Dnes Pondělí - obcasny-dest 8°C
Zítra Úterý - zatazeno 7°C
Pondělí 12. 4. 2021
Svátek má Julius
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Praha 10 zavedla nová bezpečnostní opatření, termokameru a filtrační konzultace

Praha 10 na základě vládního nařízení upravila úřední hodiny na radnici na pondělí a středu od 14:30 do 17:30. Počínaje dneškem zavedla další dvě opatření: instalovala ke vchodu termokameru a zavedla speciální telefonické konzultace po vstupu do budovy. 

Cílem je minimalizovat počet osobních jednání v budově úřadu, a maximálně tak chránit veřejnost i zaměstnance. Všichni zaměstnanci, kteří přicházejí do přímého kontaktu s občany, dostávají ode dneška roušky.

Nově návštěvníky u vchodu kontroluje termokamera, a kdo má zvýšenou teplotu, není do budovy z preventivních důvodů vůbec vpuštěn. Pokud občané tímto „prvním filtrem“ projdou, následuje druhý v podobě konzultace. Dotyční zavolají příslušnému pracovníkovi (kontaktní osoby jsou po jednotlivých odborech) a ten jim sdělí, jestli je k řešení záležitosti nutná okamžitá osobní schůzka a nejde ji odložit, případně vyřešit vše mailem či po telefonu.

Radnice zároveň věnuje maximální pozornost prevenci případné nákazy, pokud jednání nesnese odkladu a není možné danou věc řešit na dálku. Všichni úředníci, kteří přicházejí přímo do styku s veřejností, dostávají roušky (poprvé dnes).

Pracovníci „v první linii“ mají k dispozici desinfekci pro vlastní úklid přepážek nad rámec již zavedeného desinfekčního úklidu. Ti z nich, kteří pracují s bankovkami, obdrželi navíc rukavice. Návštěvnici budou na radnici od středy puštěni jen tehdy, pokud budou mít zakrytá ústa a zakrytý nos.  


Podnikatelé sídlící v prostorách hl. m. Prahy mohou žádat o slevu na nájemném

Včera v 08:38

Pražští podnikatelé sídlící v objektech hlavního města mohou nově podat až do konce května elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“. 

Praha 6 nabízí dětem šetrné testování

Včera v 08:01

První možnost testování před návratem dětí do školy již dnes odpoledne.

Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

10. dubna 2021 v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Praha 9 chce jít vlastní cestou testování

7. dubna 2021 v 18:31

Praha 9 vyzkoušela v pilotním projektu všechny dostupné antigenní testy pro potřeby škol a školek. Jedinou spolehlivou a zároveň ekonomicky přijatelnou metodou je takzvané poolováni, vyhodnocování pomocí kolektivního testování PCR. Spolupráce probíhala s renomovanou českou laboratoří, tak byla...

V úterý přibylo 465 případů koronaviru, nejméně ve všední den od poloviny prosince

7. dubna 2021 v 11:37

V metropoli v úterý přibylo 465 potvrzených případů koronaviru, je to nejnižší nárůst ve všední den od 14. prosince. Počet zemřelých s onemocněním covid-19 od začátku epidemie v hlavním městě stoupl na 2500, uvedla ČTK.

Praha 6: Roušky na poliklinice Pod Marjánkou

7. dubna 2021 v 09:53

Praha 6 opět vydává roušky na poliklinice Pod Marjánkou. 

Pražští sociální pracovníci pečující o potřebné budou očkováni

7. dubna 2021 v 07:08

Registrace sociálních pracovníků a dalších pečovatelů, kteří pomáhají ohroženým skupinám obyvatel v každodenním životě, bude spuštěna ve středu 7. dubna.

Nejméně případů covidu od Mikuláše

6. dubna 2021 v 11:27

Na Velikonoční pondělí přibylo v Praze 185 potvrzených případů onemocnění covid-19, je to o 69 méně než v neděli. Nižší denní nárůst zaznamenali hygienici v hlavním městě naposledy v neděli 6. prosince, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru