dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražská politika

Praha 10 zdarma odveze elektroodpad přímo z bytu

Akci bezplatného odvozu starých a vysloužilých elektrospotřebičů přímo z bytů nebo domů opět připravila pro své obyvatele Praha 10. Svoz elektroodpadu z domácností je plánován v termínu od 15. března do 15. dubna 2014.

„Reagujeme tak na velký zájem z loňského podzimu, kdy jsme uskutečnili obdobnou akci pod názvem „Buď líný“, při které se vybralo 5672 kilogramů vysloužilých elektrospotřebičů a baterií,“ popsal motivaci k opakování akce starosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík s tím, že nejvíce lidé odevzdávali velké domácí spotřebiče, lednice a televizory.

Městská část se tímto způsobem snaží i snižovat negativní ekologické dopady. V dnešní době je totiž velmi oblíbeným měřítkem pro vyjádření celkové úspory takzvaný přepočet na ekvivalent CO2. Tento ukazatel je jednotícím prvkem, který umožňuje srovnání obtížně porovnatelných negativních vlivů na životní prostředí. „Uvědomujeme si, že zejména pro starší obyvatele je velký problém se těchto těžkých nepotřebných věcí zbavit, a tímto způsobem jim chceme pomoci,“ vysvětlil první zástupce starosty městské části Praha 10 Vladimír Novák.

Přes pět set černých skládek zlikvidovala loni Praha 10

Recyklací elektroodpadu dochází také k úspoře cenných materiálů a velmi často i k úspoře energie, která je potřeba pro získání těchto materiálů z primárních zdrojů. Kupříkladu recyklací vybraného materiálu podle odborníků se za necelý měsíc v městské části Praha 10 ušetřilo 3687 kg CO2 ekv., což pro představu odpovídá najetým 23 043  km malým benzinovým autem (do obsahu 1.4 l motoru).

Svoz proběhne na základě individuální domluvy na telefonním čísle 840 550 650, kde lze získat v době od 9 do 17 hod. další informace (rovněž písemně na logistika@remasystem.cz).

Startuje další “chodníkový program” Prahy 10

Akce se týká vysloužilých elektrozařízení typu sekaček, elektrických pil, praček, televizorů, monitorů, počítačů, fénů, rychlovarných konvic, autobaterií, zářivek, baterií, tonerů, CD a DVD apod. Minimální váha sváženého elektroodpadu činí 25 kg.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru