Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 10 vysadila přes čtyřicet stromů za narozené děti
Nová výsadba za narozené děti. Foto: P10

Praha 10 vysadila přes čtyřicet stromů za narozené děti

Během loňského prosince přibylo na území desáté městské části 46 nových stromů. Ty radnice zasadila v rámci projektu „Stromy za narozené děti“. Po výsadbě dostali rodiče informaci o místě a druhu vysazené dřeviny, fotografii stromku a cedulky se jmény dětí.

Nejvíce nových stromů je na Zahradním Městě. Celkem 20. Z konkrétních veřejných prostranství zaměřila městská část pozornost především na Kubánské náměstí, kam vysadila osmičku okrasných platanů, a Malešický park, jež se chlubí čtyřmi jedlemi, magnólií a dubem.

Sázelo se také ve vnitrobloku za divadlem Solidarity, na náměstí u OC Květ či v lokalitě Na Slatinách. Celkem desátou městkou část nově zdobí 28 druhů dřevin.

„Vysazené dřeviny postupně doplňujeme o zasakovací vaky k lepší distribuci vody v suchém období. Kde standardní výsadba není možná, tam umisťujeme mobilní zeleň v nádobách,“ uvedla místostarostka pro oblast životního prostředí Jana Komrsková (Piráti).

Projekt Stromy za narozené děti funguje už od roku 2007, už bylo v rámci něj vysazeno přibližně 4 500 stromů. Zapojit se může každý rodič dítěte narozeného v Praze 10 při slavnostním aktu vítání občánků.


Autor: red

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Další články
Nahoru