Dnes Sobota - oblacno -6°C
Zítra Neděle - oblacno -10°C
Sobota 16. 1. 2021
Svátek má Ctirad
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Koronavirus

Praha 10 zavedla nová bezpečnostní opatření, termokameru a filtrační konzultace

Praha 10 na základě vládního nařízení upravila úřední hodiny na radnici na pondělí a středu od 14:30 do 17:30. Počínaje dneškem zavedla další dvě opatření: instalovala ke vchodu termokameru a zavedla speciální telefonické konzultace po vstupu do budovy. 

Cílem je minimalizovat počet osobních jednání v budově úřadu, a maximálně tak chránit veřejnost i zaměstnance. Všichni zaměstnanci, kteří přicházejí do přímého kontaktu s občany, dostávají ode dneška roušky.

Nově návštěvníky u vchodu kontroluje termokamera, a kdo má zvýšenou teplotu, není do budovy z preventivních důvodů vůbec vpuštěn. Pokud občané tímto „prvním filtrem“ projdou, následuje druhý v podobě konzultace. Dotyční zavolají příslušnému pracovníkovi (kontaktní osoby jsou po jednotlivých odborech) a ten jim sdělí, jestli je k řešení záležitosti nutná okamžitá osobní schůzka a nejde ji odložit, případně vyřešit vše mailem či po telefonu.

Radnice zároveň věnuje maximální pozornost prevenci případné nákazy, pokud jednání nesnese odkladu a není možné danou věc řešit na dálku. Všichni úředníci, kteří přicházejí přímo do styku s veřejností, dostávají roušky (poprvé dnes).

Pracovníci „v první linii“ mají k dispozici desinfekci pro vlastní úklid přepážek nad rámec již zavedeného desinfekčního úklidu. Ti z nich, kteří pracují s bankovkami, obdrželi navíc rukavice. Návštěvnici budou na radnici od středy puštěni jen tehdy, pokud budou mít zakrytá ústa a zakrytý nos.  


GHC Genetics přesunuje odběrové místo na Výstavišti Holešovice na novou lokaci v rámci areálu

Dnes v 11:26

Odběrové místo GHC Genetics na Výstavišti Holešovice bude v rámci areálu výstaviště přesunuto na nové místo. Nově bude od 19. ledna situováno do prostoru parkoviště před Tipsport Arénou blízko ulice U Výstaviště.

Praha 2 začíná očkovat dvojkové seniory 80+

Dnes v 07:57

Dnes bude Praha 2 ve spolupráci s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze na Karlově náměstí očkovat prvních 140 dvojkových seniorů. 

Praha 8 pomůže seniorům i s dopravou na očkování

Včera ve 22:07

Odbor zdravotnictví a sociálních služeb Prahy 8, který provozuje seniorské linky, dnes vyřídil a pomohl 160 volajícím. Nejvíce lidé volali mezi 8 a 10 ranní. První zájemce se ozval už dokonce v 6:30 ráno.

Praha 4 pomáhá seniorům zvládnout systém očkování

Včera v 09:34

V Praze 4, která je nejlidnatější městskou částí v hlavním městě, žije 8612 seniorů starších 80 let. Radnice před spuštěním očkování proti covid-19, aktuálně právě u seniorů nad 80 let, kontaktuje nejvíce ohrožené seniory a poskytuje pomoc těm, kteří nemají blízké příbuzné nebo známé, kteří by jim...

Praha 2: Seniorům 80+, kteří se chtějí nechat očkovat, pomůže radnice

Včera v 09:06

Senioři, kteří by se chtěli nechat očkovat proti nemoci covid-19, je jim 80 let a více a žijí na Praze 2, se mohou obrátit na radnici.

Praha pomůže seniorům s registrací a případnými dotazy k očkování

Včera v 08:23

Linka 800 160 166 bude dnešního dne od 12 hodin sloužit pro pomoc seniorům nad 80 let s registrací k očkování v Centrálním rezervačním systému a operátoři zde budou také vyřizovat případné dotazy k očkování.

Pomozte svému seniorovi s registrací, vyzývá Praha 10

Včera v 08:13

Praha 10 spustila výzvu ve které na své občany apeluje, aby pomohli příbuzným, sousedům a známým ve věku 80 let a víc, kteří se mohou registrovat na očkování proti covid-19. Vzhledem k tomu, že přihlásit se je možné pouze elektronicky, bude řada z nich potřebovat...

Praha 6 pomáhá seniorům s registrací na očkování

Včera v 06:05

Dnes začínají registrace k očkování proti covid-19 pro osoby starší 80 let. Centrální registrace organizuje ministerstvo zdravotnictví.

Praha 3 spustí registrace na očkování ve Vinohradské nemocnici

14. ledna 2021 v 17:02

Registrace se týká seniorů nad 80 let.

innogy dál pokračuje v pomoci s trasováním

14. ledna 2021 ve 14:42

Po krátké vánoční pauze pokračuje innogy v pomoci s trasováním v systému eRouška. Vzhledem k přetrvávající vážné epidemiologické situaci energetická skupina prodloužila smlouvu se státem a znovu vyčlenila část kapacit svého call centra pro pomoc v boji proti šíření nemoci covid-19. Za dva měsíce...

Další články
Nahoru