Dnes Neděle - prehanky-dest 10°C
Zítra Pondělí - polojasno 10°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 10 vybere provozovatele Strašnického divadla, ten současný chce pokračovat
Strašnické divadlo. Foto: P10

Praha 10 vybere provozovatele Strašnického divadla, ten současný chce pokračovat

Praha 10 bude soutěžit provozovatele Strašnického divadla. Při výběru toho nejvhodnějšího bude městská část klást velký důraz na uměleckou kvalitu projektu. Celkový kulturní přínos a význam služby pro lokalitu budou mít v hodnocení souhrnnou váhu 70 procent. Zájemci se mohou hlásit do konce září. Informoval o tom mluvčí radnice Jan Hamrník. Současný provozovatel se do výběrové řízení přihlásí. 

„Chceme nalézt opravdu smysluplné kulturní a volnočasové využití objektu. Činnost v něm provozovaná by měla mít výrazný přínos nejen pro kulturní rozvoj Strašnic, ale celé Prahy 10. Nepreferujeme žádný umělecký žánr, může se jednat o činnost divadelní, hudební, filmovou, volnočasovou i kombinovanou,” uvedl místostarosta David Kašpar (VLASTA / STAN), který má na vršovické radnici na starost školství a kulturu.

Strašnické divadlo v 80. letech minulého století nejvíc proslavil proslavil soubor Divadlo Járy Cimrmana ho totiž, sál pro 250 diváků byl permantně vyprodaný. Samotná budova pak byla kulisou Svěrákova a Smoljakova filmu Nejistá sezóna z roku 1987.

Desátá městská už zrekonstruovala prvorepublikové kino Vzlet, následně na jejího provozovatele vypsala výběrové řízení. A vyhrála společnost Ústředna, která sdružuje autorské divadlo Vosto5, tradiční vršovické Kino Pilotů a barokní orchestr Collegium 1704, jenž letos zahajoval Pražské jaro.

„U Strašnického divadla postupujeme obdobně. Také zde budeme při výběru provozovatele hledět zejména na kvalitu nabídky. Při hodnocení bude mít proto nabízená cena pronájmu váhu pouze 30 procent. Tedy stejnou, jako význam dané služby pro místní obyvatele. Ze 40 procent bude rozhodovat celkový kulturní přínos,” dodal David Kašpar. Zájemci se mohou hlásit do 30. září.

Nájemní smlouva bude uzavřená na tři roky s počátkem doby nájmu od 1. července příštího roku s možností dalších prodloužení vždy o rok. Současným provozovatelem divadla je společnost Adverte, soubor se zaměřuje na komedie.

„Do výběrového řízení se určitě přihlásíme, rádi bychom zde pokračovali. Připravujeme a brzy představíme nový dramaturgický plán, který bude zaměřen na všechny věkové kategorie,” sdělila serveru Pražský patriot majitelka a jednatelka Adverte Alena Šebková.


Autoři: TZ, red, puc

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

Včera v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru