Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 10 vyhlásila soutěž na restauraci s rozhlednou v Malešickém parku
Malešický park. Foto: Petrb / CC BY-SA 4.0

Praha 10 vyhlásila soutěž na restauraci s rozhlednou v Malešickém parku

Praha 10 vyhlásila soutěž o návrh na novou zahradní restauraci s rozhlednou, která by v budoucnu měla vyrůst v Malešickém parku a dotvořit tak jeho původní koncepci. Informoval o tom mluvčí městské části Ján Bruno Tropp.    

Cílem architektonické soutěže je doplnění potřebné občanské vybavenosti návštěvníkům parku, završení realizace celkové koncepce parku, a to včetně realizace dominanty situované logicky v nejvyšším místě parku.

„Na dominantu lze pohlížet jak po stránce hmotové, tak i funkční – kvalitní restaurace bude magnetem přitahujícím návštěvníky, rozhledna bude završením výstupu ve směru gradující severojižní osy,“ řekl starosta městské části Martin Valovič.

„Chceme stavbu architektonicky hodnotnou a funkční, zároveň provozně úspornou a šetrnou k životnímu prostředí. Stavbu, kterou bude veřejnost ráda a často navštěvovat,“  pokračoval.

Původně přírodně krajinářský Malešický park o ploše zhruba 8,8 hektaru byl v rámci revitalizace přetvořen na park městský, s širokou nabídkou aktivit pro krátkodobou pasivní či aktivní relaxaci a rekreaci veřejnosti.

Park, který byl revitalizován před 10 lety, je jednou z nejintenzivněji navštěvovaných oddychových lokalit v této části Prahy. Na pozemku plánovaném pro stavbu restaurace jsou v současnosti nevyužívané sklady.

Soutěž se vypisuje jako otevřená a termín pro podání soutěžních návrhů je stanoven do 3. května. Podané návrhy bude následně hodnotit porota složená ze zástupců městské části a nezávislých odborníků.

Mezi nimi jsou kromě několika radních architekti David Mareš, Jakub Filip Novák, Mikoláš Vavřín, Bronislav Stratil a architektky Jitka Hofmeisterová a Michaela Horáková, kteří za sebou mají řadu profesních ocenění.

Praha 10 na přípravě soutěže spolupracovala s Českou komorou architektů a platformou CBArchitektura, která loni dostala prestižní cenu za výjimečný počin České ceny za architekturu.

Předpokládaná výše investice je 60 milionů korun bez DPH a cílem soutěže je tyto náklady ověřit tak, aby městská část měla jasnou představu o budoucím financování. Na soutěžní ceny a odměny je určeno celkem 600 tisíc korun.

Soutěž o návrh je odbornou veřejností vnímána jako nejtransparentnější způsob zadání na projekt veřejné stavby a je doporučována vládním dokumentem Politika architektury a stavební kultury.

Soutěžní podmínky jsou dostupné na profilu zadavatele.


Autor: Hla

Výstava: Motýli, dobrodružná cesta

Včera v 10:35

Stovky motýlích křídel rozzářily skleník Fata Morgana v Botanické zahradě Praha. Letos se můžete těšit na cestovatelské téma – motýlí migraci.

Bezpečná třináctka aneb Bezpečnost zajištěna 2024

Včera v 07:42

Během odpoledne 25. dubna budou prezentovány ukázky činnosti bezpečnostních a záchranných složek.

Projekt Vektor Technická opět ožil

19. dubna 2024 v 16:33

Dejvická ulice Technická v Praze 6 se od půlky dubna do konce září opět promění z rušného místa v kulturní prostor s bohatým programem, akcemi, přednáškami, workshopy pod širým nebem a kavárnou, kde se přirozeně propojí studentský kampus s přilehlou čtvrtí. Letošní ročník projektu začal tento...

Praha 6: Přijďte se pobavit o tom, jak se žije na Petřinách

19. dubna 2024 v 16:29

Série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se tentokrát uskuteční v zahradě petřinské knihovny a bude o tom, jak se žije na Petřinách.

Čarodějnice na Ladronce 2024

19. dubna 2024 v 15:55

Čarodějnice na Ladronce v úterý 30. dubna. Soutěže, workshopy, špekáčky, čarodějná stezka nebo sportovní aktivity. Začíná se ve 13 hodin a vstup je zdarma.

Praha 15 bude uklízet komunikace, které má ve správě

19. dubna 2024 v 15:40

I letos bude Praha 15 na jaře provádět úklid vybraných motoristických komunikací, které má ve správě.

Open House 2024 v areálu Podkovářská

19. dubna 2024 v 08:12

V rámci festivalu Open House Praha 2024 se v Praze 9 otevře areál Podkovářská. Jubilejní desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha proběhne v termínu od 13. do 19. května. Zatímco v týdnu od 13. května bude připraven bohatý doprovodný program, o víkendu 18. a 19. května zpřístupní...

Zlepšujeme Prahu 15: Zapojte se do ankety

19. dubna 2024 v 08:10

Jak rádi trávíte čas v Praze 15? Jaké akce a cíle zde rádi navštěvujete? Které akce a projekty městské části vás v poslední době oslovily? Dejte radnici zpětnou vazbu prostřednictvím ankety.

Praha 4: Zájemci si mohou vyzkoušet dobrovolnictví

18. dubna 2024 ve 14:02

Ústav sociálních služeb v Praze 4 (ÚSS4) se v letošním roce zapojí do celorepublikových Dnů dobrovolnictví. Ve dnech 25. až 28. dubna si zájemci mohou vyzkoušet různé dobrovolnické aktivity a načerpat informace, jak se stát dobrovolníkem a jak se v dobrovolnictví neztratit. Máte chuť se do...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 17. týden

18. dubna 2024 ve 12:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Garážový výprodej v Praze 6

18. dubna 2024 v 09:59

V ulicích Polní, Na rovni, Štolbova a Na Okraji v Praze 6 se koná garážový výprodej. Přijďte si nakoupit, popovídat se sousedy a ochutnat domácí koláče, domácí limonádu, čaj nebo kávu.

Další články
Nahoru