dnes
Úterý - zatazeno
21°C
zítra
Středa - obcasny-dest
19°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
18°C
Praha 10 vypsala tendry na úklid chodníků a údržbu zeleně za téměř 309 milionů korun
Ilustrační foto: archiv P10

Praha 10 vypsala tendry na úklid chodníků a údržbu zeleně za téměř 309 milionů korun

Radnice Prahy 10 hledá firmy, které od roku 2020 zajistí na čtyři roky údržbu zeleně a úklid chodníků v městské části. Obě velké zakázky jsou rozděleny na tři menší podle čtvrtí. Tendr na zeleň má odhadovanou hodnotu 220 milionů korun, zakázka na úklid pak 89 milionů. Vyplývá to z věstníku veřejných zakázek.

V případě údržby zeleně je odhad hodnoty tendru pro Vršovice 66,6 milionu, pro Záběhlice 65 milionů a pro Malešice 88 milionů korun. U úklidu chodníků je to pro tyto čtvrti 39,4 milionu, 22,8 milionu a 27 milionů korun.

Díky rozdělení zakázek budou podle úřadu zohledněna specifika těchto lokalit, a zároveň se budou moci přihlásit i menší společnosti. Nové smlouvy budou čtyřleté, jejich počátek je plánován od 1. ledna příštího roku.

 „Podmínky pro přihlášení do veřejných zakázek jsme nastavovali velmi pečlivě tak, abychom dokázali vybrat co nejvhodnější dodavatele pro jednotlivé práce i lokality. Přestože se jedná o velké nadlimitní zakázky, jsou vzhledem k rozdělení na tři oblasti otevřené i menším společnostem. Chceme získat větší množství soutěžících firem a zároveň očekáváme i lepší výslednou péči o svěřené území,“ uvádí první místostarostka Prahy 10 Jana Komrsková (Piráti), do jejíž kompetencí patří životní prostředí, městské akciové společnosti, sport a volnočasové aktivity.

Oproti současnému stavu podle Komrskové dojde k výraznému rozšíření vykonávaných činností.  Do úklidu veřejného prostoru bude nově zahrnut také úklid černých skládek včetně likvidace nebezpečných odpadů, vývozu odpadkových košů v majetku městské části či doplňování sáčků na sběr psích exkrementů.

Údržba zeleně se nově bude týkat rovněž specializovaných zahradnických prací od odborných řezů stromů (bezpečnostní, zdravotní, redukční) prostřednictvím profesionálních arboristů po sečení velkých parkových ploch mulčovacími sekačkami.  

Zájemci mají na předkládání nabídek měsíc, nejpozději tak musí učinit 18. září. Podrobné informace naleznou ve Věstníku veřejných zakázek.


Praha přispěje dotacemi na vkusné vývěsní štíty i na opravy památek

5. července 2020 ve 12:50

Hlavní město schválilo v uplynulém týdnu dva dotační programy na rok 2021. V prvním z nich rozdělí dotace pro kultivaci označování provozoven na území Pražské památkové rezervace (PPR , z druhého mohou vlastníci památkově významných objektů čerpat příspěvky na opravu budov i uměleckých...

Praha 4 poskytne další slevy na nájemném

3. července 2020 v 09:25

Další vlnu slev schválila na středečním zasedání Rada městské části Praha 4. Úlevy se týkají těch podnikatelů, kteří jsou v nájmu v nebytových prostorách městské části, a kteří kvůli krizovým opatřením vlády nemohli mít otevřeny své provozovny v květnu nebo červnu. Těmto nájemcům poskytne městská...

Další články
Nahoru