dnes
Čtvrtek - skorojasno
10°C
zítra
Pátek - zatazeno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Víkendové tipy

Praha 10 zve zdarma na vlastivědnou vycházku. Navštivte Vinohradský hřbitov

Na vycházce v neděli 25. června si představíte jedno z největších pražských pohřebišť – Vinohradský hřbitov, který byl pro pohřbívání otevřen roku 1885. Navštívíte hroby známých osobností a podíváte se, kde odpočívají např. zuřivý reportér E. E. Kisch, pan Ponrepo, Jiří Šlitr, Laďka Kozderková nebo prezidenti Václav Havel a Emil Hácha.

Následně se přesunete na o něco málo starší německý evangelický hřbitov, který byl původně určen k likvidaci a na kterém nalezla poslední místo odpočinku i významná rodina průmyslníka Gröbeho. Hřbitov, prohlášený za kulturní památku, se však nakonec podařilo zachránit a opravit do stávající podoby.

Místo srazu: Na zastávce tram. č. 5, 13, 26 „Vinohradské hřbitovy“ v 15 hodin. Délka trasy asi 2, 5 km.

Vstupenky na vlastivědné vycházky jsou pro občany Prahy 10 k vyzvednutí zdarma v informačních kancelářích Úřadu městské části Praha 10, a to jak ve Vršovické ulici, tak i v budově Bytového domu Malešice v Počernické ulici, vždy od pondělí přímo předcházejícímu termínům vycházky. Při vyzvednutí vstupenky bude zájemcům sděleno místo zahájení vycházky.

Počet účastníků jednotlivých vycházek je omezen – jedné vycházky se může zúčastnit maximálně 35 osob.

Zajímavé zprávy o Praze 10 si můžete přečíst zde:

cover-zpravodaj


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru