskytování IT služeb umožňujících elektronický systém zápisů do mateřských a základních škol. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Hlavním úkolem systému je zajistit transparentní zápis a zjednodušit jeho průběh. „Centralizovaný elektronický systém znamená pro rodiče větší pohodlí a zvýšení přehlednosti, kdy v reálném čase vidí průběh přijímacího řízení. V případě mateřských škol, které mají v Praze 11 společný spádový obvod, pak systém umožňuje snazší koordinaci mezi školkami,“ vysvětlil radní pro školství Michal Veselský (Praha 11 Sobě).


Autor: Alo

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru