dnes
Sobota - jasno
21°C
zítra
Neděle - jasno
20°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
19°C
Praha 10 zvažuje zavedení parkovacích zón, přihlédne k výsledkům očekávané studie
Modré zóny fungují v městských částech, které s Prahou 10 sousedí. Jde například o Prahu 2. Foto: archiv

Praha 10 zvažuje zavedení parkovacích zón, přihlédne k výsledkům očekávané studie

Nové vedení Prahy 10 zatím neví, jestli bude požadovat zapojení městské části do pražského systému parkovacích zón. Bude záviset na výsledcích studie parkování, které budou známy v únoru. ČTK to sdělili starostka městská části Renata Chmelová (koalice Vlasta) a místostarosta Filip Humplík (ODS). Praha 10 zatím není součástí zón na rozdíl od sousedních městských částí, ze kterých se podle vedení radnice proto do městské části stahují auta a je nutné situaci řešit.

„Přetlak aut tady je a je způsoben do jisté míry i parkovacími zónami, které Prahu 10 dneska obkličují," uvedl místostarosta Humplík s tím, že nové vedení bude chtít tento problém řešit. Zatím není jisté, zda prostřednictvím zavedení parkovacích zón. Pokud ano, je pravděpodobné, že budou platit jen v lokalitách, kde je množství parkujících aut největší. V úvahu připadá i to, že by mohly být časově omezené.

Podle starostky Chmelové si městská část nechala před několika lety zpracovat studii parkování, která je nutná pro jednání s magistrátem o případném zavedení zón. Musí však být aktuální a v případě Prahy 10 její platnost propadla. Předchozí vedení zadalo zpracování nové studie, která by měla být hotová v únoru. „To pro nás bude zásadní rozhodovací moment, jakým způsobem se k tomu postavíme," uvedla starostka.

Dodala, že nepředpokládají, že by se nová studie významně lišila od té předchozí. Ta nedala jasné doporučení, jestli zóny zavést nebo ne. „Vždycky to bude politické rozhodnutí," uvedla Chmelová.

Nové vedení Prahy 10 vytvořila koalice Vlasta (KDU-ČSL, STAN, Desítka pro domácí, nezávislí), Piráti a ODS, která v městské části obnovila svoji dříve zrušenou organizaci a jejím lídrem se stal bývalý předseda pražské buňky strany Humplík. Dosud v Praze 10 vládla koalice TOP 09, ČSSD, ODS, Zelených, nezávislých a dvou nezařazených zastupitelů pod vedením starosty Vladimíra Nováka (dříve ČSSD).

Takzvané modré zóny byly poprvé zavedeny v roce 1996 v části Prahy 1. Následně byly rozšířeny na celou Prahu 1, 2, 3 a 7 a část Prahy 16. Samy si je provozují radnice Prahy 13, 16 a 22. V Praze 13 a 16 se parkovné neplatí. Před zhruba dvěma roky byly zavedeny na Praze 5, 6 a 8 a letos v červenci se rozšířily i na Prahu 4. V minulosti o nich uvažovala Praha 9, kde zatím zavedeny nebyly.


Na parkovišti P+R v Letňanech plaťte za parkovné prostřednictvím aplikace Moje Praha

Včera ve 22:27

Řidičkám a řidičům, kteří využívají parkoviště P+R v Letňanech, se usnadní parkování, jelikož mohou od nynějška pro snadné a rychlé placení za parkovné využít mobilní aplikaci Moje Praha. Parkovné tak jde jednoduše zaplatit přímo z auta a díky aplikaci mít všechny údaje o parkování pod...

Omezení dopravy na nábřeží Kpt. Jaroše – Dukelských hrdinů

Včera v 07:10

Od 19. do 30. dubna budou v souvislosti s výměnou kolejových oblouků tramvajové trati na křižovatce nábřeží Kapitána Jaroše a ulice Dukelských hrdinů zavedena následující dopravní opatření.

Zavedení zón placeného stání, výstavba garážového stání. Praha 13 zve na veřejné projednání

17. dubna 2019 v 09:28

Veřejné projednání se koná ve středu 24. dubna od 17 hodin v obřadní síni radnice na Slunečním náměstí.

Dlouhá a okolní ulice budou v pátek a v sobotu v noci uzavřeny

10. dubna 2019 v 09:41

Pro vjezd nerezidentů, vozů TAXI služeb a dalších smluvních přepravců budou mezi 22:00 a 3:00 hodinou uzavřeny ulice Dlouhá (od křižovatky s ul. Dušní po křižovatku s ul. Hradební), V Kolkovně, Rámová, Rybná, Masná, Kozí (od křižovatky s ul. Haštalskou po křižovatku s ul. Dlouhá). V Dušní ulici...

V úseku Vítězné náměstí – Divoká Šárka nepojedou tramvaje

10. dubna 2019 v 09:06

V sobotu 27. dubna od 8:30 do 17 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají mezi Vítězným náměstím a Divokou Šárkou.

Další články
Nahoru