dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Pražská kultura

Praha 10 zapůjčí předměty na výstavu o Karlu Čapkovi

Pět desítek předmětů souvisejících se zálibou spisovatele Karla Čapka ve fotografování bude od poloviny dubna k vidění v Národním technickém muzeu. Souhlas se zapůjčením věcí z Čapkovy vily na výstavu dala minulý týden radnice Prahy 10, která dům vlastní.

„Žádosti o zapůjčení exponátů z vily Karla Čapka jsme rádi vyšli vstříc. Ne každý totiž ví, že slavný spisovatel a novinář byl také nadaný fotograf.  Snímky na stěnách jeho domu jsou toho jasným důkazem,“ řekl radní Bohumil Zoufalík.

Návštěvníci výstavy nazvané „Karel Čapek fotograf“ si budou moci prohlédnout mimo jiné 15 různých, i cizojazyčných vydání knihy Dášeňka čili život štěněte a řadu Čapkem pořízených zarámovaných fotografií. Na nich je zachycen kromě jiného prezident T.G.Masaryk, Čapkova fenka Iris a kočka Pudlenka, ale také třeba „Zátiší s hřiby“, „Kuchyňské zátiší s lahví vína, zeleninou a vejci“ či „Zátiší s bačkorami“.

Zájemci se budou moci podívat také na Čapkův fotoaparát Rolleiflex a předměty z jeho psacího stolu, jako například kalamář „buňát“, pouzdro s psacími, malířskými a fotografickými potřebami, Čapkův diář, popelník a cigaretovou špičku.  

Desátá pražská městská část zapůjčí na výstavu celkem 50 předmětů. Zájemci si je do Národního technického muzea mohou přijít prohlédnout od 14. dubna do 26. července.  


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru