dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Praha 10 vyřešila spor o Vršovickou tržnici, pozemek je již vyklizen
Pozemek bývalé Vršovické tržnice (míří na něj bílá šipka) je naproti fotbalovému stadionu Bohemians 1905. Foto: P10

Praha 10 vyřešila spor o Vršovickou tržnici, pozemek je již vyklizen

Areál bývalé Vršovické tržnice je po dlouhých letech soudních sporů konečně vyklizen. Nevzhledné dřevěné boudy zmizely, na místě se momentálně nachází vyklizené prostranství. Provoz tržnice byl ukončen před devíti lety.

Na pozemku bylo před lety původně školní hřiště náležející přilehlému gymnáziu v Přípotoční ulici, to zde ale z hygienických důvodů škola nadále nemohla provozovat. Pozemek proto pronajala provozovateli tržnice, společnosti Carlo-trhy.

I s tímto nájemcem svěřilo hlavní město Praha pozemek do správy městské části Praha 10. Nepovolené a dočasné tržiště, navíc bez šance na kolaudaci, v roce 2008 zaniklo, ale nájemce soudní cestou žádal několik milionů jako náhradu nákladů za zřízení nepovolené stavby. 

vrsovicka-vrsovicka-trznice-a-gymnazium-pripotocni

Bývalá tržnice – 2012. ŠJů / Wikimedia Commons

„Vleklý spor nakonec dopadl ve prospěch městské části, areál tak mohl být konečně vyklizen. Jsme za to velmi rádi, pomůže to postupné kultivaci okolí stadionu Ďolíček,” říká 1. místostarosta Prahy 10 Tomáš Pek. Veřejnost i radnice Prahy 10 nyní řeší, jak místo využít do budoucna. „Jsme samozřejmě velmi rádi, že se situaci podařilo vyřešit, může to odstartovat novou etapu rozvoje tohoto území,” uvedl starosta Prahy 10 Vladimír Novák. 

„Situace je poměrně složitá a velmi intenzivně řešíme, jak dál postupovat. Musíme se řídit platným územním plánem a Statutem hlavního města, podle kterého má na místě stát sportovní hala, která by musela sloužit ve značném rozsahu jen studentům gymnázia, nikoli veřejnosti. MČ Praha 10 není provozovatelem školy, tudíž nevidí zásadní důvod financovat stavbu sportoviště pro cizí subjekt,” líčí situaci Tomáš Pek. O změně statutu bude Praha 10 jednat s hlavním městem Praha.

Možnému dalšímu využití může nicméně bránit skutečnost, že pod pozemkem se pravděpodobně nachází vodohospodářská stavba, o níž nemá městská část žádný podklad, ale v územním plánu je vyznačena. Bližší informace by měly být k dispozici v řádu několika měsíců. Radnice Prahy 10 momentálně o budoucím využití jedná.

Další zajímavé zprávy o Praze 10 si můžete přečíst zde:

cover-zpravodaj


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru