Dnes Pátek - skorojasno 13°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 12°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 10 získala stavební povolení na rekonstrukci vršovické radnice
Radnice Prahy 10 sídlí ve Vršovicích. Říká se jí Vlasta podle sousedního sídliště. Foto: archiv MČ

Praha 10 získala stavební povolení na rekonstrukci vršovické radnice

Praha 10 získala stavební povolení na rekonstrukci radnice ve Vršovicích. Server Pražský patriot o tom informoval místostarosta Prahy 10 Martin Sekal (ODS), který materiál k rekonstrukci předložil na včerejší jednání Rady městské části. Podle dřívějších předpokladů má realizace projektu stát 1,1 miliardy korun, s dokončením se počítá v roce 2024.
sekal-praha-10-nahled

Místostarosta Prahy 10 Martin Sekal

„Desítka dnes slaví velké vítězství. Máme stavební povolení na radnici. Razítka, která u bytových domů v Praze trvají i více než 10 let a republikový průměr je 5,4 roku, jsme stihli vyřídit za necelé tři roky. Bez finálního rozhodnutí se o to pokoušeli již politici před námi. Již v roce 2012 to řešilo zastupitelstvo, vypsala se architektonická soutěž, poté předkládal projekt starosta Zoufalík v roce 2014. 

Ale až teď máme poprvé štempl na to, že můžeme začít stavět. Je na místě poděkovat i mému předchůdci Filipu Humplíkovi, který to po volbách v říjnu 2018 začal řešit. Začalo se od nuly. Předchozí projekty nebyly použitelné a neshodovaly se s naší vizí, jak má radnice vypadat a komu sloužit.

Chceme, aby byla přístupná lidem a stala se centrem Prahy 10. Na radnici jsem od zvolení v říjnu 2019, před dvěma lety, dostal za úkol tři projekty. Řešit dopravu a parkování, dotáhnout rekonstrukci radnice a obnovit život v KD Eden. Tak modré zóny jsou funkční, odtáhli jsme přes 500 vraků, posilují se tramvajová i vlaková spojení a teď máme i platné povolení a 2 roky, kdy můžeme začít stavět. Teď ještě ten Kulturák…

Na závěr jedna zajímavost. Dle žebříčku Doing Business jsme na 157. místě v povolování staveb na světě. Jsme horší než Kamerun, Kongo nebo Rumunsko. Naopak v Singapuru trvá řízení 36 dní. Snad se i s novým stavebním zákonem situace výrazně změní a mé dva roky na vyřízení povolení nebudou výjimkou."

Autorem komentáře je místostarosta Prahy 10 odpovědný za oblast dopravy Martin Sekal (ODS)


Autor: puc

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Svoboda v Praze 10. Primátor se chystá navštívit i další městské části

30. března 2023 ve 21:30

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) vyrazil na svou první cestu po městských částech. V Praze 10 se setkal s vedením radnice, prohlédl si zrekonstruovanou Základní školu V Olšinách a debatoval s žáky. Informoval se také o stavu výstavby nové budovy Mateřské školy Bajkalská a navštívil Čapkovu vilu....

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru