Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 11 bojuje s klíněnkou mikroinjektáží
Na Jižním Městě probíhají odborné mikroinjektáže proti klíněnce jírovcové. Foto: Praha 11

Praha 11 bojuje s klíněnkou mikroinjektáží

Boj s klíněnkou u kaštanů na území Jižního Města začal. U stromů jírovec maďal – lidově zvaný též kaštan, probíhají odborné mikroinjektáže proti klíněnce jírovcové. Radnice vytipovala k ošetření 94 stromů.

Jde o technologii, pomocí které se do kmenu stromu aplikuje ochranná látka, která je pomocí vodivých pletiv transportována do všech orgánů. Aplikovaná látka strom nijak neohrožuje, naopak ho chrání proti nežádoucím účinkům škůdce.

Housenky klíněnky způsobují trvalé poškození listového aparátu stromů, kde v listech vyžírají vnitřní pletivo. Napadení škůdcem má za následek úpadek olistění a dřevina nedokáže například zvlhčovat vzduch formou výparu či esteticky zlepšovat své okolí. 


Autor: Cen

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

Dnes v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Na Vyšehradě našli mrtvého muže

19. června 2024 ve 23:34

K tragédii došlo v úterý dopoledne na Vyšehradě. Z vyhlídky nad Rašínovým nábřežím asi skočil mladý muž. Na policii se hodinu před polednem obrátil svědek, který našel dopis na rozloučenou. V nepřístupném terénu na stráni pod vyhlídkou policisté našli bezvládné tělo muže. Okamžitě začali...

Červnové zasedání zastupitelstva Prahy 6

19. června 2024 v 17:01

Třinácté jednání zastupitelstva šesté městské časti proběhne v pondělí 24. června od 10 hodin v zasedací místnosti v 6. patře Úřadu městské části Prahy 6.

Další články
Nahoru