Dnes Pondělí - oblacno 14°C
Zítra Úterý - zatazeno 15°C
Pondělí 20. 9. 2021
Svátek má Oleg
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 10 vysadila přes čtyřicet stromů za narozené děti
Nová výsadba za narozené děti. Foto: P10

Praha 10 vysadila přes čtyřicet stromů za narozené děti

Během loňského prosince přibylo na území desáté městské části 46 nových stromů. Ty radnice zasadila v rámci projektu „Stromy za narozené děti“. Po výsadbě dostali rodiče informaci o místě a druhu vysazené dřeviny, fotografii stromku a cedulky se jmény dětí.

Nejvíce nových stromů je na Zahradním Městě. Celkem 20. Z konkrétních veřejných prostranství zaměřila městská část pozornost především na Kubánské náměstí, kam vysadila osmičku okrasných platanů, a Malešický park, jež se chlubí čtyřmi jedlemi, magnólií a dubem.

Sázelo se také ve vnitrobloku za divadlem Solidarity, na náměstí u OC Květ či v lokalitě Na Slatinách. Celkem desátou městkou část nově zdobí 28 druhů dřevin.

„Vysazené dřeviny postupně doplňujeme o zasakovací vaky k lepší distribuci vody v suchém období. Kde standardní výsadba není možná, tam umisťujeme mobilní zeleň v nádobách,“ uvedla místostarostka pro oblast životního prostředí Jana Komrsková (Piráti).

Projekt Stromy za narozené děti funguje už od roku 2007, už bylo v rámci něj vysazeno přibližně 4 500 stromů. Zapojit se může každý rodič dítěte narozeného v Praze 10 při slavnostním aktu vítání občánků.


Autor: red

V Praze 2 se přednášelo o obětech trestných činů

17. září 2021 ve 13:59

Ve středu 15. září proběhla na půdě Městského soudu v Praze další ze série tematických přednášek v rámci společného projektu MČ Praha 2 a Bílého kruhu bezpečí Praha 2 – městská část vlídná k obětem zaměřená na práva a ochranu obětí.

Disident Simon Cheng vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3

15. září 2021 v 08:02

Na pozvání radnice Prahy 3 přiletěl do České republiky hongkongský prodemokratický aktivista Simon Cheng. S poselstvím o nebezpečí čínského komunismu a apelem na přijetí Magnitského zákona vystoupil na zastupitelstvu Prahy 3. V následujících dnech jej čekají debaty s veřejností, studenty, setkání...

Další články
Nahoru