Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 10 vyčlení milion korun na podporu dobročinných projektů
Ilustrační foto: archiv

Praha 10 vyčlení milion korun na podporu dobročinných projektů

Zásobník projektů – partnerství pro Desítku je otevřený všem aktivním a činorodým lidem, kteří chtějí zlepšit život v desáté městské části. Na podporu projektů je z rozpočtu městské části vyčleněn jeden milion korun, přičemž maximální výše dotace na jeden projekt může být až padesát tisíc korun. Zásobník přijímá přihlášky od 2. do 16. dubna 2024. Informoval o tom mluvčí Prahy 10 Ján Bruno Tropp.

Do Zásobníku se lze přihlásit s jakýmkoli nápadem – ať už jde o zútulnění veřejného prostoru, příspěvek na organizování malé společenské, sportovní nebo kulturní akce. V loňském roce bylo podáno 44 přihlášek, o tři méně jich splnilo všechny podmínky a prošlo hodnocením. 32 projektů nakonec získalo podporu v celkové výši 785 tisíc korun.

„Podobné množství projektů očekávám i letos. Posláním tohoto tradičního a populárního grantového programu je přinášet svěží vítr do veřejného prostoru. Jestli splňujete podmínky a vaše hlava je plná inovativních nápadů, jak udělat z Desítky ještě lepší místo pro život, kulturu a zábavu, teď máte příležitost zazářit,“ vyzval místostarosta Radek Lojda (TOP 09).

Čím naplněnější zásobník bude, tím zajímavější projekty získají podporu. O vítězích se rozhodne 31. května. „Tato forma soutěžní participace umožňuje rezidentům vyladit si svou čtvrt přesně podle svých představ a potřeb. Přitom pomáhá posilovat místní komunitní vazby a navazuje na další participační projekty,“ dodal starosta Martin Valovič (ODS).

Přihlášky lze podat prostřednictvím elektronické aplikace GRANTYS: 
https://www.praha10.grantys.cz/login a zároveň buď datovou schránkou, osobním předáním na podatelnu nebo poštovní službou. Všechny informace najdete na webu Praha 10.cz.


Autor: red

Dotační program podpoří inovační akce

Včera v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

14. dubna 2024 v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Další články
Nahoru